Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkamentes Alapfizetés:...

Munkamentes Alapfizetés: kinek, mire, és miből, támogatnád?

Figyelt kérdés

#alapfizetés #munkamentes
2015. ápr. 25. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb marhaság amit ki lehetne találni.


Először is: tulajdonképpen ma is van ilyen így - vagy úgy, mivel senki nem hal éhen, akármilyen alacsony színvonalon, de fenntarthatja az életét az is akinek semmilyen bevétele sincs.


50 ezer forint önmagában nem old meg hosszútávon semmit, de arra pont jó, hogy sok esetben a kifizetése napján a játékgépben vagy uzsorások zsebében kössön ki.


Épp, hogy szigorítani kellene a segélyezést, és bevezetni a szociális kártyát, amely csak bizonyos boltokban, bizonyos élelmiszerek és termékek vásárlására alkalmasak.


Igazságtalan is, mert akkor dobjanak rá egy ötvenest mindenki más fizetésére is.

2015. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még lenne miből akkor sem.


A közmunka is gyakorlatilag munkamentes alapfizetés...

2015. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Visszavezetném a közmunka mellett az MSZP-korszak havi 28.000 Ft-os segélyét, de csak úgy, hogyha a személy tudja bizonyítani, hogy miért nem ér rá közmunkára menni, pl. OKJ-zik.
2015. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én szőrösszívű vagyok, persze a különböző segélyek már így is "munkamentes alapfizetésnek" tekinthetőek. Viszont sem ezt, sem a közmunkát nem támogatom. Mert hosszútávan nincs haszna, valami olyasmire kéne költeni, amit x évig támogatnak de X+1 év után már el lehet engedni a munkások kezét, és nem állami pénzen élnek.


Nem ezért mert sajnálnám tőlük, de ingyen pénz soha nem sarkalt semmire.

2015. ápr. 25. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:

"Visszavezetném a közmunka mellett az MSZP-korszak havi 28.000 Ft-os segélyét, de csak úgy, hogyha a személy tudja bizonyítani, hogy miért nem ér rá közmunkára menni, pl. OKJ-zik."


Aki OKJzik az nem közmunkás, mert nem munkanélküli... És ráadásul még ellátás is jár az OKJ-zásra...

2015. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én csökkenteném az adókat és felszámolnám ezt a közmunkás és alapjövedelmes baromkodást a rendes munkahelyek javára.
2015. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy a közmunka felszámolásával helyette rendes munkahely lenne?
2015. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert az adócsökkentés hatására munkahelyek jönnének létre. Ez közgazdasági tény.
2015. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ConnectCare ***** válasza:

Utolsónak:


"Lárifári...kell-e egyel több cukrász, ha járulékot csökkentünk? Nem kell. Nekem akkor kell több cukrász, ha a nagykállóiak végre több rigó jancsit esznek itt nálam meg"


Na kitől volt az idézet? :)

(Abszolúte nem vagyok híve, csak eszembe jutott, ahogy olvastam a hozzászólást)

2015. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 16:01


Hát ha azt akarja hogy több rigójacsit zabáljon mindenki: ahhoz pénz kell, amihez meg több munka, vagy kevesebb járulék.


Valahol meg kell törni a kört, vagy csökkentsük az adókat, és megszüntetjük az állami pénzosztást, így elég sok munkahely megszűnne. Viszont másra meg élénkítő hatása van, mert több pénz-->több költés-->nagyobb forgalom-->termelés növekedés (és ezzel együtt új munkahelyek)


Persze ehhez az kell hogy valóban ott landoljon a pénz ahol kell, másrészt hosszú folyamat, ami ideiglenes kikészíti a fél országot, másrészt politikai öngyilkosság.


Harmadrészt az ilyen intézkedést meg kéne tervezni. Ha pedig valaki azzal érvel: no és a közmunkások is elköltik a pénzt... egyszer az nem teremélési "haszonból" van, hanem tisztán az állam pénze. Másrészt egy havi 47e forintot kereső lehet nem rigójancsira költi a pénz.

2015. ápr. 25. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!