Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy mindenkit felvesznek bizonyos szakokra mert hiányszakma és a kormány ezt támogatja? Vagy csak annyit látnak a jelentkezők, hogy jó fizetés és ennyi? Az már nem is érdekli őket, hogy rohadt nehéz és lehet nem nekik való?

Figyelt kérdés
Sok olyan embert láttam egyetemen akik eljönnek infóra, mert hallották, hogy milyen jól lehet keresni és könnyű elhelyezkedni, viszont nagyon hülyék hozzá. A felvételi egyszerű, mert szinte minimum ponttal be lehet jutni. De már az első évben kiesnek.
2015. máj. 3. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is mérnök infón tanulok, és volt is rengeteg akik csak azért jöttek, mert felvették és mert jól kereső szakma, de már az első félév/év után kibukott az évfolyam 90%-a.


És ez nem drágább mint 5 évig fizetni az államnak olyan szakokat, mint a magyar felsőoktatás 80%-a, hogy majd diplomásként menjen mosogatni Ausztriába. Annak mégkevesebb értelme van szerintem.

2015. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

ezért kellene fizetősnek lennie mindennek


vagy



baromi nehéz legyen bekerülni bármelyik felsőoktatási intézménybe.


de amíg fejkvóta van addig...

2015. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ma 15:02


De ez is marhaság. Most az miért jó ha fizetős?? Meg ha baromi nehéz bejutni? Inkább csak egy racionálisabb felvételi rendszer. Nem az kell hogy a jelentkezők 3% jusson be, mert lehet 40%-a még jó. Csak az hogy ne a leghülyébbek akik még programkódot se láttak életükben.

2015. máj. 3. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem az kell hogy a jelentkezők 3% jusson be, mert lehet 40%-a még jó"


ha 40%-a jó akkor annyi jut be


gépészmérnökin is sokan jőttek de az első félévben 70 %-a kihulott. A masidok is felezett.


Ismerosom régébben végzet miskolcon ő azt mondta 119 kezdőből 18 vett át mérnöki diplomat csúszás nélkül.

2015. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem például van olyan ismerősöm, aki 2 magyar diplomával is rendelkezik, óvodapedagógus és pszichológus, és mégis teljes munkaidőben dolgozik kint 20 órára bejelentve 600 euro-ért. Ami nem reális, mert a csajt agyon dolgoztatják, de van egy ilyen kiskapu a kinti jogrendszerben, ha csak 20 órára jelentesz be valakit, nem kell minimálbért fizetni neki.
2015. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja... és a munkája persze kulimunka. Van elég osztrák óvónő és pszichológus, jelenleg egy hotelben szobalány az illető
2015. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ma 16:26


AZ ilyen szakokat nehéz csúszás nélkül elvégezni. Magam is csúszok 1 évet. Ez akkor most azt jelenti, hogy hülye vagyok? Vagy azt hogy piszok nehéz és bőven buktatnak?

Haverom alapképzésen 2 évet csúszott... most a PHD-ját csinálja. Vajon akkor ő is hülye?


Inkább azt kell nézni, hogy elvégzik e.

2015. máj. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!