Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti IGENNEL vagy NEMMEL szavazn...

Ti IGENNEL vagy NEMMEL szavaznátok a halálbüntetésre hogy legyen vagy ne?

Figyelt kérdés
Szépen kérek mindenkit hogy gondoljatok Bándi Katára,Szita Bencére, a trafikos lányra, illetve a megtalált emberkereskedőkre Magyarországon, akik csak 2-8 év letöltendőt kaptak miközben kitudja mennyi lányt külföldön kényszerítettek prostitúcióra. (azért írtam 2-8-at és nem pontosat mert ez mostani ügy és még folyik az eljárás ellenük.)

2015. máj. 8. 16:58
1 2 3 4
 1/34 Rubicon87 ***** válasza:
84%
Nem!
2015. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem hülyeség megkérdezni az embereket a saját véleményükről, majd bizonygatni (vagy legalábbis befolyásolni őket), hogy a te véleményed a helyes.


Amúgy én magam az igenre adnám a voksomat.

2015. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Nemmel. Addig sem volt visszatartó ereje, amíg volt.

Lehet, hogy nem jól emlékszem, de amikor megszűnt, előtt volt népszavazás.

2015. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem, én a kényszermunka híve vagyok. Túl kényelmesek a börtönök...
2015. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%

Az EU-s tanács Orbán kijelentése után összeült megvitatni, hogy mit tennének ha egy országban bevezetnék a halálbüntetést, arra jutottak, hogy elítélik, és korlátozzák az adott ország EU-s jogait, ebbe beletartozik a támogatás is.

Azt is tartsd szem előtt, hogy az EU-tól évente majdnem 1000 milliárd forint támogatást tartunk, amitől valószínűleg elesnénk, ha bevezetnék a halálbüntetést..


Ez csak az apróbb gond ezzel. Még maga a Fidesz sem gondolta komolyan ennek a felvetését, csak azért kellett megszellőztetni, hogy elvonják a figyelmet arról, hogy a trafikok kialakítása alapvető biztonsági szabályokba ütközik, például minden üzletben kell lennie az üzletvezetőnek saját kialakított mosdója, menekülési útvonala, az üzletnek nem szabad elzártnak lennie a külvilágtól, mert az növeli a kockázatokat, a külső és belső világításnak külön hálózaton kell lennie, pl hogy kívülről ne lehessen áram szünetet csinálni... rengeteg évek óta finomított szabály van egy üzlet helyiség kialakítására, ezek közül legalább 3-at felrúgtak akkor, amikor törvénybe foglalták milyennek kell lennie a trafiknak..

Szóval a trafikok kialakítása nem törvényes.. Nincs megfelelő menekülési útvonal, és elzárt a külvilágtól..

Egyre inkább kezd kiderülni, hogy az egész koncepció hibás volt, ezért a Fidesznek muszáj volt lépnie valamit, hogy elterelje erről a figyelmet, mégpedig a halálbüntetés meglebegtetése..

2015. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! különösen az utolsónak. Csak egy kérdés volt nem ragaszkodtam a mostani helyzethez, kíváncsi voltam ki hogyan áll ehhez.
2015. máj. 8. 17:09
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

"akik csak 2-8 év letöltendőt kaptak"


Erre nem a halálbüntetés bevezetése a helyes lépés. Szigorítani kell. Azzal, hogy megölöd pont hogy nem kell szenvednie életfogytiglan a börtönbe. Kapna egy magáncellát 50 évre ahonnan ki se jöhet az sokkal jobb.

2015. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
ezen a véleményen vagyok én is!
2015. máj. 8. 17:13
 9/34 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem alkalmazkodni kell Európához. Ma már csak Belaruszban van halálbüntetés, így nagyon elszigetelődnénk, ha bevezetnénk.

Ha megváltozna a külső környezet és egyre több ország állítaná vissza ezt, akkor lehetne megfontolni nálunk is, esetleg így támogatnám. De inkább remélem, hogy ez nem fog megtörténni, mivel egy ilyen folyamat háttere valószínűleg Európa hanyatlása lenne. Európa liberálisabb, eltöröltették a halálbüntetést, viszont Észak-Afrikában és a Közel-Keleten Törökország kivételével az összes muszlim országban van halálbüntetés. Ha Európában egyre inkább a muszlimok kerülnek majd többségbe, ők határozzák meg a politikai irányt és elmozdulunk a Saría alapú jogrend felé, akkor a halálbüntetés is bevezetésre kerülne. Ezt a folyamatot viszont szerintem meg kellene akadályozni és megőrizni a keresztény hagyományokat.

2015. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
27%
Ha azt nézem, hogy egy rab napi 8000 ft-ba kerül mai áron, akkor 40 évnyi fogvatartása 117 millió forintjába kerül az adófizetőknek. Ennyire értékes ember lenne? Vagy kőkemény kényszermunk, vagy halál 10 év siralomház után (hogy legyen reménye a szabadulásra, új felmentő bizonyítékokra stb)
2015. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!