Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianont miért nem tudták...

Trianont miért nem tudták megelőzni? Miért voltak ilyen elnézők a nemzetiségekkel szemben?

Figyelt kérdés
Én a helyükben a kiegyezés után erőszakkal kitelepítettem volna a románokat, szerbeket a SAJÁT országukba, és a probléma meg is lett volna oldva. (A szlovákok abban az időben nagyon magyarosodtak, velük nem volt gond.) Eleve miért maradtak Erdélyben a románok, ha már volt országuk?
2015. jún. 4. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Mert mondjuk nem úgy működtek a dolgok, ahogy te azt elképzeled.
2015. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

"Én a helyükben a kiegyezés után erőszakkal kitelepítettem volna a románokat, szerbeket a SAJÁT országukba, és a probléma meg is lett volna oldva."


Persze, ennyi erővel most is alapíthatnál egy pártot, kormányra kerülhetnél vele és megoldhatnád Magyarország minden gondját-baját egy ujjcsettintéssel.

De miért nem teszed, ha ennyire egyszerű?

2015. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Így csinálták a 2. világháború után is a németekkel, több milliót telepítettek ki a szudéta vidékről és nyugat Lengyelországból!

Nekünk is ezt kellett volna csinálni, de az akkori vezetőség túl elnéző volt ...

2015. jún. 4. 20:10
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
És akkor szerinted nem akartak volna részeket az országunkból?!
2015. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Na pont ez a dölyfös, erőszakos, fennhéjázó mentalitás vezetett trianonhoz.


Pl.: Lex apponyi., nemzetiségi kultúra és önrendelkezés korlátozása, erőltetett asszimiláció, politikai jogok korlátozása stb..


-Erdély évszázadokig nem is volt Mo. része !!! A 12 pontban is ez szerepelt: Unió Erdéllyel.


-Horvátország sem tartozott Mo.-hoz csak perszonálunió volt. "színhorvát" területek.


Tranon elkerülhetetelen volt!!! Ferenc Ferdinánd tervbe vette amúgy is a föderatív átszervezést:


Nagy-ausztriai Egyesült Államok

[link]


Ez kb. a térkép szerint nagyjából megfelel a mai országhatároknak. Sőt valahol még kevesebb is.

2015. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük azzal, hogy már az 1. VH idején felmerült Agyarország feldarabolásának ötlete, mert a kis ország túl sokat pattogott.


Aztán jó ürügy lett végrehajtani a darabolást a magadfajta nyilaskeresztes-párti ulrranacionalista elmebetegek tevékenysége, akik roppant ügyesen elintézték hogy az ország a végsőkig hűséges legyen az amúgyis vesztére álló nácikhoz.

Románia, amivel kölcsönös útálatot tápláltak pedig idejében átállt a győztes oldalra, és mint amúgyis friss ország, ott hagyták ahol éppen volt, különösen hogy az Erdélyi Fejedelemség állapota már kezdett teljesen nevetségessé válni.

A Német-Osztrák Unióra pedig inkább úgy voltak vele, hogy semmi ne emlékeztessen, különösen ne a mindig problémásan viselkedő agyarok, akik sose bírták végre elkötelezni magukat. Nekik mindig csak a pénz kellett, de hűségetsenkinek nem adtak.

Hát megszívták mint a torkosborz.

2015. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1. Nem éppen a nemzetiségekkel szembeni elnézés uralta a múlt század eleji magyar politikát...

2. Miért telepítettük volna ki az oláhokat, mikor a magyar nemesek hívták be őket anno Erdélybe? (Az pontozzon le ezért, aki már beszélgetett Trianonról erdélyi arisztokrata származékkal.)

3. Ami a fő: Trianont egyáltalán nem a nemzetiségek pattogása okozta, hiába próbálják rájuk verni a balhét.


"Eleve miért maradtak Erdélyben a románok, ha már volt országuk?" - amiért a mexikóiak tömegesen szökdösnek át az amerikai határon, vagy amiért a magyarok tömegesen vándorolnak ki Nyugat-Európába. A francokat akartak az erdélyi oláhok román alattvalók lenni...


#6 Veled mi van? Összegyúrtad a két világháborút, vagy mi?...

2015. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tanultál történelmet? A Trianoni békeszerződést két korcs aláírta a magyar kormány részéről. Semmi köze sem volt a nemzetiségekhez, max annyi, hogy aszerint próbáltak elcsatolni. De ha nem írják alá kb mehettek volna a piccsába.
2015. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Én a helyükben a kiegyezés után erőszakkal kitelepítettem volna a románokat, szerbeket a SAJÁT országukba, és a probléma meg is lett volna oldva."


Kb én is. Amelyik meg nem megy kivégeztem volna. Oszt kalap.

2015. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

"Na pont ez a dölyfös, erőszakos, fennhéjázó mentalitás vezetett trianonhoz. "


Akkor te nyald ki a szomszédos országok seggét. Szerintem ma sem Magyarhonban dolgozol.

2015. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!