Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy merik az emberek ennyire...

Hogy merik az emberek ennyire alacsony fizetésekkel kiszúrni az alkalmazottaik szemét magyarországon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem honnan veszik a bátorságot, hogy felnőtt embereknek ilyen 80-90 ezer forintos fizetéseket osztogassanak...


Vagy maximum 100 körül, de a 100 ezres fizetés itt még jónak számít, pedig az se elég az égvilágon semmire.


Ez nem csak az adók miatt van meg stb, egyszerűen nem csak a politikusok undorítóak hanem minden ember is.


Mindenütt ilyen 500 forintos órabéreket osztogatnak, meg orrba-szájba szivatják az embereket...


Én nem lennék képes így viselkedni emberekkel, ha lenne egy cégem, vagy akármim ahova alkalmazottak kellenének. Inkább Mercedes helyett járnék VW-vel, de nem tudnék nyugodtan élni így.



2015. jún. 11. 21:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Ne siránkozzatok. Azért találták ki a pénzt, hogy ez legyen. "Ahhoz, hogy 300 ezer arany életet éljen, 10 milliónak nyomorognia kell" Mint írtam anno.
2015. jún. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az áraidban nem tudod érvényesíteni a magasabb béreket, addig nem tudsz emelni.


Gondolj bele: Ha elmegy hozzád egy szobafestő, vagy kőműves és azt mondja napi 25000Ft lesz fejenként a díja a munkának mit szólnál? Mondjuk jönnek hárman, az rögtön 75.000Ft/nap.


Pedig ez alig több mint 200e Ft-os fizetést jelent!

2015. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

egyreszt sok koltseget nem latsz, tehat sok vallalkozas egyszeruen nem lenne mukodokepes magasabb berek mellett, masreszt a munkaero pont ugyanolyan aru mint az alma a piacon.


te sem fizetsz tobbet erte mint amennyibe kerul, csak mert megteheted. A vallalkozo pedig gazdasagi racionalitas alapjan hozza a odnteseit, igy annyit fizet a munkaeroert amennyit feltetlenul szukseges, de nem tobbet.


Ha nem igy gondolkodna, nem tudna vallalkozast vezetni.

2015. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De akkor külföldön ugyanazzal miért lehet sokkal többet keresni?
2015. jún. 12. 10:01
 15/18 anonim ***** válasza:
mert kulfoldon magasabb a munkaero ara. Hogy miert az hosszu, ha erdekel, elmagyarazom.
2015. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Érdekel hogyne. Amúgy itt is lehetne magasabb.. Akkor nem is csak a munkáltatók a szemetek, hogy kiszúrják az emberek szemét alacsony fizetésekkel, hanem a dolgozókkal is baj van, hogy ennyire kevésért dolgoznak.


Ha senki nem dolgozna ilyen fizetésekért, kénytelenebbek lennének, magasabb fizetéseket adni. Ha ennyiért senkit nem találhatnának.


Csak sajnos az a baj, hogy pl. tesco ablakra kiragasztják, hogy árufeltöltés minden hétköznap 10 órában 80 ezerért, azonnal tolonganak is az emberek.


Igen, régóta gondolok erre a megoldásra. Csak a munkáltatókat sem értem, én nem tudnék nyugodtan aludni így, meg élni, hogy sokan gyűlölnek, arra gondolnék terveket szövögetnek ellenem meg stb. Meg nekem nem is lenne szívem ilyen fizetésekért dolgoztatni. Tudom milyen a szegénység, sajnos szegény családba születtem.

2015. jún. 12. 10:47
 17/18 anonim ***** válasza:

Először is lehet hogy külföldön többet keresnek, de jóval magasabbak a megélhetési költségek is.

Én Bécsben bérlek egy kis 40nm-es lakást, havi 510eu. Ez olyan 153 000ft.

Egyébként itt szépen le van írva: [link]

2015. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17: Pont ma beszéltem egy munkatársammal, aki ezelőtt 5 évig Ausztriában dolgozott. Ő is azt mondta, amit én... Sokkal könnyebben meg lehet ott kint élni, mint itthon.


Egy a sok közül, de például ma tudtam meg, hogy kint 100%-os táppénz jár. Itthon meg kb. 60% amit megnézhetsz, ha minimálbérre vagy bejelentve.

2015. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!