Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valami jo kis politikai/polgar...

Valami jo kis politikai/polgarmesteri lehetoseget van most valamerre?

Figyelt kérdés
Barmelyik megye johet! Az almom, hogy politikabol eljek, ez a szenvedelyem, de partpolitikaban karriert csinalni nagyon nehez! Nem is tudom, hogy tudott parlamenti kepviselo lenni anno Dorosz David, Vago Gabor, Dura Dora. Nagyon irigylem oket! En most egyenlore a fuggetlen polgarmesterisegre hajtok, de a cel a nagyhaz;)

2015. júl. 2. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek! Nekem is szenvedélyem a politika. Én indulni fogok a 2019-es önkormányzati választásokon önkormányzati képviselőnek alig hatezres kis szülővárosomban. Szerintem neked is ott kellene kezdeni, egy kisebb városban, önkormányzati képviselőként. Utána megjárnád a ranglétrát. De ma már a tanárok is sokat politizálnak (nálunk a polgármester és 4 képviselő is tanár, az iskolaigazgatók pedig a kormánypárttal való jó viszonyuknak köszönhetően lettek igazgatók). Szóval ha tanár lennél, akkor is sok esélyed lenne.


A mostani képviselők pedig úgy lehettek országgyűlési képviselők, hogy 1990-ben új politikusokra volt szükség, mert a régieket "kitagadták" a politikai életből, ők pedig jókor voltak jó helyen. Akkor azok lettek a politikusok, akik hamarabb indultak a választáson, tehát gyakorlatilag a gyorsaságuknak köszönhetnek mindent.

2015. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Senkinek nem javaslom a vidéki képviselősködést. (értelmes embernek) Sok idióta mindenhez értő, ámbár semmilyen szakmai tapasztalattal nem rendelkező ember.


Duro Dóra úgy lett képviselő, hogy Novák Előd férje...


Legyen szakterületed, és ott az államigazgatás.

2015. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na az allamigazgatas az amit kerulni kell! Max a nagy mamut allami vallalatoknal betolteni vmilyen min. Kozepvezetoi poziciot! Tanitoi diplomam van, de nem dolgoztam soha a szakmamban. En arra gondoltam, hogy polgarmester lennek egy kis faluban! Magamhoz vonnam a falu foldjeit termelnek rajta energia novenyeket, amiknek a bevetelebol fejlesztenem a falut (nagy mezogazdasagi ingatlanokat epitenek! A megyeben elobb utobb felfigyelnenek ram, meghivnanak par bizottsagba, es onnan menni a nagypolitikaba! Ez ha szefgeny faluba mennek, ha gazdagba, vagy ha olyanba, ahol pl megy vasut, vagy autopalya, akkor sokkal konnyebb lenne, marcsak a koncesszios dijjalbol! Tokre lehetne fejlodni lopas nelkul is!!! Es mindenki jol jarna, nagyon sok otletem van, ha valaki gondoplja priviben folveheti velem a kapcsolatot!
2015. júl. 2. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb településen akarsz polgármester lenni, muszáj valamelyik nagy párt támogatásával bírnod. Ha kisebben, ahhoz pedig elengedhetetlen, hogy az ott lakók ismerjenek és kedveljenek. Én egy 3000 fős faluban lakom, indult már itt olyan, akit a kutya sem ismer, és szinte senki nem szavazott rá.

#2 Dúró Dóra előbb lett a Jobbik meghatározó személyisége, mint Novák Előd férje.

2015. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok dora, nagy spiller, es dorosz david?
2015. júl. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!