Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyire van...

Magyarországon mennyire van jelen a Kommunista Földalatti Mozgalom?

Figyelt kérdés
2015. júl. 14. 16:24
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
simán létre lehetne hozni a Szovjetunió nélkül is, egyszerűen csak a volt szovjet mintát kellene követni, amíg Népköztársaság volt addig legalább volt valamiféle tekintélye, hadserege, aztán jött a nagy "felvilágosodás"=rendszerváltás, ezután már tényleg úgy lett minden ahogy a Felszabadulás dalában is van: "múltad a fájó bús ezer év" és ez egy is van, aki magyar az nem lehet arra büszke hogy magyar, ezt a népet mindig is a sárba tiporták és oda is fogják mindig, pl. az orosz meg a volt szovjet nép egy alapból győzedelmes múlttal rendelkező nép voltak, a magyar meg az önsajnáltatáson, meg más rágalmazásán kívül máshoz nem ért, a magyar népnek ebben a mai rendszerben csupán egyetlen dologhoz van joga: ahhoz, hogy befogja a pofáját
2015. júl. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
*amíg Népköztársaság volt Magyarország
2015. júl. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

'simán létre lehetne hozni a Szovjetunió nélkül is, egyszerűen csak a volt szovjet mintát kellene követni, amíg Népköztársaság volt addig legalább volt valamiféle tekintélye, hadserege,'


Nem tudom eldönteni, ezen most sírjak vagy röhögjek?

Azt sem tudom, ez halál komoly vagy csak trollkodsz egy jót...

2015. júl. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
nah ebben igazad van te nem tudsz semmit, élj csak a te "felvilágosult", modern, kizsákmányoló, kapitalista világodban; ezt a vitát részemről befejezettnek tekintem
2015. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

'nah ebben igazad van te nem tudsz semmit, élj csak a te "felvilágosult", modern, kizsákmányoló, kapitalista világodban; ezt a vitát részemről befejezettnek tekintem'


Ez jellemző a magad fajtára: a másik hülye, csak én vagyok a nagyon okos. Talán az általad dicsőített szovjet rendszer a demokratikus elvek élenjáró bajnoka volt?

2015. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
nos, mivel a te agyadat már átmosta ez a mai rendszer, így nem hibáztatlak, hogy nem fogod fel a haladó értelmiség gondolkodásmódját; kérdésedre pedig kéréssel válaszolnék: mutass nekem a mai világban egyetlen olyan államformát vagy állami berendezkedést amely közel hetven évig létezni fog és több évtized után is működőképes lesz; nagyon könnyű itt kommunistázni drága barátom, meg az ember fejéhez vágni dolgokat, csakis azért mert vannak akik nem értenek egyet a te demokrata elveken nyugvó politikai világnézeteddel
2015. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Az osztályok nélküli társadalom, hogy mindenkinek, mind a könnyen pótolható fizikai munkásnak, mind az értelmiséginek csak ugyanannyija lehet, az szerinted jó ötlet ? Igaz, az istenített kommunizmusodban sem tartották be keményen, akkor is a belső párttagoknak mérhetetlenül többjük volt, mint az egyszerű népnek, amíg Biszkuék, Kádárék Mercedes-Benz-ekkel, nyugati, imperialista országokból származó Chevrolet-ekkel jártak, addig nektek meg kellett elégednetek a Trabival és Wartburggal.


Meg azzal is tisztában lehetnél, hogy a mai politikusgárda a komcsijaidból vedlett át demokratává, kapitalistává, Horn Gyula, Biszku Béla, meg a KISZ-es Orbán - Gyurcsány - Szilvásy - Bajnai lettek a privatizáció támogatói.


Harmadiknak, szerinted kapitalizmust csak kizsákmányolással lehet működtetni ?

2015. júl. 31. 11:48
 18/32 anonim ***** válasza:

'nos, mivel a te agyadat már átmosta ez a mai rendszer, így nem hibáztatlak, hogy nem fogod fel a haladó értelmiség gondolkodásmódját;'


Az agymosást inkább nálad fejlesztették tökélyre és ez tökéletesen lerí a megjegyzéseidből. Haladó értelmiségnek tartod magad? Megszólalásaid alapján ez már tényleg a nevetségesség határát súrolja.

Csak egyet sajnálok: nem zavarták szét Leninéket a búsba 1917-ben. Sokkal jobban jártunk volna.

2015. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:

még egy "kedves, hazaszerető" polgártárs érkezett, de amint látom te sem vagy tisztában a kommunizmussal de még csak a környékével se :D akkor kezdjük a végéről hogy kapitalizmust csak kizsákmányolással lehet-e működtetni? röviden tömören: mindenképp, ez a kapitalizmus alapelve, ide tartozták pl. a f.siszták, n.cik, britek, amerikaiak (köztudott pl., hogy az amerikai bankok pénzelték Hitlert, meg az ő álomvilágát ;Đ, a britek meg szimpatizáltak vele) tehát az imperialisták is a kapitalizmus zászlaja alatt hajóztak


aztán ez az átvedlésed kommunistából, kapitalistává meg fordítva utána demokratává vicces megnyilvánulás; nos elárulom hogy egyáltalán nem vagyok se Bajnai, se Gyurcsány párti, és nem tudom miből vedlettek át mibe de túlzottan nem is érdekel (Gyurcsány egyébként mensevik zsidó, Sztálin annak idején ha jól tudom 100%-ukat a Gulagokra, meg a Vörös Hadseregben büntető-zászlóaljakba küldte) én Munkáspárti vagyok ( elnök dr. Thürmer Gyula), és mint a mellékelt ábra sugallja arról sincs fogalmad hogy a kommunizmus egy gyűjtőfogalom; magába foglal az anarcho-kommunizmustól kezdve a bolsevizmusig (amely az én ideológiám) jó néhány kommunista irányzatot (lásd Kuba, Korea, Kína, volt szovjet tagköztársaságok)


és végül az első hozzászólásod egy fergeteges baromsággal kezdődik ;Đ "osztályok nélküli társadalom" (ez egyébként az anarchizmus egyik alapköve--->lásd punkok), halkan megsúgom kedves polgártársam, a kommunizmus Marx és Engels tanításai szerint az ------>osztályharcon<------ ismétlem az osztályharcon alapul, bár lehet hogy te azóta már jobban tudod mint ők XD ebből az következik, hogy bizony a társadalmon belül több osztály is van melyek közül a munkásosztály a domináns, a többi pedig undorító, élősködő parazita módjára próbálja szétverni a proletariátust és kizsákmányolni az anyaországot, ez ellen kell harcolnia a munkásosztálynak; másik: abban az időben sem volt egyenlőség ez tény, egy gyárigazgatónak pl. volt egy saját Volgája hozzá sofőrrel, meg bizony nem kevés pénze, ami egyenlőség volt abban az időben, hogy mindekinek volt munkája, és mindenkinek könnyebb volt egy kicsit feljebb kapaszkodni a létrán pl. ha vki rendszeresen a megadott munkaszázalékon felül teljesített nagy esélye volt rá hogy előlépteik pl. műszakvezetővé, persze magasabb körökben már párt szinten mozogtak az események, szóval akkor is voltak módosabbak meg szegényebbek csak ami különbség volt hogy a 2 réteg közötti határok nem voltak annyira élesek mint most; az meg, hogy Kádárék Mercedesekkel járkáltak volna, nem tudom kicsit abszurdnak hangzik, de elképzelhető, egyébként ha jól tudom Kádárnak egy Fiatja volt; mi megelégedtünk egy kispolskival is amit 10 évig használtunk, az előző tulajdonos meg 24 évig :D jah egyébként ha érdekel nem vagyok még olyan öreg össz-vissz. 20 vagyok :D

2015. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Nem baj, komisszár, majd kinövöd ezt a hóbortot DDDD
2015. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!