Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adnak olyan buta kampány...

Miért adnak olyan buta kampányra pénzt mint a kétfarkú kutyapárté?

Figyelt kérdés
semmi értelme csak a butaságot reklámozzák. A kormányé legalább valós problémára hívja fel a figyelmet. Ezek viszont csomo pénzt buta értelmetlen kampányra költenek

2015. aug. 4. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Nem állami pénzen készültek, hanem """adományokból""". :)


Egyébként a MKKP tagjait legalább börtönbe záratnám. Nem azért, mert nem értem a poént, hanem mert a poénjukat olyan platformon (óriásplakátok, amik sok emberhez eljutnak) hirdetik, amit egyesek hajlamosak komolyan venni. Ráadásul a szövegeik egyre manipulatívabbak, egyre inkább az érzelmekre hatnak, mint egy rendes propaganda - ugyanakkor nem valamiÉRT szólnak, hanem csak valami ELLEN, így a céljuk elérése után maradna az anarchia.


[link]

2015. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

"A kormányé legalább valós problémára hívja fel a figyelmet."

Magyarul üzenget a menekülteknek! Ez valós problémára való felhívás?

Én nekem a Kétfarkú Kutyapárté jobban tetszik mert egy nagy tükröt tart a kormánynak! Mint a "Itt hamarosan űrállomás épül!" Ezt Felcsúton kitenni ahol többen férnek a stadionba mint ahányan ott laknak és 600 millióból kisvasút oda ahol a madár sem jár. (És adományból van, szóval aki adományoz rá annak tetsszen. Nekem a kormányé nem tetszik pedig az adómból van!)

2015. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

"Egyébként a MKKP tagjait legalább börtönbe záratnám."


Ez már csak azért is problémás, mert amennyire én tudom az MKKP nem létezik mint bejegyzett szervezet, így tagsága sincs.

De ők is valós problémára hívják fel a figyelmet, név szerint arra, hogy állami pénzeken folytat reklámkapmányt a Fideszt, ami mérhetetlen nagy pofátlanság, amikor 2006-ban kerültek ki a "Magyar Köztársaság kormányának támogatásával itt XY épül" plakátok, akkor bezzeg habzó szájjal fröcsögtak, hogy mit képzel magáról az MSZP meg az SZDSZ. Pedig azok a plakátok legalább nem hazudtak olyanok, hogy jobban teljesít az ország.

2015. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok.


Ne értsetek félre: egyetlen pártnak sem vagyok a szimpatizánsa, a "demokráciát" és parlamentarizmust eltörölném Magyarországról, az "államművészeinket" pedig fellógatnám vagy bezáratnám, egytől egyig. :)

2015. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

Sokáig én is poénosnak tartottam, de mostanra (mint ahogy már előttem is írták) szánalmasak, manipulatívak és ostobák lettek. Nem mellékesen a támogatóik értelmi szintjét is tükrözi az akció. Az aluljáróban egy 200-ast nem képesek elejteni egy hajléktalannak, de ilyen értelmetlen dologra néhány nap(!!!) alatt összedobnak 30 MILLIÓT(!!!).

A párt sem normálisabb, mert ennyi pénzt képesek kivágni, csak ilyen értelmetlen és (elnézve a plakátokat) néha bizony elég humortalan ellen kampányra. Nem azt mondom, ha erre kérték (ha jól tudom 3 milliót) csinálják meg, sőt csinálják 5-ből, de ha tényleg tenni akartak volna az országért, akkor a maradék 25-öt felajánlják alapítványoknak, egyesületeknek, vörös keresztnek, kórházaknak, akárminek.

2015. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az államnak 300 millából jött ki kevesebb plakát.. Szerintem inkább azt pénzt kellett volna értelmes dologra költeni.
2015. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
23%

"Miért adnak olyan buta kampányra pénzt mint a kétfarkú kutyapárté?"


Mer' a fidesz ellen van.

2015. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

#6-nak

Azt is, de amit te írtál az nem érv. Attól, hogy Pistának volt egy kése és kiirtott egy falut még nem jelenti azt, hogy ha én is kapok egy kést, akkor én is ölhetek embert. A kérdés az MKKP-ra vonatkozott, arra válaszoltam.

2015. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

"Az aluljáróban egy 200-ast nem képesek elejteni egy hajléktalannak, de ilyen értelmetlen dologra néhány nap(!!!) alatt összedobnak 30 MILLIÓT(!!!). "



Az aluljáróban ha adsz egy hajléktalannak egy 200-as (vagy akár 10-szer, 100-szor annyit), az akkor is az aluljáróban lesz másnap is és kéregetni fog. Ha egy koldusnak adsz pénzt annak csak annyi üzenete van, hogy nesze valami a semmiért. A piaci elveket sérti, és azt jutalmazzák vele aki semmit nem csinál. Nemhogy felesleges cselekedet de egyenesen kártékony, mindegy hogy 200 Ft-ról vagy többről van szó.


Ellenben a plakát-ellenkampány valós problémákra hívja fel a figyelmet.


Például arra, hogy mekkora hülyeség ilyen platformon üzengetni a magyarul nem tudó bevándorlóknak, hogy mennyire álságos a kormány, hogy egyszer ezt-egyszer azt tartja fontosnak, hogy mennyire kétszínűek a kijelentéseik (egyszer a bevándorlók elveszik a munkát, máskor meg nem is akarnak dolgozni csak a segélyekért jönnek).

Lerántja a leplet a kormány felesleges és buta "nemzeti konzultáció"járól, amivel igazolni akarják saját döntésüket, miközben a kérdések manipulatívak és szinte csak a saját szavazóik küldik vissza a kérdőíveket - miközben a valóban konzultációt igénylő témákról - paks, ügynökakták - hallgatnak. Rámutat, hogy mennyi felesleges fejlesztés történik Felcsúton, a kiskirály lakhelyén, stb.


Sok embernek egy ilyen MKKP plakátkampány a szemfelnyitó. Itt jön rá, hogy "jé, ezek a fideszesek eddig hülyének néztek, szórják a pénz kétmarokkal hülyeségekre". Ez a plakátkampány a fék a demokrácia védelmében, és mint olyan rendkívül hasznos.

2015. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Ja, persze. Mert egy rászorulónak csak akkor segítek, ha az apiaci érdekeket nem sérti....mekkora egy hülyeség már. Az ilyet hol tanítják? Ha valaki rászorul,akkor pont lesz*rom a piac érdekeit. Akkor ne adakozzunk semmilyen alapítványnak vagy egyesületnek, ne segítsünk egy természeti katasztrófa után, vagy csak szimplán egy beteg gyermeknek, mert nekik úgy lesz valamijük, hogy nem csináltak este semmit.


A második résszel sem tudok egyet érteni. Azt elismerem valóban lehet szemfelnyitogató hatása, de szerintem ez elenyésző. Az emberek nem fognak fognak emiatt tömegesen átpártolni. A felcsútiak nem lesznek hirtelen mondjuk mszp-sek csak mert lett egy ilyen plakát a faluban. Csak azért, hogy legyen egy ilyen kép a neten jó ról az a 30 millió. Photoshoppal 15 perc és 0ft Ugyan ezt a hatást el lehet érni ma már egy közösségi oldalon. 3 milliót kértek ez szerint annyiból meg lehett csinálni az egészet. Továbbra is fenntartom értelmetlen pénzszórás volt az egész és ezzel ugyan úgy egy párt lettek a többi közül.

2015. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!