Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nemm tartjátok undorítónak...

Ti nemm tartjátok undorítónak a menekülteken segítő önkénteseket? Szóval miért nem a magyarokon segítenek előbb?

Figyelt kérdés

Annyira nyalják a feneküket... Pár napja volt a hírekben, hogy a Nyugatinál is például fizetik nekik a wc használati díját. Pedig ott a Westend bevásárlóközpont néhány tíz méterre... Meg visznek nekik kaját, ruhát, mindent.


A magyarok között is rengeteg szegény van. Miért nem inkább a honfitársaikon segítenek? Már persze úgyértem az eredeti magyarokon.


Én ezen meg vagyok döbbenve, hogy rengeteg magyar is éhezik, nélkülözik, mégis inkább az ő feneküket nyalják.


Sajnálom nagyon a menekülteket, félreértés ne essék, de ebből az országból ugyanúgy rengetegen menekülnek, mert katasztrofális a helyzet, itt is sokan meghalnak, bár nem bombázás, meg lövöldözés miatt, hanem mert halálra fagynak az utcán, lakásaikban, éhenhalnak, vagy épp a borzasztó közbiztonság és puhány törvények miatt ölik őket bátran a C típusú állampolgáraink...


Szóval szerintem előbb a magyarokon kéne segíteniük. Nektek mi a véleményetek erről? Meg tényleg nem értem miért nem a Westendbe mennek WC-re. Az ingyen van.



2015. aug. 5. 11:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
28%
Nem tartom undorítónak, de tényleg erősen túlsegítik a gazdasági bevándorlókat. A valódi menekültek meg ha nem lenne ilyen a hozzáállás Európában, megállnának Törökországban(a legtöbben ezt is teszik).
2015. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Szerintem ha onnan, több ezer kilométerről idáig eltaláltak, csak van annyi eszük, hogy egy bevásárlóközpontban van WC.


Bevásárlóközpontba rengetegen bejárnak wc-re, senkinek nincs ráírva a homlokára, hogy fizető vendég. Többségében nem is azok az 100%.


Én nem szólok bele semmibe, csak véleményekre vagyok kiváncsi, nem megyek el lecseszni az önkénteseket. Szép dolog tőlük valóban, csak sajnálom a szegény magyar családokat és gyerekeiket, hogy ezt látják, velük meg nem törődnek, pedig magyarok.


Lehetőségük pedig attól nincs több, mert magyarok. Sok messzi kicsi falu, meg 50 ezer forintos havi fizetést osztogató közmunka rohadtul nem alternatíva. De tökmindegy, a menekültek ingyen kapják azt, amiért más keményen dolgozik. A C típusú állampolgárok is segélyen élnek, autót is tudnak belőle fenntartani, lakást, házat kapnak. De semmi gond.


Csupán rohadtul úgy érzem, hogy Magyarországon magyarnak lenni a legrosszabb. De akkor is őket nevezik hátrányos helyzetűeknek.

2015. aug. 5. 12:12
 13/37 anonim ***** válasza:
73%

# 12/12 Időpont ma 12:12


Azért az arab régió bármennyire is nem a teveháton ülő korszakát éli, nincs minden sarkon bevásárlóközpont, hogy ilyet bárki aki onnan jött tudjon.


És ismételten: Honnan tudod, hogy ugyanezek az emberek nem segítenek a magyarokon is?

2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%

Én azt tartom undorítónak, amikor valaki órákat irkál a neten, másokat szidalmazva, akár otthonról (házi munka vagy valami hasznos tevékenység helyett), akár a munkahelyéről (munka helyett), AHELYETT, hogy megemelné a fenekét, és ÉRDEMBEN tenne valamit azokért, akikért _állítólag_ annyira aggódik...

Mert hogy az itt és/vagy az origón és/vagy akárhol máshol köpködők 99%-a csak szájkaratézik, arra egy nagyobb összeget fel mernék tenni...


Úgyhogy, kérdező, inkább mássz ki a fotelodból, és TEGYÉL VALAMIT a magyar szegényekért, ha TÉNYLEG sajnálod őket. Lehet ruhákat és ételt gyűjteni, szállítani és osztani például, akár egy-egy meglévő alapítványhoz/szervezethez csatlakozva, akár önálló kezdeményezésként. Mutass jó példát, CSELEKEDJ, akár szedd össze az idézett origós "elvtársaidat" is, és hajrá. Majd számolj be a történtekről, és akkor még meg is dicsérünk, mert már lesz miért...

2015. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 kovpet ***** válasza:
77%

"Szóval szerintem előbb a magyarokon kéne segíteniük. Nektek mi a véleményetek erről?"


Nekem az, hogy a saját időd és pénzed oszd be, ne másét.


Amúgy már kérdezték, de nem válaszoltál: TE magad hány éhező magyarnak segítettél eddig, mondjuk ebben a hónapban?

2015. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Segíteetünk már jó párnak. Kinőtt, nem hordott ruhákkal és élelemmel is. Plusz feleslegessé vált gyermekjátékok. Valamint munkahelyen az elavult, lecserélt számítógépek nem a kukába vagy mittomén hova mentek, hanem szegény magyaroknak.


Nagyon remélem amúgy, hogy ezek az önkéntesek segítenek a magyarokon is.

2015. aug. 5. 13:11
 17/37 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon vigyázni kell ezzel a menekültkérdéssel mert hamarosan(hetek, hónapok)az alábbi két eset közül az egyikkel fogunk találkozni MINDANNYIAN:


1. Özönlenek be folyamatosan az országba a menekültek és ma még csak egy-egy parkot pályaudvart(stb.)"foglaltak el"de a több tizezernyi, százezernyi menekülttel már nagy bajok lesznek ugyanis elfognak özönleni mindent és nem fogsz tudni mit csinálni ha mint a rendszerváltás győztese unott arccal nézelődöl egy ékszerboltban a kikent-kifent macáddal karöltve(vagy új mobilnézőben vagy egy szalonban...stb.)és a menekültek berontanak és...letarolnak mindent. Kőkemény rendörségünk ezzel a pár ezerrel még napi szinten elbíbelődik de a százezres nagyságrenddel már nem fog tudni mit kezdeni...elleszel lepve.


2. Megfigyelhető hogy sok úgynevezett menekült nem úgy néz ki mint egy menekült...kigyúrt test, jól táplált, stb. Ezeket az iszlám állam telepíti be menekültnek álcázva és ha már elegen lesznek neked megintcsak annyi...


Miért"ugatok"többes szám második személyben?


Éldegél MA hazánkban három, háromésfél(négy?)millió ember aki minden téren körön kívül van. Ők nem járnak szavazni, nincs netük, stb...élnek egyik napról a másikra. Ők a rendszerváltás vesztesei! Namost ha a fenti két eset valamelyike bekövetkezik(és bekövetkezik mert a menekültek jönnek!)akkor ez a három, háromésfél(négy?)millió ember nem NEKED(neked a rendszerváltás nyertesének)fog segíteni hanem magán próbál majd segíteni.


Hogyan?


Ő is tör-zúz és vele kapcsolatban sem leszel biztonságban.


Kutya kemény idők jönnek srácok...

2015. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 kovpet ***** válasza:
74%

Kérdező: akkor jól csináltad.

Bár azért feltenném a kérdést, hogy kinek van jobban szüksége segítségre: akinek számítógép kell vagy akinek étel, de nem akarok demagóg lenni. Mindenki ott segítsen, ahol tud és úgy, ahogy tud. De ha nem tud, legalább ne akadályozza a segítőket és ne keltsen feleslegesen hangulatot.

2015. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
60%
Lószart sajnálsz te, nem a menekülteket. Azt sajnálod, hogy azt a pénzt, amivel őket segítik, nem neked adják. Ez nem ugyanaz. A magyar szegényeket is segítik. Vannak direkt erre is szervezetek, EU-s élelmiszersegély csomagok, ingyen ételosztások, és egy csomó minden. De a magyar szegény, az "eredeti magyar" szegény egy békés európai országban nőtt fel, a szájába lógott minden lehetőség, amit csak meg kellett volna ragadni. Nem háború miatt lett szegény, nem elmenekülnie kellett a házából. Egyszerűen a rövidtávon könnyebb utat választotta, ami a hosszabb távon szopás lett és továbbra is inkább mások segítségére számít, mintsem hogy önmaga tegyen valamit magáért.
2015. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Hát nézd, nem az, hogy erre volt a legnagyobb szükségük, de adódott egy ilyen lehetőség, hogy a leselejtezett számítógépeket, amik egyébként egyáltalán nem vackok, csak ugye a munkahelyek váltják őket, nos azt oda lehetett ajándékozni.


Bár előfordulhat, hogy a gyerekeknek erre volt a legnagyobb szüksége. Nem csak enni akartak.


Én is félek, hogy mi lesz itt ebből a rengeteg menekültből.

2015. aug. 5. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!