Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre másra nyitnak újabb és újabb menekülttáborokat vidéken, miközben Budapesten jólelkű civilek ezrei várják (ezzel példát mutatva az egész ország népességének), hogy segíthessenek a menekülteken?

Figyelt kérdés

A minap volt egy cikk róla egy internetes hírportálon, hogy egy közösségi oldalon több ezer ember támogatja a menekültek megsegítésére irányuló közösségi csoportokat, saját pénzből vásárolnak élelmet és segítenek a menekülteknek, ahol tudnak. A támogatók jellemzően fővárosi civilek. Ez egy egyedülállóan kiemelkedő példa, hiszen vidéken inkább az idegengyűlölet a jellemző.


Ezek után nem logikus, hogy vidéken építenek új menekülttáborokat.


Számos érvet fel tudok sorakoztatni, hogy miért csak és kizárólag Budapesten kellene ilyen gyűjtőpontokat létesíteni:


1. A menekülteknek sem kényelmes a magyar puszta közepén tengődni ebben a melegben (télen még kényelmetlenebb lesz). Ha kimennének sétálni egyet a táborból, csak egy szomszédos kis falu és a nagy szikkadt pusztaság várja őket. Még ha van is pénzük, nem tudnak venni ott nagyon semmit, amivel megkönnyíthetnék a mindennapjaikat. Biztos vagyok benne, hogy Budapesten kedvezőbb körülmények között lehetnének arra a "rövid" időre, amíg Magyarországon maradnak.


2. Ha tömegközlekedéssel szeretnék elhagyni az országot nyugat felé, akkor legkönnyebben Budapestről tehetik meg. Előbb utóbb ez lesz a céljuk, miután beléptek az ország területére. Ésszerűbb lenne rögtön a céljukhoz terelgetni őket.


3. A vidéki emberek jellemzően nem értékelik megfelelően a menekültek jelenlétét. Ez bizony tény. Őket is csak hergeli a helyzet, ami könnyen konfliktusforrásokhoz vezethet.


4. Budapesten számtalan jó szándékú civil él, akik időt, pénzt és fáradtságot nem kímélve segítenek a menekülteken. Ha az ország másik felében vannak a menekültek, nem tudnak segíteni, mert több száz kilométert kellene utazniuk hozzá (ráadásul ez plusz költség is lenne számukra). Szóval logikus lenne összehozni a kínálatot az "igénnyel" (az igényt nyilván átvitt értelemben használtam, mielőtt megköveznétek).


5. Az állam is spórolhatna kicsit (így valószínűleg még többet tudnának lenyúlni a regisztrált menekültek után a politikusaink), nem halnának éhen a menekültek, mert a jó szándékú civilek támogatnák őket.


6. A politikusokhoz is közelebb kerülne a téma. Netán kialakulna a közvetlen kontaktus lehetősége is (sátortáborok a milliárdos negyedek közelében, stb), így biztosan bölcsebb döntéseket hoznának, mint eddig!


7. Ha az állam szállítaná az elfogott migránsokat Budapestre, nem tudnának belőle nyerészkedni az országon belüli embercsempészek. Több euro maradna a szegény menekülteknél (nem használnák ki őket ezek a gazfickók), amivel folytatni tudnák az útjukat a megváltást kínáló nyugati országok felé.


8. Ha a Budapesti civilek példát mutatnának az egész országnak emberségből, akkor talán a vidéki emberek is rájönnének hosszú távon, hogy milyen szép is segíteni másokon és felhagynának a demagóg idegengyűlöletükkel.


Ha ezen múlik, a nagyobb jó érdekében én akár támogatnám a menekültek ingyen utaztatását is, de csak Budapestre. Logikátlan lenne Budapestről ingyen szétengedni őket az országban (és erre biztos vagyok, hogy részükről sincs igény), ahogy ezt egyes baloldali politikusok javasolták, ezért támogatnám csak az oda utat. Ha jobban végiggondoljuk a helyzetet, hosszú távon úgyis a nagyvárosokba fognak özönleni a menekültek, ha nem sikerül elhagyniuk az országot.


Hogy a dolog ne legyen önkényes (mint a vidéken megnyitott táborok létrehozása), írhatnának ki róla egy népszavazást is akár, hiszen demokráciában élünk. Így mindenki ki tudná nyilvánítani a véleményét és nem csak az lenne, hogy valahol eldöntik, mások meg viselik a következményeket.



2015. aug. 5. 22:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Hát kérdező, te nem vagy normális. Bocs, de ennél szebben nem tudtam megfogalmazni...
2015. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Dymo ***** válasza:
85%

Remélem csak trollkodsz. Az ország területén, a BKK kivételével ingyen utazhatnak.


"A vidéki emberek jellemzően nem értékelik megfelelően a menekültek jelenlétét"?


Mégis mi a fenét értékeljenek rajtuk??? Komolyan kérdezem.


Fel kéne ébredni az utópiából. A kommunizmus se jött be, pedig papíron a legkirályabb rendszer, amit valaha kitaláltak az emberek.

2015. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
<.<
2015. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
Megjegyzem, hogy akik ideérnek, azok rohadtul nem politikai menekültek, pedig őket segíteni kéne. Akik idejönnek, azok "gazdasági menekültek", persze ennek a kifejezésnek semmi értelme, valójában csak szimpla illegális bevándorlók. Ha az életüket féltenék, akkor miért nem álltak meg Törökországban? Vagy Jordániában? Libanonban? Iránban? Bulgáriában? Görögországban? Albániában? Bulgáriában? Romániában? Horvátországban? Boszniában?
2015. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Hát kérdező, te nem vagy normális"

Ezt fejtsd ki, kérlek. Ez így nem válasz.


"Az ország területén, a BKK kivételével ingyen utazhatnak."

Regisztráció után. Ellenőrzés nélkül.


Én azt javasolnám, hogy erre legyenek speciálisan erre dedikált szállító eszközök (buszok, vonatok), elkülönítve a hagyományos tömegközlekedéstől, hogy a lehető legnagyobb kényelemben el tudják érni magyarországi céljukat, Budapestet, majd onnan könnyűszerrel tovább tudjanak állni (akár a civilek segítségével, akár nem).


Akár akarjátok, akár nem, előbb utóbb Budapest (és a nagyobb városok) nagykanállal fog meríteni ebből a levesből, és ha már így lesz, akkor célszerűbb lenne, ha ellenőrzött keretek között zajlana.


A civilek folyamatosan azt mondják (ezzel példát mutatva a a gyűlölködéssel szemben), hogy megoldásokon kell dolgozni. Ez egy megoldás lenne, ami mindkét fél érdekeit szolgálná.

2015. aug. 5. 22:21
 6/27 Dymo ***** válasza:
89%

Na jó, most már biztos, hogy troll vagy. Ilyet épeszű ember nem gondolhat. Külön buszok, vonatok? Hol élsz te? "Remek" 60-70-80-as évekből származó vonatokon utazok már négy éve a Budapest-Lőkösháza vonalon, PÉNZÉRT.


Kényelem? Az eszem megáll. Ha nem tetszik, fel lehet venni a kesztyűt, és szétrúgni az IÁ seggét, mint ahogy eddig is ezt kellett volna tenniük.

2015. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

4-es, lényegtelen, hogy miért nem álltak meg a felsorolt országok egyikében. Mert most itt vannak és kezelni kell a helyzetet, megoldást kell találni mihamarabb.


Semmi értelme annak, ha ilyen kérdéseket teszünk fel, mert a menekültek már itt vannak az országban. Olyan megoldásokat kell keresni, amiből mindenki a lehető legjobban jön ki.


Én egy ilyent próbáltam felvázolni, puszta jó szándékból és felebaráti szeretetből, a jelenlegi tudásom alapján.


Cáfoljatok meg, vagy mondjatok jobb megoldást, ami logikus és mindenkinek a hasznára válik!

2015. aug. 5. 22:27
 8/27 Dymo ***** válasza:
87%

Mondok én, nagyon szívesen. Nem engedni be SENKIT! Lezárni normálisan a határt az illegálisan érkezők előtt. (érted, már az árulkodó, hogy "illegális")


Ausztrália megteheti? Kanada megteheti, hogy válogat? Az USA megteheti? És még sorolhatnám. Nem érdekel az ilyen maszlag, hogy "felebaráti szeretet". Reálisan nézem a dolgokat. Európa ebbe fog beledögleni.

2015. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Na jó, most már biztos, hogy troll vagy. Ilyet épeszű ember nem gondolhat."

Kérdezd csak meg a vidékieket, mi a véleményük erről a javaslatról, netán írjunk ki egy népszavazást. Én meghajlok a nép döntése előtt. Hosszú távon úgyis Budapesten fognak kóricálni, ha nem tudnak gyorsan lelépni. Tudod: "winter is coming"...


"Külön buszok, vonatok? Hol élsz te? "Remek" 60-70-80-as évekből származó vonatokon utazok már négy éve a Budapest-Lőkösháza vonalon, PÉNZÉRT."

De te nem csak azért utazgatsz, hogy a lehető legrövidebb úton elhagyd az országot nyugat felé. Ez külön téma és EGYSZERI tétel. Így sokkal olcsóbb, ha tömegesen és rövid idő alatt lezavarjuk szervezett formában. Korábban írták, hogy most is ingyen utazhatnak regisztráció után. Ezt kellene jobban szabályozni és külön járműveken megtenni, hogy hatékony legyen! Így összességében kevesebb pénzbe és fáradtságba kerülne az utaztatásuk!


"Kényelem? Az eszem megáll. Ha nem tetszik, fel lehet venni a kesztyűt, és szétrúgni az IÁ seggét, mint ahogy eddig is ezt kellett volna tenniük."

Kíváncsi lennek, te mennyire akarnád szétrúgni a seggüket, ha napközben vallási fanatikusok szaladgálnának az utcán gépfegyverrel a kezükben, éjszaka meg bombáznák a házadat a nyugati demokratikus erők.


A kényelem alatt nem csak azt értem, hogy a menekülteknek kényelmes legyen, hanem azt, hogy ne zavarják az ország polgárait, akik szintén használnák a tömegközlekedést. Tudod, néhányukban félelmet kelt a menekültek csoportos megjelenése. Ezért kellene szervezetten, állami szervezetek által szállítani őket.

2015. aug. 5. 22:36
 10/27 Dymo ***** válasza:
100%

Mit bombáznak a nyugatiak? Tudod te mennyi fegyvert, felszerelést és kiképzést adtak már nekik? Az eredmény az, hogy vonulnak vissza, több esetben is hátrahagyva harckocsikat és más harcjárműveket.


Amúgy meg elmondom neked (tudom, hogy ma ez már nem trendi), de ha valamelyik megyében kialakul valami szélsőséges keresztény szekta, és elkezd itt rombolni, akkor fegyvert kell fogni és nem menekülni.


Ha lerombolják a házamat, megerőszakolják a kecskémet és elkötik a lányomat, akkor egyszerűen csak lépjek le? Szerintem minden normális férfi revansot akarna.

2015. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!