Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen gazdasági következménye...

Milyen gazdasági következményei lennének, ha a Székelyföldet Magyarországhoz "csatolnák", és egy autópálya kötné össze a két országrészt?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan ez jelenleg lehetetlen, de most ezt felejtsük el.

Katonailag a mai világban nem lenne hátrányos egy ilyen lépés, Románia is NATO tag, és valószínűleg (reméljük) sose lesz háború Mo. és Ro. között.

Törvényhozásilag jobb lenne a Székelyföldnek, legalább nem az lenne a cél a magyaroknak, hogy ki lehessen írni magyarul a város/falu nevét.

Gazdaságilag viszont fogalmam sincs. Ez lenne a kérdés.



2015. aug. 12. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Székelyföld jelentősége elsősorban kulturális, mintsem gazdasági. Turizmus és hagyományőrzés szempontjából lehet, hogy egy efféle magyar exklávé dobna picit az ország ázsióján. Autópálya már van, a magyarlakta falvakat meg már így is a főváros kerületei nevezték ki testvérvárosoknak. Pl az V. Kerület hivatalosan Torockó testvérvárosa (tudom, hogy nem Székelyföld, de erdélyi és magyarlakta). Az Europa Nostra díjas faluképeket is a magyar kormány pénzéből restaurálják. Nem változna sok minden, na!
2015. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De attól még a dicsőséges románia zászlókat kell lengetni ottan. Egyébként inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy ha ugye Székelyföld Magyarországhoz tartozik, akkor lenne egy határszakasz (mivel ro. még nem schengeni) ahol vámot kell fizetni, útlevél kell. Kivétel azon az autópályán, ami összeköti Székelyföldet a mai Magyarországgal, így mondjuk a csabai kolbász vámmentesen juthat el oda, míg ennek a román változata nem.
2015. aug. 12. 13:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és arról nem is beszélve, hogy kicsit lenyugtatná a magyar nacionalizmust, mivel ha úgy veszed úgy juthatsz el Budapestről Csíkszeredába, hogy egy határt sem lépsz át.
2015. aug. 12. 13:07
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Egyét zászlólengetésért cserébe fizethetnéd a világ legmagasabb ÁFÁ-ját meg a többi ezer lehúzós adót. Király. Mintha itt baromi sok zászlót lengetnék amúgy...
2015. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

Romániába jelenleg sem kell útlevél.

Magyarorszagnak pedig nincs közös határa Székelyfolddel, csak egyéb magyarlakta erdélyi területekkel, pl Partium.

2015. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem a mostani kormányra gondoltam, le is írtam hogy most lehetetlen. Úgy beszélsz mintha szabályszerű lenne, hogy románia kormánya mindig jobb a magyarnál.

Továbbá mindig az érdekel, hogy hogy hatna a gazdaságra, nem hogy most milyen zászlót hogy szarsz le.

Ja, meg az EU felmérése szerint Magyarországon még mindig jobban élnek az emberek, mint Romániában.

2015. aug. 12. 13:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Még jó hogy arról beszéltem, hogy a Székelyföldet összekötni Magyarországgal egy autópályával. :)
2015. aug. 12. 13:28
 8/11 Duenna ***** válasza:
100%
Székelyföld a turizmus mellett érdekes és értékes még, amit elvesztettünk: a tiszta sóbányái, réz- és uránbánya, vasérc, földgáz, szén, réz, fakitermelés.
2015. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
A következmény az adott magyar kormánytól függene. Ha normális volna, akkor az "anyaország" és Székelyföld egymást segítve kapaszkodna feljebb. Viszont ha a mostani vagy az "emútnyócéves" kormány ölébe hullana Székelyföld, akkor csak annyi változás lenne, hogy plusz 1.000.000 embert tudnának kifosztani.
2015. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy volt-e székely testvéremnek valaha fegyveresen való elszakadási szándéka. Akkor Románia engedne a dolgokon.
2022. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!