Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek után is azt gondoljátok,...

Clark Kent.. kérdése:

Ezek után is azt gondoljátok, hogy annyira kedvesek a migránsok?

Figyelt kérdés

Íme ez a videó:


https://www.youtube.com/watch?t=3&v=GeCX9ifQ7ZM


Aki szokott Facebookozni, az biztosan látta már, tehát annak nem lesz újdonság. Aki viszont nem, annak a videó tartalma röviden: Egy lány beszél rajta, aki érti az arab nyelvet, így ő tökéletesen megértette, hogy a migránsok miket beszélnek, amit mi magyar emberek nem értünk. Érdemes elgondolkodni egy kicsit a videón, hogy vajon jól jár-e Európa a migránsokkal.


2015. szept. 25. 21:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
66%

Én sosem gondoltam hogy kedvesek.

Bár ezt a videót kamunak gondolom, de nekem erre nincs is szükségem. Elég látni mit hagynak maguk után amerre elvonulnak.

2015. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kamu.


A magam részéről egyébként az erőszak ellen vagyok, tehát nem tartanám jó ötletnek, hogy erőszakkal lépjünk fel a migránsok ellen. Viszont el kellene nekik magyarázni, hogy ide nem jöhet be akárki. Műveletlen embereknek itt nincs hely.


Csak azt kellene beengedni közülük, akikről bizonyítható, hogy normálisak. Tehát van szakmájuk, beszélnek valamilyen európai nyelvet, és tudnak viselkedni.


De ez, hogy jönnek tízezresével, köztük olyanok is, akik nem tudnak viselkedni, ez nagyon nagy baj.

2015. szept. 25. 21:35
 3/37 anonim ***** válasza:
43%

1) Nem gondolom, hogy kedvesek. Nem is gondoltam soha. Csak többre tartom a szabadságot annál, mint hogy az én személyes véleményemet jogi alapnak tekintsem. Pont azért, amiért nem akarlak téged mondjuk börtönben látni mert más a véleményed, nem akarom a migránsokat kizárva látni csak mert mások mint mi. Ez nem kedvesség, hanem szabadság kérdése. Liberális vagyok, nem delikális (most találtam ki ezt a szót. delicatus=kedves a google translate szerint).


2) Még mindig nem győznek meg ezek a sztorik. Hú ha, van itt több tízezer migráns, és valaki látott ötöt akik így viselkedtek. Ha mutatok neked tíz magyart akik vállalhatatlanul viselkednek az meggyőzne, hogy a magyarság egy undorító barbár népség? Nem? Akkor a migránsokról ugyanez miért meggyőző?

Még mindig úgy gondolom, hogy elsősorban azért, mert barna a bőrük és idegen nyelven beszélnek. Ez nektek elég ahhoz hogy igazolja az általánosításokat.

2015. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%
Van köztük kedves és bunkó paraszt. Na bumm, erre nem számítottál, mi, hogy legalább kétbites a világ?
2015. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

3: 1-es vagyok. Szülők előtt vonultak el. Ők nagyon béketűrő emberek, nem szitkozódtak, csak annyit meséltek a telefonban, hogy hát hagytak némi szemetet maguk után. (egyik megsimogatta kutyát, ami nagy szó mert mindenkit harap aki benyúl, most nem tette). Az mondta többet kellett takarítani utánuk a járdán mint amennyi idő alatt elvonultak.


Nekem ez, meg hogy nem akarnak regisztrálni, egyszerűen nem szimpatikus. Nem azt mondtam hogy ki kell zárni, hanem ha valaki idejön éljen a mi szabályaink szerint.


Én elköltöztem rég németországba. Előtte lázadó voltam minden ellen, de ahová megyek az ottani szabályok szerint próbálo élni. Otthon nem érdekelt a gyalogoslámpa. Itt megvárom. Mert az itteniek ezt teszik. Nem dobálom szét a szemetet, nem dudálok a lámpánál, max figyelmeztetésnek, ha valaki nem veszi észre a zöldet. És akkor jönnnek valakik, akik szemetelnek, és lázadoznak, mert nem akarják elfogadni hogy európában regisztrálunk.


2010ben ha németeknél nem jelentkezek be önként dalolva, és fél év után amikor bekérték a szerződést hogy van-e még munkahelyem, elkezdek lázadni és nem jelentkezni, szerintem páros lábbal rúgtak volna hátsón.

2015. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Nagykanizsán élek. Amit műveltek múlt héten pénteken... azok után nem hiszem, hogy annyira kedvesek lennének.


Több ismerősöm - aki az útvonalon él ahol vonultak - azt mesélte, hogy hihetetlenül agresszívak és mocskosak. Minden második mutogatta a nézelődőknek, hogy elvágják a torkukat és csak úgy odaszartak az útra, meg a járdára.


Mástól meg olyanokat hallok, hogy ruhákat lopnak a szárítóról és hasonlók... Nevetséges. Aki kedvesnek tartja őket, az még nem találkozott velük élőben.

2015. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
2015. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%
Én idáig sem gondoltam!
2015. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
#6 Álmodban élsz ott, trollocska. Fotelból fröcsögő náci vagy, semmi más.
2015. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
35%

@5

Az itt az egyet nem értés alapja, hogy te teljesen figyelmen kívül hagyod a kontextust. Mintha a tettek egy vákuumban léteznének mindenféle ok nélkül.


Szemetelés:

Én sem szemetelek, mert az útvonalon ahol közlekedni szoktam van szemetes és ha hazaérek megint van szemetes. És te mit csinálnál, ha nem látnál szemetest több 100 kilométeren keresztül? Gyalog! Vagy inkább meghosszabbítanád az útvonaladat még x kilométerrel hogy mindig a szemetesbe dobhasd amit kell?

Pl a Keleti rendesen el volt látva szemetesekkel, volt takarító személyzet, a migránsok is segítettek a takarításban, nem is volt túl nagy kupi. Már ahhoz képest, hogy ott tartottak vagy ezer embert. Egy fesztivál első tíz percében nagyobb a kupi.

Szóval minden körülményt figyelmen kívül hagyva csak úgy azt mondani, hogy én nem szemetelek, és ezért a teljesen más körülmények közt levő migránsok is viselkedjenek így szerintem elég értelmetlen.

De ha nem tetszik hogy szemetelnek, akkor támogasd a szemetelés ellenes intézkedéseket. Csak egy szerény javaslat.


Regisztráció:

Persze, regisztrálni is kell őket. Szerintem is. Itt nem is ez a probléma. Hanem hogy irreálisan megnehezítjük a folyamatot. Aki regisztrálni akar ide, az mehet valami táborba, ahol nincs rendes ellátás, már így is fele annyi ágy van mint ember, persze egy ilyen helyen ki lesznek szolgáltatva az erőszakosabb migránsoknak és a nem mindig angyali magyar dolgozóknak is, stb.

Ráadásul úgy gondolják, hogy ha ide regisztrálnak, akkor nem fogják őket elengedni pl Németországba. Fogalmam sincs hogy ebből mennyi igaz, de tény hogy ők így gondolják.

Szóval ilyen kontextusban is regisztráltál volna Németországba? Ha ismeretlen időre egy táborba raknak, ahol nincs rendesen étel, nincs elég ágy, nincs semmi befolyásod arra hogy mi történik bent veled vagy mikor kerülsz ki, és a végén kapsz egy jogi státuszt amiről nem is tudod hogy milyen lesz?

Megint csak, a migránsok egy teljesen más kontextusban teljesen máshogy viselkednek, és ez téged valamiért meglep.


Ahhoz hogy valaki a szabályaink szerint élhessen, először hasonló környezetbe kell kerülnie. Más szavakkal emberként kell bánnunk velük, segítenünk kell hogy lakhatáshoz, munkához juthassanak. És mielőtt félreértenénk egymást, én igen erősen segélyezés ellenes vagyok. A segítség alatt azt értem, hogy meg kell könnyíteni a regisztrációs folyamatot, meg kell gyorsítani a vándorlásukat, nem azt hogy pénzt kell nekik adni.


@6

Egyrészt...

valahogy kezdek kételkedni az ilyenekben. Én is elhittem, amíg nem járkáltam köztük annyit a Keletiben, majd jöttem haza és olvastam kikerekedett szemekkel, hogy állítólag milyen rettenetes ott a helyzet. Aztán másnap visszamentem, és még mindig nem volt semmi olyan szörnyűség. Aztán megint mentem hazafelé, és még mindig. Aztán hazaértem, és olvastam, hogy még szörnyűbb a helyzet. Már tüntetnek és szétverik a várost. Aztán reggel szépen végigmentem a tömegben. Ott skandáltak, és szépen elengedtek maguk között. Hú... Szóval kicsit szkeptikus vagyok a rettenetes gazember migráns sztorikkal kapcsolatban.


Másrészt meg visszatérhetünk oda, hogy még mindig egy kis csoportról beszélsz. Azt azért látni kell, hogy mondjuk tíz-húsz ember nagyon-nagyon rossz benyomást tud tenni. Egyik odaszarik a járdára, másik csúnyákat mutogat a harmadik meg lelop valamit a szárítóról. És másnap jön a hír, hogy "A MIGRÁNSOK" ezt meg azt tették. Én is járdára szarás ellenes vagyok. Aki ezt tette, az ellen fel kell lépni. De aki meg nem tette, azt nem kell vele egy kalap alá venni.

2015. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!