Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest külvárosában szerinte...

Budapest külvárosában szerintetek nem viszik túlzásba a közvilágítást?

Figyelt kérdés

Mindenhova be vannak téve ezek az erős narancssárga fényű nátriumlámpák, még egész szűk kertesházas utcákba is Budapest külvárosában.


Szerintem ilyen helyekre célszerűbb lenne egy gyengébb fényű, egyszerűbb lámpa pl. egy hagyományos 60 wattos izzó lenne felszerelve egy tányérba, ami lefelé irányítja a fényt.



2015. okt. 19. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem. Valószínűleg ezek már energiatakarékosak a maguk nemében. A 60 wattos izzó mint fogalom komoly visszalépés lenne. Az meg elég fura, hogy még a fényt is sajnálod...
2015. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyen helyen lakok, és szerintem az ilyen szűk, alacsony forgalmú utcákba túlzás ilyen lámpát tenni.


Nemrég jártam Kárpátalján, ott ezt a szobai izzó+tányér utcai lámpákat használják, kis utcákra szerintem elég.

2015. okt. 20. 00:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Megjegyzem durván 15 éve a mi utcánkban is ilyen tányér+izzó volt, igaz nem hagyományos izzószálas, hanem higanylámpa, tehát valamivel erősebb.
2015. okt. 20. 00:55
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az energetikai szempontokon túl probléma, hogy valószínűleg néhány létrásember közreműködésével elég hamar eltünedeznének az izzók.
2015. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De
2015. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs elég világos (gyalogosként, autónak nyilván mindegy).
2015. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A közvilágítás az nem egy felrakott izzó, ami tányérban van, hanem megvilágítási és egyenletességi kritériumai vannak, szabvány szerint.
2015. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Na de amikor Kárpátaljáról átjöttél Magyarországra úgy érezted, mintha az USÁ-ba érkeztél volna nem?
2015. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6: Autóknak sem mindegy.

Autóban is rossz, ha gyenge a közvilágítás, hiszen nem lehet annyira látni a gyalogosokat. Főleg amikor szinte mindenki szürke, fekete ruhákban mászkál.

Nem tudom, hogy Budapesten milyen a külvárosban a közvilágítás. Nálunk nagyon gyenge, mióta lecserélték az új energiatakarékosra az egész városban. De nyilván jó üzlet volt valakinek :)

2015. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, hogy Pesten ilyen jó a közvilágítás, hogy már zavaró. Nálunk itt vidéken (vidéki kisváros) pont ennek a hiánya zavaró, balesetveszélyes, főleg ilyenkor, amikor korán sötétedik. Főleg akkor jön nagyon jól a közvilágítás, amikor kivilágítatlan biciklisek, prizma és láthatósági mellény nélkül, fekete, vagy sötét ruhában, a KRESZ-t semmibe véve cikáznak összevissza az úttesten. Na ilyenkor az autósoknak is nagyon jól jön a közvilágítás. És még a zebrákról meg a kereszteződésekről nem is beszéltünk.
2015. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!