Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért hiszik...

Magyarországon miért hiszik azt, hogy Amerikában jobb az élet?

Figyelt kérdés

Itt is rengeteg a nélkülöző, rengeteg a szegény. Vannak akik rendes iskolába sem tudják járatni a gyerekeiket, mert az állami iskolák színvonalon aluliak, az állami iskolákba csóró lezűlött szülők gettó kölykei járnak, nem ritka a belépéskor a motozás vagy fémdetektoros kapu, annyira sok a balhé, aki csak teheti fizet az iskolába járatásért. Sok ember nem jogosult értelmes orvosi ellátásra. Még mindig több millió ember van, akinek a biztosítása a legalapabb dolgokon kívül nem terjed ki semmire (és Obama óta ez még egy jobb helyzet mint régen, régen volt hogy szó szerint hagyták az utcán meghalni az embert). Ha picit is összetettebb a betegséged, akkor még egy átlag amerikai keresettel is rámegy az összes vagyonod házzal autóval mindennel együtt, mire kiderítik az orvosok mi bajod van.

Akinek a szülei nem gondolkoztak 20 évre előre és nem tettek félre több 10 millió ft-t, annak normális egyetemre járni esélye sincs. Nem úgy mint Magyarországon, ahol állami támogatással felvesznek az ország legjobb egyetemére, amit nemzetközileg elfogadnak. Aki nagy városban él, és jó családba született, akik taníttatták, és teljesen egészséges és nem vállal 2-nél több gyereket, vagy nem szándékozik iskolába járatni őket, az jól él, ezt aláírom. De Amerikában is vannak vidéki emberek, és a nagyvárosnak is vannak szegénynegyedei. Tudjátok ott mi van? Oda értelmes ember betenni nem meri a lábát. Amerikában a nyomor az oylan szintű nyomor, amit európai ember nem látott még, mert ha itt jár, akkro sem teszi be oda a lábát.. Ezekhez a negyedekhez képest a Magyar cigány falvak meg Budapest legveszélyesebb kerületei luxus környéknek számítanak..

Nem jobb itt az élet, hanem akik jó helyre születnek, azok maguknak akarnak mindent, ezért akik rossz helyre születtek (és elég sokan vannak), azok olyan szintű nyomorban élnek amit elképzelni nem tud egy szociálisan érzékenyebb országban nevelkedett ember..



2015. dec. 9. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon mikor lesz például ilyen:


https://www.youtube.com/watch?v=i2HRcs3_mzk


Vagy mikor látunk olyat, hogy az átlagembernek teljesen mindennapos dolog, hogy bemegy egy büfébe és akkora kajákat eszik, mint a feje? Vagy hogy a munkanélküli semmirekellők naponta zabálják a kábítószereket?

2015. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
3%
Mert ostobák.
2015. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
87%
Úgy nem fogsz tudni összehasonlítani két országot hogy a végletekkel dobálózol. Vannak paraméterek amik jól meghatározzák, mennyire jó ott élni, ezeket nézd.
2015. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim válasza:
84%
Kérdező, te az USA-ban élsz?
2015. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

#3 de úgy sem lehet két országot összehasonlítani, hogy Amerikai kereseteket hasonlítod a Magyar keresetekkel, de az amerikai szociális helyzetet pl nem veszed figyelembe.. Pont aki azt mondja hogy milyen jó hely, pont hogy ők csinálják azt, hoyg vesznek paramétereket, amik jól mutatnak, közben elfeledkeznek arról, ami például a hatalmas hátránya, és paraméterekkel nem meghatározható..

[link]

Lehet hogy dübörög a gazdaság és lehet hogy jól mutat kívülről, és lehet hogy egy Európából érkezett ember a jó oldalát tapasztalja, mert általában nem európának a legelszegényedettebb emberei jutnak ki komoly végzettség nélkül, hanem pont fordítva..

De azt is vegyed figyelembe, hogy míg Magyarországon egy szegény családban felnövő gyerekből is lehet agysebész és ha máshol nem, legalább az iskolában ételhez jut, és a gyereknek alanyi jogon jár az orvosi ellátás, nem hogy fizetnek érte a szülők, hanem kötelezően iskolába jár, addig ez Amerikában messze nem így van, itt ha egy szegény családba születsz, szegényen fogsz meghalni, ha gazdag családba születsz, akkor meg ha a fene fenét is eszik akkor is gazdagon fogsz meghalni.. Ezt a fontos különbséget nehéz számokkal kifejezni..

2015. dec. 9. 08:52
 6/86 anonim ***** válasza:
92%

Excsajom most 22 éves és a nagynénje családja Bostonban él, még a 80-as években mentek el Jugoszlávia fele.

Félévente hazajönnek és folyton rinyálnak, hogy milyen elkeserítő az életük, de azért a családban van 3 autó (a két felnőttnek és a fiúnak 1-1) és a negyediket most készülnek megvenni a lányuknak, aki nemsokára leteszi a jogsit. Egy 147 m²-es családi házban élnek. Mindig egy bőrönd édességgel, ruhákkal és egyéb cuccokkal jönnek haza kb. 50-60 ezer forint értékben.


Amikor meghallották, hogy itt átlagban 380-390 dollárt keres egy ember és 250 dollár a minimálbér, akkor azért cseppet befogták a szájukat. Bár nem is tudom, hogy mit gondoltak Magyarországról, hogy mi van itt, földi paradicsom? Kérdeztem barátnőmet, hogy amúgy nem beszélgettek velük ilyen dolgokról, hogy ennyire fogalmuk sincs róla? Azt mondta, hogy nem, nem nagyon tartják neten sem a kapcsolatot, csak akkor, amikor hazajönnek. Ideszólnak, hogy jönnének, ami azért számomra érdekes dolog volt, de mindegy.

2015. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
89%

" míg Magyarországon egy szegény családban felnövő gyerekből is lehet agysebész"


Hat ez mar qrvara nem igy van. Sot azt gyanitom hogy az USAban konnyebben lesz egy szegeny gyerekbol agysebesz mint Magyarorszagon, leven sokkal szelesebb koru tehetseggondozoi es osztondijrendszer van.


Az USAban az allam nem fogja a kezed, viszont nem is akadalyoz. Van akinek ez jobban tetszik, van akinek kevesbe.

2015. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy beidegződés a 50-60-70-es évekből, amikor el volt zárva az ország Ámerikától. Sajátos, hogy az 1-es videó azt jónak találja, hogy alkalmakként halálra zabáltatják az embereket... Ennél sokkal jobb, amit a Krisnások tesznek: rendszeresen finom(!) meleg ételt osztanak a szegényeknek. Nézzük csak, mennyit költ az elhízás elleni kampányokra Amerika!

Gyere haza, kérdező.

2015. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

ma 08:43

Amerikában születtem, faterom magyar 6 évet éltem Magyarországon amíg elvégeztem az egyetemet, meg rendszeresen rokonokhoz megyünk. És szüleim nagyjából átlagosan keresnek, de két testvérem van, esélyem sem volt itt értelmes egyetemre járni, olcsóbb volt Magyarországon elvégezni az ELTE TTK-n egy szakot és jobban el is ismerik még itt is, mint amilyen egyetemre a szüleimnek pénze lett volna..

2015. dec. 9. 08:59
 10/86 A kérdező kommentje:

ma 08:57

Igen, ha egy zseni vagy, akkor van esélyed, de ha simán lediplomáznál, akár még az évfolyam 30%-ában is benne lennél, akkor sem kapsz semmi támogatást szinte.. És ösztöndíj rendszer Magyarországon is van, oylan szinten hogy még én is jogosult voltam rá míg egyetemre jártam :D

Kaptam havi 23 ezer ft-t, félévente egyszeri támogatásnak 50 ezer körül, és ingyen lakhattam a koleszban. Havi 30 ezer ft-t kellett kiegészítenem, minden második hétvégén szombat vasárnap dolgoztam, és simán megéltem egyetem mellett úgy, hogy szüleimtől repjegyre kértem pénzt nyáron.. -.- tiszta röhej

2015. dec. 9. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!