Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogadjátok hogy vannak akik...

Elfogadjátok hogy vannak akik maguk alakítják ki a megélhetésüket azért hogy ne lehessenek legombolhatóak?

Figyelt kérdés

Nézem a bankkártyám egyenlegét -2000 olyan érthetetlen levonások hogy értelmét nem látom. A bank, az állam "vezetői" belőlünk élnek dolgozókból.


Vannak azok az emberek, akikről tudni lehet hogy jól élnek, és nem szívsebészetből vagy építőipari vállalkozásból. Szerintem ezek azok akik nem hagyják hogy akár egy forintjuk is veszendőbe menjen, fene tudja kinek a zsebére.


Volt egy riport ahol a szlovák éjszakai élet volt terítéken, persze az arcukat nem vállalták a konkurencia bosszúja miatt meg úgy általában a személyi jogok miatt is. A riporter nőnek is csak annyit mondott az egyik hapsi hogy annyi pénz van a zakójában amit fél év alatt keres meg egyszerű munkából.


2016. jan. 5. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Illegális üzletekre, feketegazdaságra, adócsalásra gondolsz?


Én ezt nem tartom elfogadhatónak.

2016. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyénileg kialakított megélhetésen nem kell feltétlenül éjszakai életet, drogüzletet meg egyéb illegális meg törvénytelen tevékenységet érteni. És úgy nem is fogadom el. Hanem lehet teljesen tisztességesen is minimálisra szorítani azt hogy "legomboljanak". Például a YouTube-on sok film foglalkozik azzal hogy sokan térnek vissza az önellátáshoz, főleg tanyára költözéssel. Az önellátáson azt kell érteni hogy minél több szükségletüket állítják elő önmaguk, de természetesen nem mindent. Így akár rezsimentes házat is kialakíthatnak, lásd például az ökofalvak lakóit. Persze ettől még nem zuhannak vissza a középkorba mert legtöbbjüknél van internet. Hanem csak az életüket megkeserítő csekkfizetésektől és a mókuskeréktől szabadulnak meg. Ezt a fajta legombolástól való védekezési módszert maximálisan elfogadom, sőt én is ilyenen gondolkodok mert már ismerem ezt az életmódot.
2016. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mondhatni igen, ilyenekre gondolok, az adócsalás meg ezzel jár, hisz nem volna annyi megtakarítása ha még adózna is.

Én úgy vélem nem ők rontják az ország gazdaságát, hanem leginkább egy adott párt.

2016. jan. 5. 23:33
 4/12 anonim ***** válasza:
na jójó ez azért nagyon relatív és bonyolult kérdés. eleve mi az adócsalás? honnan nézzük? ha akarjuk az, ha nem, akkor nem. sajnos a mai jogszabályok olyanok h éppen úgy forgatod őket, ahogy XY érdekei kívánják. nincs ilyen objektíven h adócsalás ...
2016. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Úgy szilánkosra tördelném a kezeiket a tolvaj politikusokéval egyetemben, hogy a Holdig el lehetne hallani az üvöltésüket.

2016. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, én nagyon örülök, hogy a szlovákok dajdajoznak a tőlünk lopott földön, de az a baj, hogy az ilyen fa szerkezetek miatt kieső adót is rajtam hajtják be.

Nem támogatom, hogy holmi műmájer maffiózók adót csaljanak az én kontómra.

2016. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez mutatja milyen a világ hogy csak maffia módszerekkel lehet szabadon élni mert annyira bürokratikus métely a rendszer. Egyszerűen nem lehet megszólalni hatvan adó meg engedélyek nélkül. Egy rakás munkaképes ember nem tud dolgozni mert egyszerűen nincs munkahely mert mindenhova húsz év tapasztalat kifogástalan külső szónoki készség tövig nyalás meg öt diploma négy nyelv kell havi hetvenezres fizetésért.
2016. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy mindenki tudja hogy így mennek a dolgok, de persze pont ott nem, csak máshol. :D
2016. jan. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na igen, kiemelném a tövig nyalást és a bürokratikus mételyt.

ami ma ebben az országban megy, azt igazából egy normális országból származó ember fel se fogja, el se hiszi (tapasztalat). az agyi szint viszont -ezzel fordítottan arányosan- egyre csak csökken és csökken, olykor már szintén teljesen abszurd mélységekbe. és hát szal ez durva ...

2016. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!