Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért mondják, hogy...

Sokan miért mondják, hogy rossz állami cégnél dolgozni?

Figyelt kérdés

Én előtte csak a versenyszférában dolgoztam.

1 éve, egy ismerős felkeresett, hogy az egy állami vállalatnál, van egy, a végzettségemnek megfelelő pozíció.Sőt, annál több is, mert nem sima beosztotti állás.


Mióta itt vagyok, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, a fizetésem is több valamennyivel.

Több a szabadidőm is.

Nincs azaz állandó hajtás.Előző munkahelyemen kigúvadt a szemem a SAP használat meg a statisztikák tanulmányozása közben.

Sokkal nyugisabb az egész.


Ami még tetszik benne, hogy sokszor leléphetek korábban.Péntekenként elég korán hazaszoktam már menni.


Illetve, munkaidőben kimehetek a boltba, ha kell az okmányirodába, intézhetek ügyeket meg ilyenek.Senki nem csesztet érte, senki nem szól bele.


Nem arról szól az egész, hogy reggeltől délutánig ott gubbaszt az ember.


A munkának persze meg kell lenni.



2016. jan. 12. 18:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
61%
Sokan buták. Állami cégnél a legjobb lenni, sok helyen összefutnak a szálak....
2016. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én először a fizetések miatt tartottam rossznak az állami cégeket.

Viszont, ez nem a közszféra, itt nem közalkalmazottak dolgoznak.

2016. jan. 12. 18:50
 3/18 anonim ***** válasza:
Csak a legtöbb állami cégnél az alkalmazottak nagy része "sima beosztásban" dolgozik. Nyilván nem a vezetők meg hasonló beosztásban levők panaszkodnak a sok munka miatt, meg hogy nincs egy perc pihenőjük sem a röhej bérért amit megad nekik az állam.
2016. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha Fideszes ismerőseid vannak, akik elhelyeznek a pénzszívatyúnál, persze hogy jól fogsz keresni.
2016. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Menj el tanárnak, vagy ápolónak és meglátjuk ugyanígy isteníted e az állami intézményeket.
2016. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem Fideszesek az ismerőseim.
2016. jan. 12. 18:52
 7/18 A kérdező kommentje:

A tanár, ápoló közalkalmazott.

Én nem vagyok az.

2016. jan. 12. 18:53
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem lenne köze az ismerősödnek a Fidesz vezetéséhez, most biztos, hogy nem keresnél jól.

Alapszabály: Vagy külföld, vagy versenyszféra, vagy Fidesz. Máshogy nem lehet jól élni.

2016. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Amikor a versenyszférában dolgoztam, alig kerestem rosszabbul, de cserébe stresszes volt, állandóan hajtották az embert.Sokszor túlórázni is kellett.


Itt nincs ilyen.Igaz, itt is van főnök, de hagy élni.

2 alkalommal túlóráztam, mióta itt vagyok.


Előző munkahelyemen hetente többször is kellett.


Meg, elment az egész napom.Nem tudtam semmit elintézni.


Itt meg kimehetek boltba, ügyeket intézni, akár orvoshoz is.

2016. jan. 12. 19:03
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Nagyszerű, neked jobb állami cégnél dolgozni. Ettől még a közalkalmazottak százezreinek ugyanolyan pocsék, úgyhogy ugyanannyi ember állíthatja ezután is, hogy rossz állami cégnél dolgozni.
2016. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!