Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel fog emelkedni az...

Mennyivel fog emelkedni az orvosok, ápolók és tanárok fizetése?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

A tanárok előbb érjél el egész évben azt az óra számot, amit egy átlag ember dolgozik! Már a tanév napjaira kiterjesztett napi kötelező 8óra is hatalmas felháborodást váltott ki (mert hogy számoljuk bele,hogy ők otthon még felkészülnek az órára, mégis mire?)

Nyáron még mindig nem dllgoznak..

2016. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez végülis jogos.

Az orvosok/ápolók fizetésemelésével gondolom egyetértesz.


De amúgy hol tudom megnézni, hogy pontosan mennyivel is emelkedik, és mikortól?

2016. febr. 3. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

1#

Lefogadom, hogy egy iskolás takony vagy, akinek lövése sincs róla, hogy mennyi időbe telik egy tanár képzése, mennyi ingyen órát kell leadnia gyakorlat néven és mennyi időt kell ráhúznia az otthoni felkészülésre.

A kérdésre válaszolva: nem sokkal. Mivel az eü és oktatási bővítési alapok szinte teljesen üresek, így legfeljebb csak egy részleges emelést tudnának csinálni, ami csak több bajt okozna, mint amennyit megoldana, mert akkor még több sztrájk jönne amiatt, hogy egyesek miért kaphatnak többet, míg mások nem. Jelenleg szinte csak EUs pénzekből gazdálkodik az egészségügy, állami tőkéből csak ritkán fejlesztenek, azon okból kifolyólag, hogy az itthoni adókból befolyt pénzek csak nagyon kis százalékát fordítják erre, mert a kormány mindig csak a rövid távon megtérülő befektetéseket hajlandó támogatni, az oktatás- és egészségügyi fejlesztések pedig csak 10-15 éven belül hozzák vissza a hasznot, tehát egy a legjobb esetben is csak 12 évig hatalom lévő kormány nem fog olyasmit csinálni, ami a következő kormány számára fog hasznot hajtani.

2016. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Eddig it a GYK-n csak a nyuggereket meg a munkanélküli "léhűtőket" lehetett a kötelezők (zsidó, cigány, migráns, amcsi) mellett utálni, most kezdődik a pedagógusoké is.

Akkor utáljuk már egy kicsit a mentősöket is jó vagy a tűzoltókat! Kapják a fizetést a nagy semmire, van olyan mentős ismerősöm, aki 12 órás műszakban csak egy riasztást kap, az kb. 40 perc, akkor a többi tizenegy órára miért kap pénzt? -Nyilván nem gondolom komolyan ezt a marhaságot, csak fölháborít az olyanok mentalitása mint az első válaszolóé, és nem nem vagyok pedagógus!

2016. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A rádióban hallottam félfüllel.

Azt mondták, hogy 43ezer ápolónak emelik a bérét.

De, hogy mennyivel meg még kiknek azt pontosan nem hallottam, mert zuhanyoztam közbe.

2016. febr. 3. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Te is zuhanyzás közben hallgatod a rádiót? xD Én is. :D
2016. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

ma 17:41

Bocsánat az előítéleteim miatt, de elte ttk-n végeztem és félévről félévre láttam, hogy lesz egyre több lecsúszott, magát megerőltetni nem akaró tanulóból tanár szakirányos, lényegében a szakunk kamu szakirányának számított, ahova csak az jelentkezett, aki hülye volt máshoz.. 1-2 nagyon elhivatott ember, meg 80an akik kibuktak másik szakirányból, vagy alapból hülyék voltak hozzá..

2016. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Így van 1#. Július közepétől augusztus közepéig nem dolgoznak. Sőt, van nekik téli, tavaszi és őszi szünet is. És tudod milyük nincs? Egész évben nincs szabadságuk. Merthogy amikor a diákoknak szünet van, a tanároknak kötelező szabadságra menni ( csak a diák például nyáron június 15-től szeptember 1-ig van otthon, a tanár meg július 15-20-tól augusztus 15-20-ig ).
2016. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sem tudom sajnálni a pedagógusokat.Otthoni felkészüléssel sincs meg nekik a napi 8 óra munka,vagy ha mégis,akkor se sírjanak,mert a nyár nagy része szabad,az őszi-téli-tavaszi szünet,az ünnepek minden.Éjszaka is alhatnak...azért ne hasonlítsuk már őket egy egészségügyishez!Persze,kapjanak a tanárok is fizetés emelést,nehogy már diplomával éhbért keressenek,de azért sajnálni nem fogom őket,mert máshoz képest nem dolgoznak sokat.És akkor a frusztrációjukat ne a gyerekeken töltsék ki.
2016. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Istenem, hogy lehet valaki ennyire tudatlan és arrogáns...
2016. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!