Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazságos vagy...

Szerintetek igazságos vagy igazságtalan az, hogy a nyugdíjasok ingyen utazhatnak?

Figyelt kérdés

Ilyen, hogy a nyugdíjasok (vagy 65 év felettiek) ingyen utazhatnak, nagyon kevés országban van még Magyarországon kívül.

De mi róla a véleményetek? Szerintetek jó ez így, vagy egy minimális összeget azért fizessenek a nyugdíjasok is?


Miért kellett ezt bevezetni? Nem sajnálom tőlük, de azért a vasút és busztársaságok is csak vállalatok, melyek a bevételből gazdálkodnak.



2016. febr. 9. 15:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

Már volt több ilyen kérdés is.

Olvass vissza.

Én nem sajnálom tőlük.

Ez nem azt jelenti, hogy akkor 65-a végtelenségig mindenki ingyen utazik.

Hiszen nem élnek a nyugdíjasok sem a végtelenségig. Sőt!

6 év alatt is ingyen lehet utazni.

És még van egy csomó eset, kedvezmény.

25 év alatt miért jár kedvezmény? A 26 éves már miért nem jogosult rá.

Stb.

2016. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
57%

Kellenek a szavazók.

Ja, amúgy persze, hogy igazságtalan.

2016. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem jó, de a probléma oka főleg az, hogy a kedvezmény megszüntetése, csökkentése helyett a járatokat szüntetik meg. Legalábbis eléggé biztos vagyok benne, hogy a "kihasználtságnál" a nyugdíjast nem veszik "bevételi oldalnak"
2016. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

1. Valóban volt már ilyen kérdés,keress vissza.

2. Vidékiként pokolian baxa az agyam,hogy 10-12 óra meló után,állnom kell 40 km.-et hazáig,mert sok nyugger,főleg télen távolsági buszozik. Mert ezzel spórol a fűtésen! Nem vicc!

3. Zavar,hogy a gyerekemet KÖTELEZŐ iskolába járatnom,de neki mégis fizetős.

2016. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Érdekes a bliccelők senkit sem zavarnak . . .
2016. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

"Legalábbis eléggé biztos vagyok benne, hogy a "kihasználtságnál" a nyugdíjast nem veszik "bevételi oldalnak""


Csak tavaly 3 járat szűnt meg felénk-e miatt!

2016. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
Semmi sincs ingyen. Az állam fizet különbözetet százmilliókat.
2016. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
A bliccelök sokkal nagyobb pénz-kiesést okoznak, mint a nyugdíjasok.
2016. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Igazságtalannak tartom.

Hogy miért? Mert ezt mind az adófizetők állják. A nyugdíjasok évi ingyenes utaztatása kb 40 milliárdba kerül az országnak. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyanok, akik sokkal jobban rászorulnak az utazásra, de nekik kötelező megvenni a jegyet. Felénk is megszüntettek 2 vonalat, és még meg is indokolták, hogy azért, mert szinte csak nyugdíjasok közlekedtek rajta, így meg teljesen veszteséges az egész, és nem tudják azt a 2 vonalat fenntartani.


Az ingyenes utazáshoz egyszerűen nem mernek hozzányúlni, mert ennek a bevezetése is vegytiszta politikai céllal történt, hogy megnyerjék a nyugdíjasok szavazatát.

Ha jól tudom a 90%-os kedvezmény pont a nyugdíjasoknak készült, csak nem merték ezt rájuk hárítani. Én amellett vagyok, hogy ha nem is a teljes jegyet, de egy minimális összeget fizessenek a nyugdíjasok is.

2016. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"A bliccelök sokkal nagyobb pénz-kiesést okoznak"


Ez egész egyszerűen hülyeség. Én nem Budapesten lakok, de itt baromi kevés a bliccelő, buszon meg vonaton szinte meg nem is lehet. Ezzel ellentétben az utasok minimum 30-40%-a nyugdíjas.

2016. febr. 9. 15:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!