Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikában az ideológiák...

A politikában az ideológiák terén hol állok?

Figyelt kérdés

Zavarodottságot érzek, ezért fordulok ide.

Arra gondoltam leírom az alapvető nézeteimet, hogy ti mit gondoltok hol állhatok. Mazsolázgatok innen-onnan.


1. Először is Magyarországon már nincs se jobb, se baloldal. Be vannak titulálva, hogy a Fidesz az ,,jobboldali", ahogy a Jobbik is, az MSZP és az LMP pedig ,,baloldali" pártok.


2. Ne mi akarjuk megváltani Európát! Ezt az un. ,,jobboldalon" látom, hogy mint Orbán Viktorék, úgy Vona Gáborék is egyfajta messiástudattal beszélnek az EU és Magyarország viszonyáról. Én úgy gondolom, - kis túlzással - hogy az EU nélkül itt zsíros kenyér se lenne uzsonnára.

A megoldás persze nem a teljes beszo--dás, de nem kéne ennyire ostorozni őket, mert kiröhögnek. Ha ennyire nem tetszik a Fidesznek az EU, lépjenek ki, de úgysem fognak, mert ugyanazon a véleményen vannak, amit 3 mondattal ezelőtt állítottam.


3. Csak részben értek egyet a hátáron épült kerítésekkel. A terroristák repülővel jönnek és nem kutyagolva a szerb vagy a román határ felől. Így hiába épült föl a kerítés, a biztonság nem garantált 100%-ig, de inkább legyen kerítés, mint ne. A hacacárét viszont túl nagynak tartom körülötte. Kicsit hasonlít a Rákosi-féle zsömle- nem zsömle logikára.


4. Hogy a ,,baloldalról" is szót ejtsek: Meg lett ígérve a Fidesz részéről, hogy ha kormányra kerülnek, akkor bebörtönözik a MSZP főkolomposait. Ma majd' 6 év után is szinte ugyanazok az arcok vigyorognak a Parlamentben, akiket állítólag bebörtönöztek. Itt mutatkozik meg, az egyes pont, hogy összefonódások vannak, mert ha ,,lebukna" valaki, mindenki köp és borulna minden.

Bár elnézve, ha le is buknak se történne semmi.


5. A sport szerintem is egy népösszetartó erő, de a futball helyett olyan sportágakra kéne helyezni nagyobb támogatást, ahol jók is vagyunk: A vizes sportokra, vívásra és talán a kézilabdára. A magyar emberek döntő többségét egyszerűen nem érdekli a foci, tehát ez az embereket sem hozza a kormányhoz közelebb.


6. A nemzeti ünnepek ne arról szóljanak, hogy melyik politikai párt vezetője tudja elküldeni szellemesebben a sunyiba a másikat, hanem a tényleges, valódi megemlékezésről. Mint az iskolákban. Továbbá ez a Nagy-Magyarország téma eléggé nevetséges. Trianon után még visszakaptuk Észak-Erdélyt Székelyfölddel, majd Kárpátalját is. Akkor most melyik Magyarországról beszélünk? Beszélhetek akkor a Magna Hungáriától, egészen a Kárpát-medencéig, sőt még a ,, Kalandozások" során elért helyekről is. Én is mondhatnám, hogy akkor csatolják egész Eurázsiát Magyarországhoz. Kb. ugyanannyi értelme lenne, mint ennek amit itt mondtam. Nem értem miért ragaszkodnak ehhez görcsösen, mert ha a kinti magyarok miatt, akkor tessék azt anyagilag finanszírozni a kormánynak, hogy az Anyaországba tudjanak költözni. De ők nem akarnak, mert sok helyen Erdélyben már jobb élni, mint itthon pl Nógrád, BAZ vagy Heves megyében. Ez halottnak a csók, döglött lónak a patkó.


7. A nemzet jövője a fiatalság: Népszavazással megkérdezném a pedagógusokat ( a szavazás csak pedagógus igazolvány felmutatásával érvényes )a KLIK megszüntetéséről és minőségi oktatást, és keményebb rostán ,,szűrt" pedagógusokat raknék a helyükre. Sokan azért mennek pedagógusnak, mert alacsony a ponthatár és ennek köszönhetően a pedagógusok többsége úgy el van mostanában kanászodva, hogy az valami elképesztő.. ( Tisztelet a NAGYON KEVÉS kivételnek! ) A felsőoktatásban a pedagógusképzés ponthatárát radikálisan magasra emelném, hogy csak az lehessen pedagógus, akinek esze is van hozzá.


8. A másik mozgatórugó az egészségügy. Ne legyen olyan, hogy ha 8:30-kor kezdődik a rendelés és 8:30-ra kaptam ( formalitásból, hogy legyek ott mikorra kezdődik a rendelés ) időpontot, akkor a doktor úr/nő ne 9 óra után libbenjen be mosolyogva.

Nem mellesleg a kórházi étkeztetés se annyiban merüljön ki, amennyiben ma kimerül.


9. A menzaétkeztetés az iskolákban: Nem eszik meg a gyerekek, mert nem ízlik nekik. Ebben igaza volt Kádár elvtársnak: ,, A krumplileves legyen krumplileves!"


10. Cigánykérdés: A magyar is ugyanúgy lop, kollektíven felesleges megruházni bármilyen etnikumot is. De az, hogy bármi alól ki tudnak bújni, nem állapot. Szigorítani kell, és népszavazást indíttatnék a halálbüntetés visszaállításáról.


11. Maga a szavazás feltételeit is korlátoznám: Ma csak annyi a feltétele, hogy valaki szavazhasson, hogy van személyije, lakcímkártyája és tud húzni két vonalat, amik egy körben metszik egymást. Ne szavazhassanak azok, akik táncot akarnak vagy zárcsökkentést! A Puzsér nem mondott hülyeséget, egy tesztet töltetnék ki mindenkivel, hogy egyáltalán tudja-e milyen eseményre jött és tudja-e, hogy miért is szavaz, a pártok programjaiba is belekérdeznék. Ha megbukik a teszten, viszontlátásra, nem szavaz,ha megfelelt, akkor szavazhat. Továbbá nem kötném életkorhoz a szavazás lehetőségét, mert egy átlagos 16 éves gimnazista diák a zárcsökkentés IQ-szintjét százszorosan túlhaladja és a zárcsökkentés szavazhat, a gimnazista nem. Ezáltal sokkal tudatosabb szavazatok érkeznek be és tényleg az lenne, amit az emberek szeretnének.


12. Magát a köztársasági elnök személyét is a nép válassza meg!


Ennyi lenne úgy alapokban, lenne több is, reggelig mondhatnám!


Köszönöm szépen! :)



2016. febr. 14. 18:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Jav: Az 5-ös pontban nem a kormányhoz nem hozza közelebb az embereket, hanem a kormányhoz és egymáshoz.


Jav: A 2-es pontban a 3 mondat csak 2 :)

2016. febr. 14. 18:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy eléggé centralista vagy. Társadalmilag inkább liberális, mint konzervatív (vagyis inkább egyéni szabadság párti, nem kollektivista), gazdaságilag közép, de inkább baloldali (ez alatt én azt értem, hogy nem ellenzed a nagy mértékű állami beavatkozást).

Próbáld ki ezt, ha tudsz jól angolul:

[link]

2016. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Jobbik pont most hirdette meg, hogy ezt a szerepet akarja betölteni. Egyébként már 2 éve ezt próbálja a Jobbik elérni.

2. Amint látom te sem a Jobbikkal kapcsolatosan te sem vagy tájékozott. Jobbik akkor követelte az EU-ból történő kilépést, amikor arról volt szó, hogy a támogatásokat megvonják olyan aprócska reformokért az országban, mint a bírók nyugdíjasztatása, médiatörvény, alkotmánymódosítás stb.

A Jobbik álláspontja az Európa Unióról az, hogy keresztény értékrendre, nemzeti államok értéke és hagyománya mellett létre jövő szövetség legyen. Amivel körülbelül egy platformon van ily módon az álláspontja a Brit Konzervatív Párttal.

Orbánnak az az álláspontja a Jobbikkal együtt, hogy mindezt a V4-gyel,+ Romániával és Horvátországgal közösen politizálva szövetségben komolyabb érdek érvényesítő készségünk lehet. Erről már a 2012-es évadnyitójában is beszélt.

4.: A Jobbik és az LMP lenne csak ebben a kérdésben reális alternatíva egy elszámoltatásra. Jobbikot reálisabbnak vélem ezért is vagyok én Jobbik szimpatizáns.

5. Ebben egyetértek a Fidesszel, de a te álláspontod LMP-s ezen témában. Én úgy vélem a sport kérdésben hibás a nézeted. Ma még mindig a futball mozgatja meg a legtöbb embert. Erre példa. Az utóbbi 5 évből 3-szor bajnok Eger vízilabda mérkőzésein nincs telt ház. Pl.: Eger-Kaposvár mérküzésen mindössze 200 néző kíváncsi.

Míg mondjuk egy Tatabánya - Sárvár NB3-as mérkőzés is hozza a fociban ezt a számot. Ráadásul amennyiben a fociban eredményesek tudunk lenni és hozni tudjuk pl.: egy horvát, belga szintet. Akkor egy-egy játékos eladásával több milliárdokat kasszírozhatnak a klubjaink. A nézőszám a színvonal emelkedéssel ismét kimennek majd a pályára. Csak ehhez nem kell mindenhová felújított stadion. Kellene két jó minőségű fővárosi. Puskás és a Groupama.

Ezenkívül.: még esetleg a 100.000 fő feletti élvonalbeli klubokkal rendelkező csapatoknak, hogy ne történjen meg az a szégyen, hogy nem tud hova utazni egy Debrecen meccset játszani, ha lefoglalja a Puskást mondjuk a Vidi és a legközelebbi ilyen szintű pálya azt követően Kolozsváron legyen.

6. Határontúl sosem olyan téma ami lefutott. Pl.: 91-ben a széthulló Szovjetunió után megkaphattuk volna Kárpátalját. Antaléknak nem kellett. Bármikor előállhat hasonló helyzet. Pl.: Oroszok lerohanják Moldova miatt Ukrajnát és Romániát. A régi területeinket pedig felajánlják. Akkor amennyiben nem támogatjuk határon túli testvéreinket vagy kisebbségbe kerülünk az elfogadás esetén, mert színtiszta románokkal találkozunk vagy kénytelenünk lemondani az ilyen lehetőségekről is. Ráadásul a románok a pont ilyen módszerekkel érték el, már Trianon előtt, hogy szám arányuk oly méretű volt a 19. század második felében történt önállósodásuktól kezdve. Ebben a témában olvasásra ajánlom számodra Nyírőnek: Néma küzdelem című művét.

7. Nem tudod megoldani. Az alacsony fizetés miatt a pálya nem vonzó. Ily módon alacsony a jelentkezés. Nincs mód külföldi elhelyezkedésre a pedagógus végzettséggel. Ráadásul a diploma megszerzése is nehezebb, mint a kutatási részlegben tevékenykedő társáé.

8. Nincs mivel retorziót elérni. Nem tudják feltölteni sok helyen orvoshiány miatt. Amennyiben retorzióval illeted otthagynák a praxisuk és nem lesz ki ilyen szinten is elláson.

10.: Senki nem beszél etnikai alapon bűnözésről. A cigánybűnözés, amit a Jobbik használ kifejezést bűnözési formákra használ kriminalisztikai forma. A rendszerváltozás környékén akkori liberális gondolkozok szüntették be. Egyébként az ENSZ ez iránti megbízott rasszizmust kutató embere Gyöngyöspatára menve egyetértett a Jobbik programjával és csodálkozott, hogy Magyarországon nem működik az amit a Jobbik javasol, mert máshol az alap.

11. A Jobbik ebben a témában az egyedüli párt aki nem korcenzust, hanem műveltségi cenzust vezetne be. Tehát a Jobbik általános iskola elvégzése után tenné lehetővé, hogy valaki szavazhasson. Emellett a műveltségi cenzusról népszavazást tartatna.

9-12.: mindkettő Jobbik ás LMP program elem.

Közös kommunikáláshoz, mert szimpatikus gondolkodásunak tünsz itt az emailcimem: raczrolandimre@gmail.com

2016. febr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően te józan eszű vagy :D
2016. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!