Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne ha intelligenciához...

Mi lenne ha intelligenciához kötnénk a választójogot?

Figyelt kérdés
Aki szavazni akar az ország vezetőinek megvákasztásában vagy népszavazáson annak előtte egy iq tesztet kellene kitöltenie. Csak az szavazhatna aki teljesit egy bizonyos szintet. Szerintetek ez megoldás lenne? Jelenleg arra szavaznak az emberek aki többet igér (hazudik, a gyengébbek kedvéért).

2016. febr. 16. 12:39
1 2 3
 2/23 anonim ***** válasza:
Te IQ zseni, te, akkor is csak ez a silány választék lenne a pártok közül, nem a választók rontanak el mindent, hanem a politikusok.
2016. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Max ezren lennénk, akik szavazhatnánk :)
2016. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Te IQ zseni, te, akkor is csak ez a silány választék lenne a pártok közül, nem a választók rontanak el mindent, hanem a politikusok."



Te iq betyár, és a politikusokat ki választja meg?

2016. febr. 16. 12:53
 5/23 A kérdező kommentje:

"Max ezren lennénk, akik szavazhatnánk :)"


Bőven elég :)

2016. febr. 16. 12:54
 6/23 anonim ***** válasza:
Jó gondolat, de nincs erre jó mérőeszköz.
2016. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
Már múltkor volt egy ilyen kérdés. Szerintem az a gond, hogy attól, hogy valakinek jó az iq-ja, még pontosan ugyanúgy lehet gazember, erkölcstelen, komcsi, liberális, politikailag totálisan inkompetens. Nekem is van egy magas iq-jú, műveltségű ismerősöm, akit nem lehet meggyőzni arról, hogy a Fidesz rossz, vagy más baromságáról sem. Sőt, az sem lepne meg, ha az intelligensebb emberek nagyobb gazemberek lennének. Lásd baloldal, ahol annyi az értelmiségi, erkölcsileg és hazafiasságban meg...
2016. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire lenne eredményre vezető. Mondjuk az is kérdés, hogy mi a cél!

Én pl ismerek néhány tényleg nagyon okos, művelt és feltehetően (nem mértük) igen magas iq-val rendelkező embert, a politikát illetően mégis alapvető tévedésben vannak, rosszul mérlegelnek és döntenek, alapvető összefüggéseket nem látnak át. Persze ez megint csak az én véleményem ezekről az emberekről, tehát általános kiindulási alapnak ezt sem lehet venni. Egy szó mint száz: attól még, hogy magas az iq-ja, nem biztos, hogy nem vezethető meg politikailag!

2016. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
A legmagasabb IQ bajnokok is vagy a Figyesz, vagy a bukott balosok közül választhatnának, akik meg egyik 19,a másik egy híján 20.
2016. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Abból ítélve, hogy a Magyar Politika kategória kulcsszavai között szerepel a "zsidó" szó, elég sok GYK-s kiesne a választásból...
2016. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!