Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon elfogadható az...

Magyarországon elfogadható az a kijelentés hogy "Erre van pénzem"?

Figyelt kérdés

Ha az ember körül néz az országban, sokféle embert és élet helyzetet lát. Van aki 20 milliós terepjáróban felhúzott ablaknál cigizik, és azon a karján amelyikkel a kormányt fogja pedig vélhetően egy szintén drága órát visel. Ez az egyik véglet, a másik a mezei alkalmazott aki napi szinten letudja a műszakját, meg van számára amire szüksége van, viszont ott van a "de lehetne jobb" ruhám, autóm, lakókörnyezetem, csak erre van pénz.


Ti mikor szembesültetek azzal, hogy el kell fogadni azt amitek van? Rossz elfogadni, vagy beletörődtél?


2016. márc. 29. 01:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy vannak szegényebbek és nagyon gazdagok nem magyar sajátosság. Vagy szerinted külföldön mindenki luxusban él?


Nekem személy szerint nem volt ilyen rádöbbenésem hogy "na, most el kell fogadnom amim van", mivel mindig elfogadtam. Volt hogy jobban ment, volt hogy rosszabbul, de csak azért nem éreztem magam soha szarul mert nekem nem volt luxusterepjáróm, a szomszédnak meg igen.

2016. márc. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Tévedesz Digo, külföldön, akárhol, tehát Mozambikban is, kolbászból van a kerítés. Nem kell dolgozni, csak jön a pénz számolatlanul. Nincsenek hülye politikusok, nem kell adózni, csak mindenki tátja a száját és repül bele a sült galamb. Bizony ezen az országon kívül mindenki így él, még a Hottentották is.


Ha pedig ezt tagadod, akkor csak büdös fideszes lehetsz aki az Orbáni propagandát nyomatja :)

2016. márc. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább úgy fogalmaznék,hogy eljött egy pont,amikor rájöttem,hogy olyan életem sosem lesz,amilyenre vágytam.


Azóta már nem is veszem olyan komolyan az életet.

Nem tervezek semmit,lesz,ami lesz.

És próbálok nem gondolni a jövőre.

2016. márc. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pl azért akarok még élni,hogy lássam mi lesz.

Lett volna lehetőségem tanulni és jó nyugati bérért az ő színvonalukon élni,de ezt választottam és jelenleg még megfelel ez nekem. Bár nem élvezem már nem lázadok ellene úgy,hogy közben tenni sem akarok a jobbért.


Remélem minél tovább lesz hol laknom,lesz mit ennem,innom,ruhám,fűtésem,internetem,számítógépem és egy csöppnyi eszem,hogy feltudjam dolgozni azt a néhány infót,amire várok még évtizedeket.

2016. márc. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen.

Van, aki 75 ezret keres havonta és van olyan, aki 75 milliót.

Hogy ezerszer annyit dolgozik? Nem hiszem, az emberileg lehetetlen.

De hát ilyen világot élünk, ez kell a magyaroknak.

2016. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Tetszettek volna forradalmat csinálni."
2016. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki nem lehet gazdag. Azt is elfogadtam már rég, hogy nem leszek Oscar - díjas színész vagy rendező, nem leszek olimpiai bajnok sportoló, rocksztár, stb. És milliárdos sem, jó eséllyel soha nem lesz Ferrarim - ez mondjuk kicsit fáj.


Az adott képességeimből, lehetőségeimből megpróbálom kihozni a legjobbat, és elfogadom azt ami van, így is messze jobban élek, mint azonos életkorukban szüleim, vagy nagyszüleim, és ha minden jól megy a gyerekemnek már annyi anyagi gondja sem lesz felnőttkorában mint nekem volt. És ez azért megnyugtat.

2016. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki 75 ezer nettót keres, annak nem csak a főnöke háza táján kellene szétnéznie, hogy miért nem fizet neki többet, hanem a sajátján, hogyan kaphatna több pénzt.


Egészen hétköznapi dolgok. Iskolázottság, életvitel, megjelenés.

Most mondja bármelyik rosszul fizetett, hogy ezekről ő még sosem hallott.

2016. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de szerintem ez roppant érdekes kérdés. :D Magam részéről, kb 17-18 éves voltam, amikor először elkezdtem komolyabban számolgatni, mikorra lesz valamim. Akkor arra jutottam (bár lehet, hogy tévedek) az emberek többsége nem azért dolgozik, hogy megvehessen nagyobb dolgokat magának, hanem, hogy hitelképes legyen a bankok szemében és úgy tudjon megvenni dolgokat magának. Ezért sokkal jobban megnyomtam a tanulást, hogy egy nap minél több pénzt kereshessek én is. Így utólag azt kell mondjam, nem volt hiábavaló. De sem akkor, sem pedig most nem vagyok teljesen elégedett. Megbecsülöm amim van, de mindig szeretnék egy kicsit többet. Nem kapzsiságból, szimpla motivációból. Sajnos sok ismerősömnek nem jöttek össze a dolgok. Itt-ott elcsúszott pár számításuk, kisiklott pár nagynak vélt ötlet és most tulajdonképpen csak tengődnek. Sokszor hallom tőlük (vagy akár olvasom itt), hogy "miért kap a másik többet?" vagy "miért nem kap ő is csak ennyit?"... én ezt sosem értettem. Mivel lenne előbbre az ember, ha a főnöke "csak" 100.000-et keresne mint Ő? Én mindig úgy gondoltam, hogy nem a másnak akarj kevesebbet, hanem saját magadnak többet. Gyakorlatilag most is ilyen vonalon gondolkodom, tehát én nem igazán törődtem bele.
2016. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az, hogy többet akarj mármint materiálisan azok csak vágyak, és nagyon könnyű őket forintosítani

a gazdagsághoz tervek kellenek


hol szeretnéd látni magad 5 év múlva? ha kérdezik egy interjún akkor a terveidre kíváncsiak, nem arra, hogy a tükörben, vagy hasonló szellemességekre

2016. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!