Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet lenne a...

Attilav kérdése:

Szerintetek jó ötlet lenne a választójog 18-65 évre korlátozása?

Figyelt kérdés

Azaz 18-tól 65 éves korig lehetne szavazni. Ezt esetleg finomítanám azzal a kivétellel hogy megengedném azoknak a 65 év felettieknek a szavazást akiknek még aktív munkaviszonyuk van. Ezzel a választójogi cenzussal el lehetne kerülni az olyan anomáliákat mint pl hogy egyik párt sem meri eltörölni a 65 év felettiek ingyen utazását, mert biztosan belebukna. Évente több tíz milliárd ft-ot kidob az ország a nyugdíjasok ingyen utazgatására. Miközben a metró kigyullad, a busz lerobban, sok városban még mindig kevés az alacsony padlós busz, stb. Az ingyenes utazás eltörlésével megspórolt pénzt lehetne a járműpark fejlesztésére költeni. A nyugdíjas jegy és bérlet is max 50%-al kellene olcsóbb legyen a normál díjszabáshoz képest. Az 50% feletti utazási kedvezményeket el kellene törölni.

Csak a fővárosba és a gyógyvizes fürdővárosokba (Pl Hévíz, Zalakaros, Hajdúszoboszló, Bükfürdő, Harkány, stb), válthatnának a nyugdíjasok kedvezményes 50%-os jegyet. Minden más viszonylaton nekik is teljes árat kellene fizetniük. Természetesen a lakóhelyük szerinti városi helyi járatokra megvehetik a maximum 50%-os nyugdíjas bérletet. De távolsági viszonylatokon csak a fürdővárosokba és a fővárosba válthatnának kedvezményes jegyet. Más is felvetette már a szavazási korhatár plafont nyugdíjas ingyenutazás témában: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__6..


#7-es kommentelő. Idézem:

"Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, sajnos ez csak egy pletyka, amit én buszsofőröktől hallottam. Mindenkinek jobb lenne így, a kormányt leszámítva. Tényleg nem fogja egyik párt se bevállalni ezt, mert a szavazóbázis 95%-a ezzel elveszne. Az megint egy másik téma, hogy én a szavazást is csak 18 és 55 év közöttieknek tenném lehetővé, az ilyen anomáliákat elkerülendő."


Mit szólnátok a fenti reformokhoz ? Támogatnátok ?



2016. márc. 30. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
98%

Alkotmány ellenesnek gondolom az ötletet, de olyan szempontból egyetértek vele, hogy néhány 65 év feletti már nem elég rugalmas, netán egyenesen berögzött, vagy demencia gyanús, és ezek szavazati joga a politika egészének okoz hátrányt.


Viszont most ki döntené el, hogy ki tartozik ebbe a csoportba? :/ Értem mire akarsz kilyukadni, de egy ilyen javaslatot elfogadtatni lehetetlen.

2016. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
98%
Én pontosan azért nem értek egyet ezekkel a dolgokkal, mert nem rég voltak olyan esetek, hogy elküldtek nyugdíjba olyan állami alkalmazottakat, akiket nem szerettek volna nyugdíjba vonulni.
2016. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
83%
Attól függetlenül, hogy a nyugdíjasok ingyenes utaztatását pazarlásnak tartom, nem korlátoznám a választójogokat. Inkább egy alap teszthez kötném. Hihetetlen, hogy minden szavazat egyenlő, holott sokaknak semmi belátásuk sincs a politikába.
2016. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 Salamon Bálint ***** válasza:
99%
Te az ingyenes utazási lehetőséget akarod megszüntetni, vagy a 65 év fölöttiek szavazati jogát elvenni? Csak hogy tisztán lássunk.
2016. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 Salamon Bálint ***** válasza:
98%
Mégis milyen kérdések lennének a tesztben?
2016. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
92%
Csak addig sajnáljátok a nyugdíjasoktól az ingyenjegyet, amíg ti is be nem töltitek a 65-öt. Majd meglátjátok. Már ha addig tényleg el nem törli ezt a rendszert valami hülye. A nyugdíjasok végigdolgozták az egész életüket, idős korukra mégis alig jut nekik valamennyi nyugdíj, és akkor még az utazásra is költsenek? Mamám megyeszékhelyen lakik, a bolt és a piac a házától kb. 30-40 perc sétára van. Sétálja le ezt az utat 80 évesen oda-vissza? Mert jegyre, bérletre nem telik a nyugdíjából. Meglátogatom gyakran, segítek neki, amiben csak tudok, de sajnos nem tudok odaköltözni hozzá segíteni bevásárolni, 200km-re lakik a munkahelyemtől, és így is nehezen találtam munkát. Anyagilag se tudom segíteni, magamat is alig tudom eltartani.
2016. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
6%
Én annyiban módosítanám hogy aki fizet adót meg járulékokat az szavazhatna. Az én verziómban a 65 év felettiek is szavazhatnak ha lemondanak a nyugdíjukról.
2016. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
30%

18-at is ki kéne tolni, vagy 2 év bejelentett munkaidő kelljen hozzá. Aki fizetett adót (járulékot az állam kasszába) és dolgozott csak az szavazhasson.

+ Magyarországon élők szavazhassanak csak! Nekem már elegem van mikor fb-n olvasom akik éltetik a kormányt közben külföldön élnek. Aki szavazni akar az itt dolgozzon, és éljen!

2016. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

"Te az ingyenes utazási lehetőséget akarod megszüntetni, vagy a 65 év fölöttiek szavazati jogát elvenni? Csak hogy tisztán lássunk."


Mindkettőt elvenném. A 65 év felettiek választójoga automatikusan megszűnne ha nincs aktív munkaviszonyuk, azaz csak a nyugdíjukból élnek. Amint találnak, akár részmunkaidős állást, visszakapnák a szavazójogukat.


Az olyan anomáliák mint a több tíz milliárd forintba kerülő ingyen nyugdíjas utaztatás, kellene választójogi korhatár plafont bevezetni. A pártok szinte csak a nyugdíjasok kegyeit keresik, az aktívak és a diákok hátrányban vannak. Németh Miklós és Horn Gyula akik bevezették az nyugdíjasok ingyen utaztatását, vajon miért nem adták meg ugyanezt a diákoknak is ? Akár csak az általános és középiskolai tanulóknak ?

2016. márc. 30. 19:12
 10/68 anonim ***** válasza:
58%

"A nyugdíjasok végigdolgozták az egész életüket, idős korukra mégis alig jut nekik valamennyi nyugdíj, és akkor még az utazásra is költsenek?"


Ember, ez szép és korrekt, de valamit vagy elbír a gazdaság vagy nem, ez ilyen egyszerű. Rengeteg egyéb országban is fizetnek a nyugdíjasok az utazásért, és ez tudod mit NEM okoz? Olyan veszteséges járatokat, amik pont azért veszteségesek minden értelemben, mert csak nyugdíjasokat szállítanak.


Ez az egész ingyen utaztatás is csak azért lett bevezetve, hogy imponáljanak az embereknek, nem másért.

2016. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!