Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány évre (évtizedre) van...

Hány évre (évtizedre) van szükség szerintetek ahhoz, hogy Magyarországon is kialakuljon a civil ellenállás az idegengyűlölettel és antiszemitizmussal szemben?

Figyelt kérdés
Nyugat-Európában a lakosság szinte egy emberként utasítja el a szélsőséget, a nácizmust, függetlenül a politikai beállítottságtól. Nálunk még az úgynevezett mérsékelt szavazók is vagy félnek, vagy -ami még szörnyűbb- összekacsintanak az embertársaik ellen hangoló csoportokkal. Szeretném megérni, hogy a kirekesztés ne megtűrt, hanem egyértelműen elutasított jelenség legyen Magyarországon is.
2010. ápr. 5. 18:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%
Mit nevezünk kirekesztésnek, idegengyűlöletnek? Először ezt mondd el nekem mondjuk egy példával, utána megpróbálom leírni a véleményemet.
2010. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%

látjuk is, hova vezet a nagy idegenbarátság Nyugaton

nyugodj meg, ha a muszlimok többségben lesznek, nem lesznek olyan fene toleránsak

2010. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%
Itt a rühes cigányok a legszélsőségesebbek és nacionalistábbak. Beszéld meg velük mikor akarják ezt befejezni.
2010. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Idegengyűlölet például, ha valamelyik közszereplő vagy médium nagy nyilvánosság előtt becsmérel egy másik népet. Egy másik megnyilvánulása például, amikor népek, etnikumok ellen elkövetett tömeggyilkosságok vezetőire emlékeznek.


Jobb helyeken ilyenkor civil csoportok hangot adnak a nemtetszésüknek, és demonstrációt szerveznek, vagy petíciót indítanak. Nálunk az ilyen kezdeményezések mintha túlságosan erőtlenek lennének, és csupán egy szűk politikai csoport szervezi őket. Ezen mentalitás megváltozására gondolok.

2010. ápr. 5. 18:30
 5/37 anonim ***** válasza:
93%

"Egy másik megnyilvánulása például, amikor népek, etnikumok ellen elkövetett tömeggyilkosságok vezetőire emlékeznek."


Tudod-e, hogy mit ünnepelnek a zsidók a purim nevű ünnepükön?

2010. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

"Idegengyűlölet például, ha valamelyik közszereplő vagy médium nagy nyilvánosság előtt becsmérel egy másik népet. Egy másik megnyilvánulása például, amikor népek, etnikumok ellen elkövetett tömeggyilkosságok vezetőire emlékeznek."


Na akkor ebből a példádból táplálkozom...

Énszerintem, ha egy közszereplő kimondaná, hogy "mocskos románok, rohadjatok meg", azt elítélné sok ember szinte egy emberként, sőt még el is távolítanák a hivatalából/állásából azt a közszereplőt. Itthon én ilyenekre nem emlékszem, hogy történt volna... egyik közszereplő sem mondta ki hogy "mocskos xy nép", "rohadt xy nép".


A másik dolog meg, szerintem evidens, hogy meg sem történhet... bár nem tudom. Ha a kommunisták a tömeggyilkos Kádárról akarnának megemlékezni, akkor valószínű, hogy egy emberként utasítaná el a lakosság nagy része.


Amúgy meg, nem gondolkozhat mindenki ugyanúgy... nem tudom miért lenne ez elvárható? Mindig lesznek szélsőségesek. Itthon szerintem nem ölt nagy méreteket az idegengyűlölet, vagy te ezt látod?

2010. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%

"Nyugat-Európában a lakosság szinte egy emberként utasítja el a szélsőséget"


Álomvilágban élsz. Nyugaton is vannak olyan pártok, mint a Jobbik: FN Franciaországban, UKIP és BNP Angliában, NDP Németországban stb. stb. stb.


Bőség idején nyugaton divat a multikulti és a polkorrektség. Most, a válság idején fellángol az idegengyűlölet, mert a bevándorlóktól féltik a munkahelyeket az őslakosok. Minden nyugati országban van idegengyűlölet, csak ott tudják, hogy nem illik, ezért rejtegetik, illedelmesen fogalmazzák meg. Nem "mocskos cigány"-oznak, hanem pl. egyszerűen nemlétezőnek tekintik a cigányokat és elűzik őket mindenhonnan, mondván, nincsenek papírjaik.


A nyugati idegengyűlöletre a kedvenc példám az, amikor a svájci parkolókban összekarcolják és leeresztik a németek autóit. Mert féltik a svájci munkahelyeket a német vendégmunkásoktól. A török- és arabellenes franciaországi és németországi atrocitásokról meg ne is beszéljünk.


"Szeretném megérni, hogy a kirekesztés ne megtűrt, hanem egyértelműen elutasított jelenség legyen Magyarországon is."


Akkor költözz el a Földről, mert minden népben benne van az a hajlam, hogy az idegenekkel szemben előnyben részesíti a saját tagjait, és válság idején mindig kiéleződnek az ellentétek.

2010. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

ma 18:35


látom, neked fogalmad sincs

2010. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Purimot annak emlékére tartják, hogy a perzsa világuralkodó, Ahasvérus király (I. Xerxész, i. e. 485-465) idejében, Hámán miniszter mesterkedései ellenére Eszter királyné és nagybátyja, Mordecháj (Márdokeus) közbenjárására a zsidók megmenekültek a kiirtatástól. Ezek után a zsidók bosszút álltak, a bibliai Eszter könyve szerint 80 000 perzsát mészároltak le.


wikipedia

2010. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

18:38


A 18:35-ös vagyok, akinek fogalma sincs.


"Ezek után a zsidók bosszút álltak, a bibliai Eszter könyve szerint 80 000 perzsát mészároltak le.[2]"


ezt az antiszemita wikipedia írja

2010. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!