Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azon túl, hogy utálja a...

Aki azon túl, hogy utálja a Fideszt, keményen antifasiszta, az miért nem vallja be magáról, hogy balliberális?

Figyelt kérdés

Megmagyarázom, hogy értem a kérdést:

Sok ember utálja és keményen szidja az Orbán-kormányt, gondolok itt akár pártokra vagy sima emberekre.

Ezek közül nagyon sokan felhozzák érvként a Fidesz ellen azt is, hogy a migránskérdést gyűlölettel és rassizmussal kezelte.

De a migránsügy előtt is gyakran támadták azzal a Fideszt, hogy fasiszták és a Jobbikkal együttmükődnek stb stb.


Ez jellemző volt a baloldali ellenzékre: MSZP, DK, Együtt-PM, Mlp,


Azt tapasztalom sok olyan ember van aki utálja Fideszt, de azt tagadja magáról, hogy baloldali lenne.

DE!

Sok ilyen emberről gyakran kiderül, hogy toleráns szemlélettel áll a bevándorláshoz és a cigánykérdéshez, keményen antifasiszta, szélsőjobb-ellenes és fontosnak tartja, hogy a Nyugathoz tartozzunk.


Az ilyen emberek miért nem ismerik be, hogy a baloldali ellenzékkel szimpatizálnak?

Hiszen ők szoktak mindenféle olyan tüntetést szervezni ahol sarazzák a szélsőjobbot és kiállnak a kisebbségek mellett.



Valaki megtudná ezt magyarázni?



2016. ápr. 14. 17:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

a "balliberálisok" (MSZP, DK, Együtt-PM, Mlp) reformkommunisták [link]


idézőjelbe tettem, mert azért mind a liberálisokat mint a baloldaliakat sérti amiket ezek leművelnek a szélsőséges poszteurokommunizmusukkal

2016. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

"balliberális"


Ilyen szó nem is létezik!

2016. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes.Én is fontosnak tartom,hogy ha már tartozunk valahová,akkor az a "Nyugat" legyen.Én is utálom a Fideszt,elsősorban az arrogáns,lekezelő stílusuk miatt,másodsorban azért,mert szerintem elég rendesen visszaéltek a 2/3 adta lehetőséggel.A migránskérdésben viszont nem igazán osztom a liberálisok véleményét,sőt ez azon kevés dolog egyike,amelyben inkább kormány felé billen nálam a mérleg.Ennyitől máris balliberális lennék?Szerintem csőlátásod van,mint sok fideszesnek. Egyébként egyszer szavaztam liberális pártra,még a rendszerváltáskor.És azt a pártot,nem SZDSZ-nek hívták...
2016. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Provokátor vagy, kérdező!

Hogy valaki utálja Orbánt és a Fidesz, attól még nem olyan biztos, hogy "ballibsi"!

2016. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen egyetértek a 3-as válaszolóval.

Én sem akarok fasiszta, önkényuralmi rendszert, de a migránsokat sem komálom.

Most akkor én rohadt balliberális vagyok?

2016. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
KEdves "nem balliberálisok", azt mondjátok már meg nekem, miért nem számított soha a jobboldal véleménye amikor ti voltatok hatalmon? A nagy szociáldemokrataság miatt?
2016. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

De miért van szükség olyan emberekre, pártokra akiknek a legnagyobb elve az antifasizmus? Ma Magyarországon gyakorlatilag én úgy látom megszűnt a fasizmus.


Tudom, van 1-2 felfújt antiszemitizmus, de én úgy látom hogy egy két szűk csoporton kívül senki nem foglalkozik azzal hogy ki zsidó ki nem, illetve zsidók sincsenek valami sokan. Szóval ezen pörögni, napi szinten ezzel foglalkozni szerintem értelmetlen. Persze első sorba a zsidók kellene megmondják (átlagos, hétköznapi zsidók! nem politikusok..).


És akkor mi van a cigányokkal és a zsidókkal? Attól miért lennék fasiszta hogy nem akarom az országomba befogadni a menekülteket? Én nem megkülönböztetem őket, nem utálom őket, azt látom hogy nem tudnak beilleszkedni, baj van velük, és ha sokan lennének megnyomorítanák a hétköznapjainkat.

És a befogadásuk NEM megoldás. Most egy egyszerű példa: ellepik a lakásod a rovarok, vagy penész vagy darazsak, bármi. Mit csinálsz? Elköltözöl vagy rendet raksz a lakásodban? S mit csinál a szomszédod? Befogad a lakásába, vagy segít rendet rakni? Ez nem megoldás hogy ide hívjuk őket, kitört ott egy beteg ideológia, amit orvosolni kell. Ahogy példázódtam, még ide tartozik hogy persze, 1-2 napra befogad a szomszéd is, de nem enged oda se a széféhez, és annak se örül ha felfalod a kamráját, vagy esetleg megrongálod a lakását vagy megreszeled a feleségét ha értitek mire célzok.


És mi van a cigányokkal? Én itt is azt látom hogyha egy cigány szép ruhában igényes külsővel megjelenik egy állásinterjún, kulturáltan beszél, jó önéletrajzzal és motivációs levéllel érkezik, SENKINEK nem lesz szempont az hogy cigány, akkor hol beszélünk fasizmusról? Akinek azzal van baja hogy a telepeken lopnak, terrorba tartanak stb. az is fasiszta? Merthogy szerintem aki cigányozik annak ezzel van baja, a cigány szó már lassan nem a nemzetiségre utal, hanem arra a kulturális csoportra, arra az életmódra, arra a fajtára gondol. De fejben nem fasiszta.


Szóval nevetségesnek tartom azt akinek az a legfontosabb elve hogy antifasiszta... Egyszerűen szinte fasiszták sincsenek Magyarországon, illetve azt a vékony réteget lehetetlen eltörölni, minden országban jelen van.

2016. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Nézd: a mai magyar politikai jobb- és baloldali fogalomnak köze nincs a klasszikus értelméhez!

Pld. netevátseges, amikor a Fidesz polgárinak, meg jobboldali- keresztény pártnak nevezi magát, miközben komcsibb intézkedései vannak ( központosítás, államosítás)mint a komcsik közül soknak.


A Fideszt soha nem támadták azzal, hogy fasiszta. legfeljebb azzal, hogy kokettál a "fasisztákkal", vagy hogy a hatalomgyakorlásában vannak fasisztoid vonások.


"Az ilyen emberek miért nem ismerik be, hogy a baloldali ellenzékkel szimpatizálnak? "

Mert az, hogy egy- egy kérdésben összecseng a véleményük, még nem jelenti azt, hogy szimpatizánsok lennének.

2016. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

#4


Nem provokátor. Tényleg ennyire csőlátású.

Azt hiszi, hogy a fasizmus az valami megváltó eszme, ami annyit jelent, hogy a fasiszta rendszerben nem engedjük be az arabokat az országba és ettől minden tökéletes lesz. Pedig a fasizmus nem csupán ennyi, sőt ennek az elemnek nem is kell feltétlenül a részének lennie.


Azt már nem látja, hogy a fasizmusban éjjel-nappal éljenezni kell a vezetőket, akik nyíltan lerabolják az országot és saját tulajdonukként kezelik a lakosságot és gyakorlatilag bármit megtehetnek velük büntetlenül, ami az emberek többi részének rohadtul nem jó. Ide már nem terjednek ki a gondolatai.

2016. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Amikor például McCain lefasisztázta Orbánt, akkor sem arra gondolt, hogy Magyarországon gázkamrákban ölik a cigányokat, hanem arra, hogy Orbán önkényuralmi autokráciát épít ki Magyarországon.

Az USA-ban és Európa nyugati felében a fasizmust ezzel azonosítják elsődlegesen, nem azzal, hogy valaki antiszemita meg rasszista.

Nekünk meg ez gyakorlatilag nem furcsa, hanem természetes állapot, hogy itt a vezetőket kérdés nélkül imádni kell, mert nem ismerjük a demokráciát a Habsburgok-Horthy-Szálasi-Rákosi-Kádár-rendszerek miatt.

2016. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!