Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hivatalosan kb 86 ezer nettó a létminimum,de valójában mennyi kell a megélhetéshez egy embernek?


Lakásbérlés,rezsi,közös költség,közlekedés(szigorúan tömeg)-ingázás a munkahelyre,étel-ital,ruha gyógyszer,biztosítások ha vannak,félretenni hirtelen kiadásokra,félretenni a jövőre amit hirtelen sem akarunk felélni,némi szórakozás, ruha.


Mindez egy azaz 1 főnek mennyibe kerül? Ne a Rózsa dombot meg ne is a Szabolcs-szatmári falvakat nézzük.


Mennyi pénz,mekkora netto fizetés kell egy embernek ahho ami felsoroltam.

Nagyon elszakadtam a valóságtól ezzel? Irreális amit felsoroltam?



2016. ápr. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
15%
40-50 ezerből már meg lehet.
2016. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ milyen életszínvonalon. A Rózsa dombon is ismerek személyesen csóringer füvest, és egy ukrán határ melletti szabolcsi faluban is ismerek olyan burzsuj gazdát, akinek 10szer annyi vagyont halmozott fel becsületes munkával, mint a magyar átlagnak van.


Ha neked azok az igényeid, hogy 120 nm-es felújított kertes házban élj, akkor vidéken olcsóbb a megélhetés sokkal, viszont nehezebb olyan állást találni vagy olyan vállalkozást beindítani ami eléggé jövedelmező. Ha a fővárosban vannak ilyen igényeid, akkor ott már nehezebb, kivéve ha örököltél házat.

2016. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
83%
Nettó 150 ezer forintnak kellene lennie a minimálbérnek már.
2016. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
63%

Nettó 150 körül/fő.


Aki ez alatt keres,az másoknak ki van szolgáltatva(szülők,párkapcsolat,lakótárs,stb).

2016. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Igen én is így gondoltam, nettó 150 ezer/fő, itt kéne már kezdődni a minimálbérnek, hogyha a hazai árakat és egyéb költségeket figyelembe vesszük. De a döntéshozók havonta egy millióból vagy még többől élnek, hogy érezhetnék át, hogy tudhatnák milyen azt átlag lakosok helyzete?! (költői kérdés volt)
2016. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
39%
Mi havi 400 ezezből élünk,és hó végére semmi se marad (rezsi, lakbér,ruha,fodrász,kaja stb.)
2016. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%
400-ból pedig már bőven megtud élni egy család, ha okosan csinálják a dolgokat és nem vesznek fel egyre-másra személyi hiteleket a providenttől, meg hasonló uzsorásoktól. Ha eladósodtatok, akkor cseszhetitek a nagy fizetést is. Takarékosnak kell lenni. Nincs az a pénz, amit nem lehet elverni.
2016. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
78%
Aki olyan hülye, hogy 400-ból nem bír kijönni egy hónapba, az hallgasson.
2016. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom eldönteni, hogy egy provokatív troll vagy, aki az egész kérdést komolytalanná akarja tenni a hozzászólásával vagy pedig tényleg vannak ilyen hülye emberek. Most feladtad nekem a leckét. :D
2016. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
54%

Aki beleírja,hogy fodrász,az tuti troll:)


Én is járok havonta hajat vágatni 1000 Ftért.


Persze vannak olyan dámák,akik maguknak nem mossák ki otthon a hajukat és képesek otthagyni a fordrásznál 2000 Ft-ot azért,hogy kimossa és beszáírtja.

Minden héten.Van ilyen ismerősöm.


És meg otthon heti 2szer kimosom magamnak...

2016. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!