Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom kiveti...

A magyar társadalom kiveti magából a liberalizmust?

Figyelt kérdés
"A politikai közélet “jobbra tolódásával” a hagyományos pártok” fel kellett ismerjék, hogy a társadalom nem kér belőlük; az önpusztítás hirdetésével már nem feltétlen fogják elérni a parlamenti bejutási küszöböt. Magyarország a politikai élet perifériájára száműzi a liberalizmust. [link] mi a véleményetek?

2016. ápr. 20. 21:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
39%

# 20


Tipikus "liberális" és atlantista válasz. Ha kiderül, hogy nincs igazunk, akkor bosszúból alázzuk a sárga földig a másikat.

2016. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a magyarok már cseppet túltolják a liberalizmus-ellenességet.

Azt meg azért nem kéne.

2016. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

"Jobbik már 2006 óta ígérgeti a liberalizmus elkerülhetetlen halálát, az elvtársai meg sok-sok évtizede. Csak nem akar az a fránya eljönni! " Eléggé tapasztalatlan és tájékozatlan vagy! Én emlékszem arra, amikor a jobbik bekerült a parlamentbe és az szdsz ( a "liberális" fellegvár) szó szerint azonnal tönkrement, és helyére lépett egy alig létező lmp, ami alig tudja tartani a küszöböt és valszeg jó esélyel kiesik a jövőben. Arra is emlékszem mikor például a jobbikról azt harsogták, hogy ha el is érik az 5%-kot akkor sem jutnak tovább és kiesnek. Most lazán van 20%-osak.

Én nem szeretem a politikát de akárhogy is nézi az ember, a mostani liberális izének deleltét mondott a magyar társadalom, ami szerintem helyén való mert a mostani liberálisnak nevezett valaminek nincs köze az igazi liberalizmushoz.

2016. máj. 12. 09:51
 24/40 anonim ***** válasza:
75%

"Én emlékszem arra, amikor a jobbik bekerült a parlamentbe és az szdsz ( a "liberális" fellegvár) szó szerint azonnal tönkrement"


Ja, és ez nyilván a Jobbik bekerülése miatt történt, nem tőlük teljesen független okok miatt. Ha nem léteztek volna, az SZDSZ még mind a mai napig élne és virulna, mi? :D Amúgy érdekes módon nekem mintha az rémlene, hogy a Jobbik már bőven létezett és indult 2006-ban, de az SZDSZ akkor még 3. és kormánypárt tudott maradni, de ezek biztos antimagyar tények és a zsidók meghamisították a történelmünket.


Az is elég nevetséges, hogy a birka jobbosok mennyire hangoztatják, hogy az LMP liberális, amikor egyértelműen a német zöldpárti vonalat követik és különösebben nem érdekli őket az, ami az SZDSZ-t érdekelte. De szurkolj csak nyugodtan a kiesésüknek, elvégre a korrupcióellenesség csak akkor jó, ha turultollas trikolorba öltözteti fel őket a népnemzeti radikális párt, nem?


Mondjuk az LMP tesz is érte, a Jobbik meg csak dumál és ígérget, de biztos az utóbbi a hatásosabb, nem az unalmas bíróságra járás és az adatok kiperelése és nyilvánosságra hozása, amit Hadházy csinál.


De mint mondtam, nyugodtan higgy amit akarsz, reálisan nézve hülyeség amit mondasz (2014-ben is a szavazók 30%-a választott baloldalhoz köthető érzelmű pártot, a szocik meg 45%-kal kormányoztak anno, ekkora esés nem olyan hatalmas), de a Jobbik-hívők sosem az objektivitásukról voltak híresek.

2016. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Nem is tudom... Nekem a fidesz és még a jobbik is túl liberális. Nemhogy a többi. Kivessük az összes pártot? Na?
2018. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, túl hülyék az emberek ahhoz hogy tudják mit jelent az, hogy konzervatív, szociáldemokrata, liberális.


A liberális szitokszó itthon, amit a Fidesz tett azzá. Liberalizmus csak olyan országban lehet sikeres, ahol az emberek maguk is képesek tenni a dolgukért és nem mindent az államtól várnak el.

2018. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Én kivetem. Ha valaki észreveszi magán a liberális gondolkodás jeleit, mindenképpen küzdenie kell ellene.
2018. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
29%
A liberális a baloldali liberálisok tették szitokszóvá, én pl jobboldali liberális vagy és a Fideszre szavaztam. Magyarországon inkább a balliberális szót használják h megkülönböztessék a valódi liberalizmustól.
2018. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Természetesen az élni és élni hagyni jellegű liberalizmusra gondolok, nem a nyugati civilizációt fertőző ballibre.
2018. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Ki, ki azt ki. Nem mondhatod el a véleményed, a gyerekek meg 10 évesen mennek a bányába dolgozni. Mocsok szabalvűség!
2018. ápr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!