Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek miért nem figyelnek oda egymásra?

Figyelt kérdés
Sokkalta élhetőbb ország lehetnénk kevesebb bunkózással.
2016. ápr. 23. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne figyelnénk oda egymásra? Múltkor elesett egy idős bácsi és vagy 5en rohantunk oda segíteni.


Az nem nemsegítés ha nem adjuk át magunktól a helyet a buszon. Ha illedelmesen megkér az idős akkor átadom.


Vagy milyen odafigyelésre gondolsz?

2016. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magyar ember mindenkor figyelmes és segítőkész.
2016. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és ha durván kér az idős akkor átadod vagy mit csinálsz?
2016. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bunkón kér, vagy nem kér hanem utasít akkor nem adom át
2016. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy Magyarországon az emberek kevésbé figyelnek egymásra, mint máshol? Én pl. azt tapasztaltam, hogy Németországban sokkal kevésbé figyelnek egymásra, mint itt, nálunk. Na persze nem Budapestből kell kiindulni, mert ott tényleg sok olyan ember van, aki csak megy, mint a zombi. De ez kb. minden nagyvárosra igaz.
2016. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Na persze nem Budapestből kell kiindulni, mert ott tényleg sok olyan ember van, aki csak megy, mint a zombi."


Én amikor Pestre költöztem, eleinte bunkóságnak tartottam, hogy ha megállítanék valakit az utcán útbaigazításért, szó nélkül továbbmegy, de aztán tapasztaltam, hogy akik engem megállítanak, azok 90%-a lejmoló csöves, akik közül van aki még be is szól, ha nem adok pénzt, azóta én se állok meg. Szomorú, de ez a pesti élet velejárója :(


Érdekes, amikor még nem laktam Pesten, csak néha jártam ide haverokhoz, akkor mindig engem találtak be az útbaigazítást kérő külföldiek. Amikor első évben itt laktam, akkor is gyakran. Most meg már évek óta nem. Beszéltem egy ismerősömmel, aki pár évvel előttem költözött Pestre. Ugyanezt tapasztalta. Szerintem aki Pesten lakik, annak kiül az arcára valami megközelíthetetlenség az idegenekkel szemben. (Ja és egyébként miskolci vagyok, szóval nálunk se az megy, hogy mindenki körbeudvariaskodik minden idegent, az ismerősöm meg egri, szóval ő se falusi. Mégis változást okozott a Pesten élés.)

2016. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!