Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a kuruc....

Miért mondják, hogy a kuruc. Info rasszista? Nem lehet, hogy szimplán csak nem polkorrekt, tehát őszinte? (link)

Figyelt kérdés

Nekem ez cseppet nem tűnik rasszistának:


[link]


Erről jut eszembe, ma hallottam a rádióban egy hírt, amiben két család egymásnak esett. A kuruc.info már napokkal ezelőtt közölte, természetesen azzal együtt, hogy mindkét család cigány volt. És? Mi ebben a különleges? Ez a rasszizmus?


Mert szerintem inkább rasszizmus az, hogy az egyik embernek, erőltetetten odafigyelünk az "érzékenységére", a másiknak pedig nem. Semmiben sem változtatja a véleményemet az, hogy kimondják az illetők származását, vagy nem!


Illetve egy valamiben mégis: erősíti bennem az érzést, hogy folyamatosan hülyének néznek és hazudnak nekem a médiumok. Ugyanakkor azt látom, hogy a kuruc lehozza képekkel, helyi lapok cikkeivel alátámasztva, mindazt, amit amúgy valamiért titkolnak előlem. Mintha el akarnák hitetni, hogy "de igen, a Mikulás létezik". Nem valami bizalomgerjesztő, utálom ha gyereknek néznek.


VAGY:


Ne mondják be az elkövetők származását, oké. De akkor semmilyen más megkülönböztetés se legyen! Például ne vegyenek fel 200 magát cigánynak valló embert a közigazgatásba, csak azért mert cigányok! És ne akarjanak deviáns, szélsőségesen neveletlen, sokszor IQ 70-80 körüli gyerekeket erőltetetten integrálni az átlagos, normális gyerekek közé, csak azért mert cigányok! (Aminek kb. annyi "értelme" van, mint egy haladó angol-csoportot megszórni nevetlen kezdőkkel.) És még sorolhatnám...


2010. ápr. 9. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
A kurucinfó holokauszttagadó, és mindent ami nem tetszik neki lezsidóz, ami szűklátokörűségre és hitleri nézetekre utal, miszerint minden problémát a zsidók okoznak, és minden ami rossz, az zsidó eredetű.
2010. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az nem rasszizmus, ha azt mondod, hogy az elkövető cigány. Az viszont rasszizmus, amikor azt mondod, hogy a koszos cigányhordákat a zsidók tenyésztik nálunk, akik amúgy is a világ urai. Na az rasszizmus. Vagy volt egy eset amikor Fankadelit istenítették és hozzátették, hogy "nem úgy mint a makogó niggerek".
2010. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk tényleg sokat zsidóznak, amivel én nem is értek egyet, de nem szoktam vala törődni. Én úgy vettem ki, nem a zsidókkal általában van a bajuk, hanem bizonyos zsidókkal. Szóval nem érzem benne az antiszemitizmust, bár a megfogalmazások miatt könnyen rá lehet fogni, az igaz. Az, hogy tagadják a holocaustot, pedig pláne nem érdekel, a szólásszabadságba bele kell férjen, hogy azt írnak, amit akarnak.


Nekem vannak zsidó rokonaim, nem is annyira távoliak, de egyáltalán nem érzem sértőnek, hogy "tagadják". Az ő dolguk, nem érdekel:) A másik, hogy nem is igazán tagadják, inkább "csak" cáfolják a módszereket és a mértékét, azaz a gázkamrákat és az áldozatok 6 milliós számát. (Bár, bevallom messze nem olvasok el minden cikket, főleg nem minden "holocaust-tagadó" cikket.) Nem értem, hogy ettől miért lenne jelentéktelenebb a holocaust (semmivel sem érzem jelentéktelenebbnek mondjuk 700 ezer ember halálát, 6 millió ember halálánál), vagy az a borzalom, hogy ártatlan embereket marhavagonokban szállítottak munkatáborokba, ami sokszor inkább volt nevezhető haláltábornak.

2010. ápr. 9. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:

És nem a zsidóknak köszönhetjük a mai világgazdasági válságot?


Vagy a cigányok akik közt 75% a munkanélküliség, miközben a szaporulat a duplája a többségi átlagnak, azt nem lehet tenyészetnek nevezni?


Ezek tények és nem antiszemitizmus vagy rasszizmus!

2010. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"a koszos cigányhordákat a zsidók tenyésztik nálunk, akik amúgy is a világ urai. Na az rasszizmus. Vagy volt egy eset amikor Fankadelit istenítették és hozzátették, hogy "nem úgy mint a makogó niggerek"."


Értem, én ezekkel mondjuk nem találkoztam, de ez tényleg durva, ha így írtak. Mondjuk a stílusuk nekem sem tetszik...


Na ugye, hogy nem rasszizmus, hogy elárulják az elkövetők származását? Akkor miért nem árulják el mégsem? Miért csak egy ilyen szélsőséges jobboldali online lap képes erre?

2010. ápr. 9. 19:20
 6/9 A kérdező kommentje:

"És nem a zsidóknak köszönhetjük a mai világgazdasági válságot?"


Nem! Inkább csak bizonyos zsidóknak és a velük együtt működő nem zsidóknak. Szerintem.


"Vagy a cigányok akik közt 75% a munkanélküliség, miközben a szaporulat a duplája a többségi átlagnak, azt nem lehet tenyészetnek nevezni?"


A "tenyészet" nem valami kifinomult és főleg nem polkorrekt, vagyis túl őszinte:)

2010. ápr. 9. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdező által belinkelt kuruc.info-s link teljesen korrekt a kuruc.info részéről.Kellemes meglepetés.De sajnos ettől még tudnék mást is linkelni:


[link]


HAHA nagyon vicces.


[link]


HAHA még viccesebb.


[link]


(Ez a cikk engem különösen felháborít.Úgy állítja be,mintha a tettes azért tette volna,mert cigány.Nem,ez egy brutális gyilkosság,a nő dögöljön meg(lehetőleg ebola fertőzésben),de ilyen jellegű gyilkosság a világon mindenütt,minden népnél előfordul hasonló indítékkal.És hogy az áldozat tehet a sorsáról.Még jó,hogy nem megérdemelte...És úgy is állítja be,mintha a cigányok genetikailag bűnözők lennének.Ez amúgy Jobbik hivatalos programjával is ellentétes."A cigánybűnözés fogalma természetesen

nem azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző lenne. Nem jelenti tehát sem a cigányság kollektív megbélyegzését,

sem rasszizmust, hiszen a jelenség mögött nem genetikai meghatározottság, hanem sajátos szociokulturális háttér értendő."/Jobbik hivatalos programja/)


És a desszert:


[link]

2010. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kurucinfo szellemileg csökött netnyilasok tébolydája. Aki nem hiszi járjon utána. Aztán már ő is elhiszi.
2010. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%
Azért mondják,mert valóban az.Emelett antiszemita,holokauszt tagadó,hazug,nyilasmaradék,kirekesztő,provokatív,népbutító oldal.
2010. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!