Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok az ötletemhez,...

Mit szóltok az ötletemhez, hogy ez legyen az új magyar himnusz?

Figyelt kérdés

A zene megvan, már csak szöveget kell írni hozzá:


[link]



2016. máj. 17. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Klasszicista komolyzene osztrákos? Egyrészt nincs olyan, hogy klasszicista komolyzene, másrészt milyen alapon ítélsz oda egy teljes zenei műfajt egy nemzeteknek? Erkel Ferenc magyar volt, de Liszt Ferenc is félig, ha már osztrákokról van szó. Pont annyira magyar a klasszikus zene, mint amennyire osztrák.
2016. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem lenne ez kicsit égő? Fogni és a netről kikeresni egy himnuszt? Tudod egyáltalán hogy ki komponálta? Szerintem sem olyan jó a himnuszunk, de ahogy a családodat sem az országod himnuszát sem választhatod meg.
2016. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Nekem semmi bajom a jelenlegivel és őszintén szólva,nem tudom elképzelni,hogy valaha is el tudnám fogadni helyette ezt.
2016. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Azt meg végképp nem szeretném,ha a kocsmából hazafelé dülöngélők a Himnuszt kornyikálnák,még akkor sem,ha közben Mátyás királyról beszélgetnének.De most komolyan: gyógyszert bevetted rendesen?
2016. máj. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem 2016-ban kell Himnuszt írni, ezzel már rég elkéstél, a magyar Himnusz majdnem 200 éves ami nagyon nagy érték.
2016. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy magyaros zene???

Nem elég, hogy amolyan "indulósdi", de még a ritmusa is olyan, mint egy polka.

Azoknak a Mátyás királyról és Petőfi költészetének mélységeiről értekező dülöngélő részegeknek biztos tetszene, hogy még táncolni is tudnák rá a hopszasszát...

2016. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem jön be, de szerintem is kéne egy új, boldogabb és modernebb. Isten nélküli.
2016. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

Itt az idő, hej magyarok

Watburgot szerelni.

Öregek és fiatalok! Parizert kell venni!

Orbán Viktor drága kincsünk

Jó ha van, de jobb, ha nincs

Ennél a magyar himnusznál

Gyönyörűbb a földön nincs.

2016. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

11. Nem a szerző alapján kéne eldönteni, milyen a zene, hanem a zenei sajátosságai alapján. Inkább ess neki még egyszer. :)


A jelenlegi Himnusz nem mondom, hogy rossz, de énekelni is nehéz. VAlaki azt írta, túl egyszerű a linkelt dallam. A jelenlegi Himnusz bonyolultabb? Csak lassabb, de formailag nem összetettebb. Legfeljebb a kíséret.

Nem mondom, hogy e legyen a Himnusz, de dallamvezetésben tényleg magyarosabb, magyar népdalra emlékeztet.

A fő szólama a Himnusznak ennél egyszerűbb talán, bár a tetőpont, megnyugvás csomópontok jobban jelen vannak benne. Ha a linkelt zenéhez is írnának bevezetőt és levezetést, ez is kidolgozottabb lenne.

Istent nem kell kihagyni a himnuszból semmiképp. A pozitívabb életfelfogás tényleg nem ártana bele, ahogy írta is már itt valaki.

2016. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a himnuszank egysezrre kell örömtelinek, ritmusosnak lenni és hordoznia kell az etnikai többségre jellemző kulturális jegyeket...

[link]

2016. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!