Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem aggaszt, hogy...

Csak engem aggaszt, hogy egyre több támogatója van a feltétel nélküli alapjövedelemnek és egyre gyakrabban pozitív színben tüntetik fel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs szükség az alapjövedelemre. Egy megvalósíthatatlan, valóságtól elrugaszkodott, szobatudósok által kreált elképzelés. Hosszú távon (sőt már középtávon) senki nem járna jól vele, mert gazdasági összeomlást eredményezne, amitől meg azoknak is sokkal rosszabb lenne akik addig jól jártak az alapjövedelemmel. Nem értem miért támogatják sokan. Miért nem a munkahelyteremtést meg a munka jobb megfizetését támogatják helyette? Az alapelve (jár, csak mert létezem) is beteges, életidegen és fenntarthatatlan. Ilyen felfogással a 20. sz. közepéig pillanatok alatt kihalt volna az emberiség, napjaink fejlett országai is legfeljebb néhány évig maradnának talpon. Ha az ősember úgy gondolkodott volna, hogy neki jár az élelem, nem köteles begyűjteni meg vadászni hozzá akkor se perc alatt kihaltunk volna. Ha a 19. sz.-ban a parasztok úgy gondolták volna, hogy a termésnek kötelező önmagától megteremnie és learatódnia mert az jár nekik, akkor éhen haltak volna. Miért nem képesek sokan felfogni, hogy az életben maradáshoz tenni, küzdeni kell és nincs olyan, hogy "jár nekem a sült galamb csak mert".

2016. jún. 4. 13:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Ennek az az oka, hogy a munka nincs megfizetve, és az alapjövedelem csak egy plusz bevétel lenne az emberek számára. De nyilván marhaság.
2016. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%

Engem nem aggaszt, én szívesen bevezettetném próbaképpen. Nekem mindenképpen jó lenne, hszen megszűnne a munkahelyvesztés félelméből adódó stressz és felszabadítaná egy csomó kreatív energiám.


Egyébként most is van egy csomó alanyi jogon járó "ingyendolog", nem tudom miért pont a pénz fáj sokaknak.

2016. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
29%
Azért pont ez fáj sokaknak mert így is sok az ingyenélő. Sok ember így se megy rendes munkahelyre dolgozni mert elég a közmunka 50-ért. Marhaság az egész. A baloldal kezdi pedzegetni a témát csak azért mert nincs támogatottságuk.
2016. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
36%

# 3/3 Időpont ma 14:48


Véletlenül se azért nem mennek dolgozni, mert nincs hova. :-)

2016. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
39%
Nem csak téged. De ettöl még nincs feltétlenül igazad!!!!
2016. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
ma 14:48 Képzeld felénk van munka bőven. Nem hülyeségből írtam amit írtam. Évek óta ugyan azok a személyek vannak közmunkán. A munkahelyemre meg Szabolcsból meg Romániából hozzák a melósokat. Több száz kilóméterről.
2016. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Én öröknék. Mert akkor ahhoz igazítanák a béreket is. Nem lehetne kihasználni emberket mosogatasra takaritasra 50 ezerért. Mert akkor inkabb valasztja az alapjóvedelmet munka nélkül. De igen ám akkor a rabszolgatartoknak nem lenne munkavallalója így kénytelenek lennének normalis fizetést adni.

Aki meg ingyen akar élni és nincs semmije most is igénybe tudja venni az fht .t meg a külónbóző segélyeket az miért nem fáj senkinek??

2016. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
25%

Örülnék :-))

Jah és tudjátok hány ingyenélő kap segélyt csak erről nem beszél senki rengeteg pénz elmegy erre aktgvetésből

2016. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
61%

Az alanyi jogon járó alapjövedelem egy minimális szociális védőháló lenne, amely lényegesen javítaná a közbiztonságot, szociális biztonságérzetet és erőteljesen fellendítené a az átképzésekben és továbbképzésekben való részvétel lehetőségét és ezáltal a gazdaság és társadalom alkalmazkodóképességét is. Megoldaná a hajléktalan kérdést, csökkentené a szociális feszültségeket, élhető légkört teremtene. Csökkentené a munkaadók terheit, mert ennyivel kevesebb fizetést kellene adniuk a munkavállalóiknak, könnyebben és szívesebben foglalkoztatnának több munkavállalót, ami esetleg javíthatná a munkakörülményeket, csökkenthetné a munkaidőt.

Minél hamarabb be kell vezetni!

2016. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem is hülyeség lenne most, ha viszont nagy mértékben elterjednek majd a robotok akkor viszont elkerülhetetlen lesz, én úgy gondolom.
2016. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!