Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali Fidesz miért nem...

A jobboldali Fidesz miért nem hajt végre egy megyerendezést a kommunisták 1950-es rendezését felszámolandó?

Figyelt kérdés

Szerintem a mai megyéknek semmi történelmi alapjuk nincs, csupán közigazgatási egységek, nincs önálló identitástudatuk, mivel a történelem során a jelenlegi formában 1950-ig egyáltalán nem léteztek. Egy egyszerű példával szolgálva, Békés megye déli része és a Csongrád megyei makói körzet a mai napig egy vonzáskörzet (ld. pl. Mezőhegyes inkább Makó és Szeged felé van orientálódva, mint Békéscsaba felé). Ennek oka, hogy mintegy ezer évig egy megyét alkottak Csanád néven.

A jobboldali Fidesznek ezért újra kellene gondolnia a megyéket, továbbá a túl nagy különbségeket fel kellene számolni. Gondoljunk csak bele, a legnagyobb megyében 1,7 millióan élnek (ha Budapestet is megyének tekintjük), míg a legkisebb megyében 0,2 millióan (Nógrád). Szerintem életszerű lenne, ha Budapest vonzáskörzete például külön megye lenne, míg Pest megye külsőbb részei is önállóan működnének. Emellett értelmetlen lépés volt Csanád megye kettéosztása Békés és Csongrád között, az apró nyugat-dunántúli megyék (Komárom-Esztergom, stb.) létrehozása. Miért nem lehetnének inkább a NUTS2 szintű régiók a legfontosabb közigazgatási egységek? Pl. Hajdú-Bihar helyett lehetne Észak-Alföld megye, emellett a megyei önkormányzatok kaphatnának több hatáskört is.


2016. jún. 5. 13:28
 1/4 PresidentEvil ***** válasza:
Azt gondolom, vannak ennél sokkal sürgősebben megoldandó problémáink is. Arról nem is beszélve, hogy ez rengeteg pénzbe, erőforrásba kerülne és a Fidesz, ha hozzá is nyúlna, akkor is inkább csak a szavazókörzetek határait igazítaná a saját igényeihez.
2016. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem a mai megyéknek semmi történelmi alapjuk nincs"


Hát ez valóban szörnyű.

2016. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a megyéknek soha nem is volt önálló identitástudatuk, mivel nem személyek. Csak az egyes személynek van identitástudata. Számomra például közömbös, melyik megyében élek. Már háromban éltem, semmi különbséget nem jelent.
2016. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pro Patria ***** válasza:

Először úgy írod, "Szerintem a mai megyéknek semmi történelmi alapjuk nincs, csupán közigazgatási egységek, nincs önálló identitástudatuk, mivel a történelem során a jelenlegi formában 1950-ig egyáltalán nem léteztek.", példaként felhozva Csanád megyét, _majd pedig_ azt írod, ezzel teljesen ellentétesen, hogy "nem lehetnének inkább a NUTS2 szintű régiók a legfontosabb közigazgatási egységek? Pl. Hajdú-Bihar helyett lehetne Észak-Alföld megye"?


Két, egymással ütköző gondolatot vetsz fel. Erősen olyan hatású, mintha trollkodnál.

2016. jún. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!