Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az a probléma,...

Magyarországon az a probléma, hogy az emberek elvállalják kevés pénzért is a munkát?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint igen, ezért lehet őket kihasználni.

Sokan panaszkodnak,hogy csak nettó 85 a fizetésük.


Az a baj, hogy elvállalják annyiért.


Nálunk, (Nyugat-Magyarország), az egyik nagycég már mióta keres takarítót, de nem talál mert csak 80 ezret akar fizetni.

Ismerősöm az otteni HR-es, onnan tudom.

Voltak jelentkezők, de egyiknek sem kell ilyen kevés pénzért.


Megtanul makogni egy kicsit németül és mehet Ausztriába, ugyanilyen munkakörre, csak négyszer ennyi pénzért.


De, ez nem általános.


Az előző munkahelyemre, az én pozíciómra sem nagyon találnak embert, maximum valami pályakezdőt, akinek kell a tapasztalata és elvállaja annyiért.


Magyarországi viszonylatban jó a havi nettó 220 ezer, de diplomával, két nyelvvizsgával, 2 év tapasztalattal, ez kevés.


Nálam is megvan a határ, hogy mennyi összeg felett vállalom el az állást.


2016. jún. 17. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben attól függ, hogy az országnak egy olyan környékéről beszélünk, ahol jelentős a munkanélküliség, vagy olyanról, ahol már munkaerőhiány kezd kialakulni.

A munkaerőhiány ugyanis hozza magával azt a pozitívumot, hogy a munkaadók igyekeznek kedvezőbb bérezéssel, jobb ajánlatokkal megszerezni, illetve megtartani a szakember gárdájukat.

De egy olyan helyen, ahol egy elbocsátott munkavállaló helyére százan pályáznak, megteheti a munkaadó, hogy alacsonyabb bért kínál fel, mert úgy is lesz, aki elfogadja.

2016. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Miért, mit csináljon? Dögöljön éhen a gyerekeivel együtt?
2016. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon függ a régióktól.

Én Borsodban lakom, mérnöki diplomám van. Amikor végeztem az egyetemen, sehova nem akartak mérnöknek felvenni, ezért elmentem minimálbérért sormunkára, ahol a képzetlen 8 általánossal vagy max érettségivel rendelkezők voltak. 1 év után beadtam a jelentkezésem egy nagyobb céghez ( pontosabban előtte is adtam be, de ez volt az első ahol behívtak ). Bementem, megnézték a papírom, kezdő minimális tapasztalattal, adnak bruttó 180-at. Persze akkor elfogadtam, bruttó 130 helyett 180 meg juttatások. Azután telt az idő, én meg kezdtem keveselni a pénzt. Mivel a főnök nem volt hajlandó emelni, beadtam a jelentkezésem egy másik céghez ( jelenleg is itt dolgozok ), ahol bruttó 220-at adtak ( adnak, most is ennyit keresek ).

Ebből meg tudok élni. De látod a különbséget? Te azt mondod, hogy nettó 220 a minimum. Én bruttó ennyiért dolgozok.



Az meg hogy az emberek elvállalják kevés pénzért: meg kell élni valamiből. Ha adódik jobb, elvállalom, de addig kénytelen vagyok ennyiért dolgozni. És így is jobban járok mint rengetegen mások, ugyanis az átlagfizetés itt bruttó 160-180 között van.

2016. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
És az jobb, ha azt mondom, hogy nem dolgozom ilyen kevés pénzért, és otthon vagyok, várom a segélyt vagy egy családtagomon élősködök?
2016. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

A legnagyobb baj az ,hogy másnak robotolsz és a "jófej" főnököd zsebére dolgozol csak ezzel!


Ha teszem azt lenne 1-2hektár földed ,ahol megtudod teremteni magadnak az élelmet (zöldség,gyümölcs) ,illetve állatokat nevelnél akkor nem másnak ,hanem 100%-ban MAGADNAK dolgoznál!


Sőt ,egy ekkora területen még többletet is tudsz termelni ,amit tovább adsz a zöldségesnek így még egy kis plusz bevételt keresel!

Mellesleg nem kell majd elmenned a bio boltba 6x olyan drágán megvenni a zöldséget/gyümölcsöt ,mert megteremted otthon ,magadnak!


A baj ,hogy sokan nem látnak tovább a 3m-es LED televízióknál tovább! Pedig csak egy kicsit kellene gondolkodni!


Ha belegondolunk ,egyszer az egyik generáció majd észbe kap és akkor ez lesz a jövő!

2016. jún. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MZ.per.X ***** válasza:

"jó a havi nettó 220 ezer, de diplomával, két nyelvvizsgával, 2 év tapasztalattal, ez kevés"


De ez is olyan, hogy lehet 10 nyelvvizsgád, meg 5 diplomád, ha egyiket sem tudod használni vagy nincs rá kereset.

2016. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van igazság abban amit mondasz, azonban sok ember annyira nem tud semmit a világról, hogy inkább dolgozik kevés pénzért, csak ne kelljen albérletben lakni, mert az maga a sátán találmánya.


Én például úgy vagyok ezzel, hogyha a fizetésem elég a lakás-rezsi-normál autó-valami polgári hobbi-kaja-ruházkodás-tisztálkodás és minimális megtakarítás fedezésére, akkor az a munkahely már elég jó lesz nekem.

Ameddig nem jutok el egy ilyen fizetésig, addig

"fizetgetnek én meg dolgozgatok".


Még tanuló vagyok, de már látom, hogy ebből külföld lesz, mert itt kivételes esetben keresnék meg egy középosztálybeli fizetést és addig is el kellene viselnem, hogy a többi apróért dolgozó ember engem néz idiótának a gondolkodásom miatt. Kinn meg tudom, hogy más az árszínvonal.


Ha ehhez nyelvet kell tanulni, akkor megtanulom, ennyi.

2016. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez csak azok problémája, akik elvállalják az említett munkát. Jót tesznek vele az országnak, de nem lennék a helyükben. Olcsón kihasználható emberekre mindig szükség lesz szerintem. Valahol tisztelem azokat, akik maradnak, és dolgoznak a szinte semmiért.
2016. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!