Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemre miért nem "alkalm...

Az egyetemre miért nem "alkalmassági" teszt alapján lehet bekerülni, illetve bennmaradni?

Figyelt kérdés

Például nekem, újra kellett érettségiznem 20 éves fejjel, hogy bejussak.

Ezzel is sok időt veszítettem.


A szomszéd Ausztriában meg, szinte mindenkit felvesznek, de a második fél év után kell egy alkalmassági tesztet írni.Ha sikerült, a diák bennmarad, ha nem, akkor egyszer pótvizsgázhat, ha az sincs meg, akkor távoznia kell.


Véleményem szerint, sokkal életszerűbb, logikusabb rendszer, mint nálunk, hogy a középiskolai érettségit nézik.A középiskolai tanulmányoknak, nem sok köze van,az egyetemihez.


Nekem a hajam égnek áll a magolós, logikátlan tárgyaktól.



A diplomámhoz kapcsolódó munkakörben dolgozom, levelezőn csinálom.Egyik kollégámnak a fia is Bécsbe ment tanulni.Az érettségije rosszabb lett, mint az enyém, és mégis átment az alkalmassági teszten.


Sajnos, manapság a diploma, egy megkerülhetetlen tényező, hogyha az ember normális színvonalon akar élni.De, sokszor még ez is kevés.


Ausztriában az a mentalitás, hogy a tanulási lehetőséget mindenkinek meg kell adni.Nem pedig az, hogy, ha kettesre érettségizel abból az értelmetlen novellaelemzésből, akkor elásatod magad.



2016. jún. 27. 10:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy a novellaelemzés nem értelmetlen, és fejezzük be ott, hogy pontduplázással kimaxolhatod a felvételi pontjaidat két szakmához kapcsolódó tárggyal.


Tehát egyáltalán nincs igazad.

2016. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ott kicsit jobban allnak anyagilag, hogy ezt megtehessek.

Amugy igy is az elso ev utan rengetegen kiszorodnak az egyetemekrol.

2016. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha neked nagy megterhelést jelent, hogy levizsgázz jó eredménnyel egy érettségi tantárgyból, akkor ott már nagy a baj.Másrészt a fősulin, egyetemen se csak a szakmához közelálló tantárgyak lesznek, ott is lesz majd olyan, aminek semmi köze.A diploma nem arról szól, hogy képzünk egy x embert, de minden máshoz atomhülye.Ahogy a középsuli magasabb alapműveltséget ad, mint az általános, úgy ez igaz a felsőoktatásra is.
2016. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy miért jobb hogy bárkit felvesznek aztán fél év után kihajítanak. Inkább ne vegyenek fel és ne pazarolják az idődet.


Amúgy meg egyetemen is rengeteget kell magolni, sokszor értelmetlennek tűnő dolgokat, a vizsgák pedig hasonlítanak az érettségire.

2016. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

20 éves fejjel újraérettségiztél, ó te szegény "vénember", ha ez vígasztal én 28 évesen csináltam meg az emelt szintű bioszt, és volt 39 éves vizsgázó is brühühü 20 évesen erre kényszerültél, szörnyű -egy nyelvi gimnáziumba járó évvesztes alapból 20 évesen érettségizik!


"Nekem a hajam égnek áll a magolós, logikátlan tárgyaktól."


Akkor kisöreg még ssosem jártál egyetemre, na ott aztán vannak olyan tantárgyak, amiknek az életben nem veszed hasznát a szakterületeden, de meg kell lenniük különben nincs diploma. Ezek az előre a kettesért tárgyak, én legalábbis így csúfoltam, ilyen 800 oldalas könyvek sazó szerint, miközben tudod, hogy baromira nincs szükség bemagaolni őket, de kénytelen vagy, ez van, a középiskola ehhez képest nagyon is istenes!


"Sajnos, manapság a diploma, egy megkerülhetetlen tényező, hogyha az ember normális színvonalon akar élni.De, sokszor még ez is kevés."


Vannak baromi gyönge fősulik is, amit csak a hülye nem végez el, ha csak papír kell menjél oda.


"Nem pedig az, hogy, ha kettesre érettségizel abból az értelmetlen novellaelemzésből, akkor elásatod magad."


Tulajdonképpen igazad van, na nem abban, ahogy itt hisztizel, hanem abban, hogy olyan tájékozatlan embereket mint te kár fölvenni egyetemre, mert még a felvételi pontszámítást sem ismered, ami azért elég kínos, ha osztani akarod az észt, mintha egy parasztamber nem tudná, hogy mire való az eke mondjuk...

A magyar jegyet csak ott nézik, ahol az kötelező felvételi tantárgy, ilyen elég kevés van, ahol magyart kérdek ott általában vagy-vagy alapon lehet választani történelmet vagy nyelvi érettségiket is, tán csak a magyar szakon nézik kötelezően a magyar eredményt, de gondolom úgysem oda akarsz menni, ha bajod van az értelmetlen novellaelemzéssel. Mellesleg, akinek a novellaelemzés értelmetlen az szerintem ne nagyon akarjon diplomát, aki ugyanis nem tud elolvasni, megérteni, és beszélni arról, amit épp olvasott, az egy nagyon komoly alapvető hiányosság.

2016. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"de a második fél év után kell egy alkalmassági tesztet írni"


Amin ha nem megy át, akkor az első két félévet kifizeti?

2016. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
5, azaz ÖT tantárgyból kell jól teljesíteni, amiből igazából 2, azaz KETTŐ magolható, amit te nem szeretsz. Matek, magyar, töri, angol és egy amit te választasz ki. Azért ha ilyen feltételekkel valaki nem képes bejutni egy egyetemre, valószínűleg nem is oda való....
2016. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Baluba ***** válasza:
100%
Ráadásul a magyar érettségin sem kötelező elemezni, lehet helyette érvelést írni, amit aztán tényleg meg lehet írni akár hibátlanra 0 magolással. Ha meg az sem megy, duplázz matekot/fizikát/informatikát/kémiát/nyelvet.
2016. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó alkalmassági az, hogy az ember képes-e érettségin teljesíteni.

Egyetemen egyetlen szemeszter végi vizsgaidőszak is jóval több magolással jár. Azért alapképzésen még nem a specializálódás a lényeg, hanem hogy egy alapszintű, átfogó képet kapj kb mindenről, ami az adott szakterülethez tartozhat.

Nem is tudok olyan szakirányról, ahol ne lennének magolós tárgyak, legalább egy-kettő, ahol bizony szó szerint kell bevágni száz meg száz oldalnyi nevezéktant, szabályrendszert, stb. Ezekre szoktuk azt mondani évfolyamtársakkal, hogy telefonkönyvet memorizálunk... Hidd el, ha nehéz bevágnod néhány tucat érettségi szintű matematikai szabályt, akkor nem sok esélyed lenne sikeresen teljesíteni az első szemesztert sem egyetemen!

2016. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az ellenpélda a kollégám fia, aki rosszra érettségizett,mégis bent maradt.Mondjuk, szorgalmas.Illetve, azt mondja, az osztrák oktatási rendszer jóval barátságosabb.
2016. jún. 27. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!