Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek inkább egyszerűe...

Ha az emberek inkább egyszerűen gondolkodnának, és inkább mindenki dolgozna mi lenne? A lenti részen van a kiegészítés, hogyan értem ezt.

Figyelt kérdés
Dolgozna alatt értem:kertészkedne,gyümölcsfákat telepítene,virágokat ültetne,varrna,kötne,telefont,számítógépet rakna össze egyedileg(nem szalagon),házi munkákba segítene be(ha éppen nincs alkatrész vagy nincs más),megtanulna bármilyen munkát,ami érdekli,stb,stb.Ahelyett,hogy különböző politikai eszméket találnak ki,meg egyesek szellemekkel kommunikálnak(ezotéria,okkultizmus),meg irodai munkák helyett,stb.Szerintem semmivel nem vagyunk előrébb,ha valamilyen kitalált elméletben,eszmékben hiszünk.
2016. jún. 27. 20:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagyis mindenki képességének megfelelően egyedi,kreatív munkát adna ki a kezéből,még a politikus is.
2016. jún. 27. 20:25
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Egy világjáró ismerősöm beszélt erről, hogy azokban az országokban ahol ez amit írtál minél jobban megvalósul ott meglepően kiegyensúlyozottan és egészségesen élnek az emberek, nincs rohanás, ismeretlen a szegénység de még a bűnözés sem tapasztalható.

Magam is tapasztaltam mindezt, vagyis a 70-es években olyan faluban éltem ahol szinte mindenki foglalkozott valami háztájival (uborka-, tej-, sertéshús-, tojástermelés, stb.). Aki nem az maszek tévészerelő, lakatos, asztalos, stb. volt. Szavakkal nem lehet leírni azt az életszínvonal különbséget ami ott volt akkor és a mai nagyképű nyugat-magyarországi városom életszínvonalával. Az utóbbi gettó, míg az említett falu maga volt a mennyország.

2016. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi a helyzet azokkal, akik vmilyen szellemi foglalkozást űznek?

Teszem azt: könyvtáros, történész, irodalomkutató, jogász, pedagógus, stb.

2016. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismét kénytelen vagyon idézni Henry szavait a Csengetett, Mylord sorozatból : "Hová vezetne ez ???"
2016. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jogász előfordulhat,hogy nem kéne,megszűnne amiért kellett(tenne más hasznosat,amihez ért),pedagógus azt tanítaná,amit hasznosnak tart a gyerek szülője,és ő közösen,vagy olyan tanárnál,aki törődik a gyerek fejlődésével,és nem egy központból jönne az anyag,történész vizsgálná,miért létezünk(de azt teljesen mindenki érdekében,nem önérdekből),televízióban mindenki szerepelhetne,kevesebb haszontalan dolgot mondanának benne,több lenne a hasznos.De a gondolkodást mindenki ingyen kapta,ingyen is adhatja,így megszűnne az önérdek is.
2016. jún. 27. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:

A nagy írózseni ezt megcsinálta:

[link]

Lev Tolsztoj napirendje

Nem kétséges, hogy a feszült szellemi munka és az aktív pihenés váltakozása segített a nagy orosz írónak abban, hogy öregkorára is megőrizte egészségét és munkaképességét.

— Lev Nyikolájevics korán kelt. majd másfél órát sétált a parkban, a mezőn, az erdőben — mondja I. Grizlova, a Jasz- naja Poljanában levő Tolsztoj- emlékmúzeum tudományos munkatársa, aki sok éven át tanulmányozta az író életét. — Ezután íróasztalhoz ült. Az alkotás szüneteiben súlyzókat emelgetett. A ház és a gazdasági épület között máig megmaradt az a nyújtó, amelyen tornászott. Ebéd után szeretett sakkozni.

A nagy író szívesen lovagolt, jól úszott, sízett, teniszezett, kedvelte a „gorodki” nevű népi Játékot. Idős korára kerékpározni is megtanult.


Lev Tolsztoj szabad idejében mindig fizikai munkát végzett: csizmát varrt, szántott, kaszált.

2016. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám a szomszédnak, hogy "hé, ha én megcsinálom ezt kettőnk helyett, te pedig azt kettőnk helyett, akkor marad mindkettőnknek extra ideje". Ő erre azt mondja, "oké, de akkor csináld már meg ezt a Józsinak is, ő meg megcsinálja helyetted amazt, és még hatékonyabbak vagyunk". És aztán idővel mindenki specializálódna. A specializáció a világ természetes rendje, az őskortól fogva létezik, és hacsak nem akadályozod meg fegyverrel, létezni is fog amíg létezik élet.

A te világod kiegyensúlyozottabb lenne, az lehet, de az emberek nem kiegyensúlyozottságra, hanem fejlődésre vágynak.

2016. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Khm, nekem továbbra is egy idealizált világnak tűnik, amit lefestesz.
2016. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarlak bántani nagyon, de most komolyan, hány éves vagy hogy ez reális elképzelésként felmerül benned?
2016. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A Csengetett Mylord válaszírójának:talán kevesebb fotelban ülő tévé előtt ülő emberhez?
2016. jún. 27. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!