Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hülye dolog, hogy ideiglen...

Nem hülye dolog, hogy ideiglenes szavazók szavazhatnak az adott település, kerület egyéni képviselőjére?

Figyelt kérdés

Tehát ha én átkérem magamat mondjuk Mosonmagyaróvárra, akkor én szavazhatok a mosonmagyaróvári jelöltekre, úgyhogy semmi közöm Mosonmagyaróvárhoz, és az életemben nem jártam ott.


Nem hülyeség ez, hogy teljesen kívülállóként beleszólok egí adott település választásába?


2010. ápr. 14. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De, az.

Csakhogy úgy látszik, hogy az Országos Választási Iroda jelenleg, 2010-ben még nem áll készen arra, hogy lebonyolítson akár egy normális választást is, nemhogy egy olyat, hogy az átszavazók pl. Budapesten is szavazhassanak debreceni jelöltre, ha ott van az állandó lakcíme.

2010. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"lebonyolítson akár egy normális választást is,"


Te is beszélsz arról amiről fogalmad nincs!Világosan elmondták hogy egy perc kellett egy szavazóra.780 az 13 órára!Volt ahol 1800 szavazó lett az átjelentkezés miatt.Ne várj el mástól olyat amit magad se tudsz megcsinálni!

2010. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem engedném,hogy képviselőre szavazzanak,csak pártra.
2010. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Világosan elmondták hogy egy perc kellett egy szavazóra.780 az 13 órára!Volt ahol 1800 szavazó lett az átjelentkezés miatt.Ne várj el mástól olyat amit magad se tudsz megcsinálni!"

------------------------------------------------


Épp ezért kellett volna valahogy másképpen megszervezni az átjelentkezéses szavazók voksolását. Ugye 780>1800, tehát több választóhely kellett volna. Az igaz, hogy előre nem tudták, hogy hány ember jelentkezik át, de mindig a legrosszabb eshetőségre kell készülni. Ja, és még így is az elméletbeli szavazók 65%-a ment el ugye...

Plusz még ott van a kampánycsendes vita is: héttől az OVB kampánycsendet rendelt el, holott tudták, hogy aznap már nem tud mindenki leszavazni; majd ugyanez az OVB késő este feloldotta a kampánycsendet, pedig még álltak a sorokban. Elég következetlen....

Oké, hogy könnyen pofázok itthonról, de azért szerintem lehettek volna előrelátóbbak; reméljük a második forduló gördülékenyebb lesz, aztán pedig majd módosítják a választások menetét.

2010. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem, az a hülye dolog, hogy nem tudták megszervezni az illetékesek és még azt mondják, hogy nem felelősek akkor ki a felelős az egyszerű adminisztrátor?
2010. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De most ne arról beszéljünk, hogy hogy oldották meg, vagy hogy nem!


Arról beszéljünk, hogy milyen jogon szavaz egy kiskunhalasi lakos arra, hogy az én választókörzetemet ki képviselje, amikor életében egyszer járt itt Lccházán.

2010. ápr. 14. 19:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Biztos ott volt dolga, valahol szavazni kell nem?

Egy ember-egy szavazat. Egyébként 4 éve is kb. ilyen számban szavaztak igazolással.

2010. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy így tényleg egy fals eredményt kapunk - vegyük csak Budapestet példaként: egy csomó egyetemista, és ingázó nem ment haza hétvégére, és Budapesten maradt szavazni. Azért ez pár százalékpontot biztos jelentett itt-ott...
2010. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, nekem sem az a bajom, hogy szavaznak.


Az ideális megoldás az lenne, hogy az átjelentkezettek is a saját állandó lakcímükhöz tartozó körzet egyéni képviselőjére szavazhassanak. Csak ezt így nagyon bonyolult lenne megoldani.


Mert ha van mondjuk egy 5000 fős falu, és én odahozok 3000 átjelentkezettet, aki mind az MSZP-re szavaz, akkor könnyen lehet, hogy az MSZP nyer egy olyan faluban, ahol egyébként mindenki utálja.

Kicsit túlzó a példa, tudom!

2010. ápr. 14. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Külföldön szavazóknál ezt megtudják oldani, hogy ahová tartoznak olyan szavazólapot kapnak, nem tudom Magyarországon akkor ez miért olyan bonyolult.
2010. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!