Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogyha magyarként...

Igaz, hogyha magyarként kimész egyszer külföldre élni és dolgozni, már nem fogsz tudni visszajönni, mert nem fogod tudni elviselni az itteni nyomort?

Figyelt kérdés

Sokan mondják ezt, és rengeteg ilyet is ismerek, hogy kiment külföldre, és hiába lenne már pénze egy itteni lakásra vagy családi házra, mégsem jön haza, mert már hozzászokott a jóléti országhoz, és amikor visszatekint turistaként, meglátogatja a rokonait vagy ilyesmik, akkor már "Mordor"-ban érzi magát, sőt a magyarokat is már negatívan látja, a mentalitásokat, önzőségüket, irigységüket, folytonos panaszkodásukat. Ezek után úgy határoz, hogy inkább mégsem akar visszajönni, vagy majd ezt a hazaköltözés dátumát elkezdi tologatni évekkel, aztán abból se lesz semmi végül.


Ti nektek mi a tapasztalataitok?


2016. júl. 30. 10:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
szerintem a szart meg a hugyot ki kene onteni az utcara es abban tocsogni egesz nap.
2016. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 partizana ***** válasza:
77%
Én nem ismerek olyat aki végleg kiment volna. És a nyomor szó erős túlzás. Nyomor: Pakisztán, Burundi stb..
2016. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Én Sopronban lakom és Bécsben dolgozom.


Itt Sopronban egyáltalán nincs nyomor.A közbiztonság jó.Egyedül a közlekedés miatt szoktam bosszankodni.

2016. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy külföldön (vagy belföldön) nyaraljak. Életemben először 3 éve jutottam ki a munkahelyemen keresztül egy 3 napos oktatásra a cég bécsi központjába. Railjettel mentünk és jöttünk. Hazafelé, amikor a vonat átjön a ferencvárosi, kőbányai és józsefvárosi rozsdanegyedeken és begördül a Keleti pályaudvarra, már 3 nap után rossz érzés visszatérni. Valahogy a város vasút menti állapota tisztán szimbolizálja az országot, ahol egymás gáncsolásából, a jól odamondásból és gyűlölködésből áll az emberek élete.
2016. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

#5


Inkább azokkal van gond akik ide jönnek Kiskunlacházáról és qrva nagy királyoknak érzik magukat attól hogy 1200 euróért kijárnak Ausztriába WCt pucolni.

És persze azt szeretnék ha én is elhinném (hogy mekkora királyok)

2016. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem igaz. Azokra nem igaz, akiknek nemcsak a "jólét" a az egyetlen szempont az életben, hanem vannak egyéb, magasabb-rendű szempontjai is, és a "magyarokat " nem a magyargyűlölők szempontjából látja, hanem látja a sajátos történelmével, gyökerével rendelkező nemzetét, akiknek édes anyanyelvét tanulta.

De ki kellett mennie egy ideig, hogy egy alap egzisztencián biztosítson. Esetleg Svájcba, ahol más történelmi adottságok miatt más a mentalitás, ahol az sok milliárdos őrzi vagyonát, és ezért védi, hogy ne rombolják úgy szét, mint pl hazánkat.

És utána hazajön, mert nem feledkezik bele a heiddegeri "többéletbe" (mehr leben) hanem tudja a "több, mint élet" (mehr als leben)fogalmát.


Vannak ilyen EMBER ismerőseim.

2016. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy ha Sopronban laksz sokkal magasabb életszínvonalad lehet akkor is ha csak a jó magyar átlag fizetésből élsz, mintha mondjuk a Nagy Alföldi pusztaság valamelyik városkájában laksz.


(no ha persze van saját lakásod...)

2016. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan az USAból pl. azért nem költöznek vissza mert ott sokkal fejlettebb a társadalmi élet. Hiába ott is csak egy lakása meg egy autója van.


Kellemesebb a környezet, kedvesebbek az emberek, sokkal több lehetőség van jó társaságot és szórakozási lehetőséget találni.

2016. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#11


Az csak a te tudatodban létezik.

Az osztrák is egy vendég aki bemegy egy üzletbe és ott kiszolgálják. Ha te mész be és fizetsz neked is ugyanazt a szolgáltatást nyújtják.


Az osztrákok gusztustalan kinyalása csak a szocializmusban ment.


Viszont ha kisebbrendűségi komplexusod van attól hogy a többség gazdagabb nálad akkor tényleg maradj ahol jól érzed magad.

2016. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Jó néhány hónapig dolgoztam Londonban és Bristolban, az előbbit egyáltalán nem hiányolom, az egész városban konstans szarszag van, tele van csótányokkal minden, a csövesek késsel rohangálnak és képesek leszúrni egymást egy marék aprópénzért, elmebeteg autósok gurulnak százezresével az utakon és nincs egyetlen park vagy bárminemű nagyobb füves-fás terület, ahol ne lenne legalább egy tucat afgán galeri és/vagy 200 horrorisztikusan kinéző drogos. Ehhez képest a VIII. kerület egy Disneyland, bár nem mintha honvágyam lenne ezzel kapcsolatban, csak szeretnék rámutatni, hogy Magyarország azért nem egy olyan hú de nagy lepratelep, mint amilyennek olyan sokan el szeretik hordani. Magyarország az életszínvonalat tekintve lekörözi a világ 95 százalékát, de mi mindig ahhoz az 5 százalékhoz hasonlítjuk magunkat, akik jobbak nálunk és úgy tekintünk magunkra, mintha a nyomor baszná a szegénységet országszerte.
2016. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!