Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kezdjünk az októberi...

Mihez kezdjünk az októberi "kvóta-népszavazás" eredményeivel?

Figyelt kérdés

Sokak szerint eleve értelmetlen a népszavazás, nem kötelező érvényű, a semmiről szavazunk, fölösleges elmenni, az EU már eldöntötte a a betelepítést, stb.


Tegyük fel, hogy igazuk lesz. Az EU kirendel ide x ezer menekültet, akiket el kell látnunk bizonyos ideig (feltehetően éveken keresztül).


Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi menekülttáborok nem alkalmasak hosszú távú elhelyezésre, ezért új menekültellátó központokat kell létrehozni. A cél, hogy minél könnyebben integrálni tudjuk a menekülteket a társadalomba. Ezt várja el tőlünk az EU is.


Ehhez elengedhetetlen, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol a legkisebb az elutasítás mértéke a társadalom tagjai részéről. A népszavazás már megtörtént, látszólag sok millió forintot költöttünk fölöslegesen.


De mi van, ha mégsem?


A népszavazás eredménye felfogható ugyanis egyfajta tetszés index felmérésnek is! Vizsgálni tudjuk általa, hogy az ország egyes településein milyen a lakosság hozzáállása az EU által elrendelt betelepítésekkel kapcsolatban!


Az eredményeket 3 szempontból lehetne rangsorolni az adott település (Budapest esetén kerület) szavazásra jogosult polgárok száma és a leadott(vagy éppen nem leadott) szavazatok aránya alapján.


1. Ahol kimagaslóan nagy az IGEN szavazatok aránya: itt a legelfogadóbb a lakosság, őket nem zavarja, ha menekültekkel kell együtt élniük, sőt, kívánatosnak tartják.


2. Ahol kimagaslóan nagy az érvénytelen, vagy nem leadott szavazatok aránya: az itteni lakosságnak mindegy kivel kell együtt élnie, tehát nekik sem okozna problémát egy betelepítés.


3. Ahol kimagaslóan nagy a NEM szavazatok aránya: ezekre a területekre nem célszerű menekülteket telepíteni, mert nagy lenne a lakosság ellenállása velük szemben, ami feszültséget szítana és megakadályozná a sikeres integrációt!


Tehát összegezni kell az 1-es és 2-es kategória alapján a körzeteket, megvizsgálni a lakosság mennyiségét és ennek megfelelő nagyságú befogadó állomást kell létrehozni. Így a menekültek is jobban járnak és a lakosságot sem zavarná az integrációs folyamat.


Ez az eljárás tökéletesen demokratikus megoldás lenne a megfelelő elhelyezésű/nagyságú menekültellátó központok felállításához, hiszen mindenkinek van lehetősége nyilatkozni, az egyes régiók maguk dönthetnek a sorsukról.


Vélemények (lehetőleg indoklással)?



2016. aug. 7. 20:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%

Megmondjam előre, hol lesznek az országban a legnagyobb arányban az IGEN és az érvénytelen szavazatok?

Budapesten és a vidéki egyetemvárosokban: Szeged, Pécs, Debrecen.

Miért? Mert ott az emberek már láttak más bőrszínű embereket.


És hol lesz a legnagyobb a NEMek aránya? A vidéki falvakban, kisvárosokban, ahol még senki nem látott arabot, pláne nem fekete-afrikait, legfeljebb csak tévében.


Ugyanez volt Nagy-Britanniában a brexit szavazásnál. Az egész a kelet-európai bevándorlók elleni uszításról szólt. Közép-Angliában és vidéken lett a legnagyobb a kilépést támogatók aránya, ahol jóformán nem is láttak az emberek bevándorlót. A nagyvárosokban pedig, ahol a bevándorlók összpontosulnak simán nyertek a maradás-pártiak.


De a személyes tapasztalatom is az, h az emberek látatlanul könnyebben vevők a gyűlöletre.

2016. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk ezzel akkor lehetne valamit kezdeni, ha más országok is beállnának a sorba.

Akkor lenne nagy libsi pofáraesés.

"Angolok", franciák, osztrákok, szlovákok, lengyelek tuti hoznák azt, amit nálunk is már felmértek.

Nem kell ide migráns, intézzék a németek, ők hívták őket ide.

2016. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

Debrecenben IGEN-nel fognak szavazni? :D


Írd csak be youtube-re, hogy "Debreceni menekülttábor", és akkor ki fog dobni egy rakás videót, ahol törtek, zúztak, tomboltak a muszlimok, be is sírt Kósa Orbánnak, hogy ne legyen Debrecenben menekülttábor. Be is zárták. Nem hiszem, hogy bárki is visszasírná.


Másik tipikus példa Győr, ahol nagy károkat okoztak, és elcseszték (és még most is elcseszik) a város élhetőségét, presztízsét, jó hírét a négerek, arabok

2016. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Akkor nyilván ezekre a helyekre kell befogadó állomásokat telepíteni, mert ezeken a helyeken kevesebb a gyűlölködő. A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad!


Budapesten fontos, hogy kerületekre bontsuk a dolgot, mivel ott kimagaslóan nagy a népsűrűség (és végső soron a vidékről felkerekedő "kósza" menekültek is itt fognak kikötni, mert vonzza őket a nagyváros és az általa nyújtott lehetőségek).

2016. aug. 7. 20:36
 5/30 A kérdező kommentje:

Ahogy én látom Pécsett is a NEM-ek fognak győzni (elég nagy balhé volt, amikor Pécs közelében akartak ideiglenes menekült befogadó állomást létrehozni). De várjuk ki a végét! Éljen a demokrácia!


Szóval összességében elfogadható megoldásnak tartjátok a tetszés index kialakítását a "kvóta" népszavazás eredményei alapján, ha erre kerülne a sor?


Szerintem az egyedüli járható út ez lenne. Jó lenne, ha ez tudatosodna még a választás előtt az emberekben, hogy igenis dönthetnek a jövőjükről!

2016. aug. 7. 20:41
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

1#


Azért bőven vannak falvak, ahol láttak már migránst.

A vidéki városokban egyértelműen a nemek lesznek többségben.Itt Győrben meg különösen.


Csináltak már elég balhét ezek a mákvirágok, csak a média nem kapta fel.

2016. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Ó, Istenem! Az átlag magyar szövegértési képessége valami elképesztően rangon aluli...


Nem azt mondtam, h ezekben a városokban az igenek fognak nyerni, hanem, h ott lesz a legnagyobb az igenek aránya az országban. Így már érthető?

2016. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

1: Ha nem láttam volna még migriket, akkor talán el is hinném amit írsz. De így, hogy testközelbe kerültem velük rohadtul nem akarom, hogy ideköltözzenek.


Van nekünk szerintem elég problémánk egy másik kisebbséggel, nem kell újakat generálni.

2016. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ok, most ne vesszünk össze azon, hogy hol milyen eredmények születnek (ez majd kiderül a népszavazás után), hanem inkább arról mondjatok véleményt, hogy megfelelőnek/igazságosnak/jogosnak találjátok-e azt a módszert, amit felvázoltam?
2016. aug. 7. 20:55
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező!


A gondolatmeneted itt bukik meg:


"A népszavazás eredménye felfogható ugyanis egyfajta tetszés index felmérésnek is! Vizsgálni tudjuk általa, hogy az ország egyes településein milyen a lakosság hozzáállása az EU által elrendelt betelepítésekkel kapcsolatban! "


Olvasatod szerint a népszavazás értelmét, bőven helyettesíteni tudná, egy jóval olcsóbb kérdőíves felmérés is, ami még részletesebb képet is tudna adni egy sima "NEM"-nél és "IGEN"-nél. Nem beszélve arról, hogy a népszavazást befolyásolja a pártpolitika, míg egy sima felmérés ezektől képes függetlenedni.

2016. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!