Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2018-ban a választást mennyire...

2018-ban a választást mennyire lenne korrekt széttrollkodni?

Figyelt kérdés

Ugye az MKKP (Magyar Kétfarkú Kutya Párt) már bejegyzett párt, vagyis a 2018-as országgyűlési választásokon valószínűleg indulni fognak.


Először is ott van az a tény, hogy a választójog egy komoly dolog, másfelől viszont a választható lehetőségekből az emberek jó nagy többségének elege van.


Fidesz-KDNP = Amit művel, az felháborító. Igaz, a baloldal is lopott, de a baloldal egy NB3-as csapat volt lopásban, akkor a Fidesz maga a Real Madrid.


Baloldal = Köszönjük, de belőlük sem kérünk. Volt 8 évük, de csak a saját zsebüket tömték ők is.


JOBBIK = Hát ezt inkább ki se próbáljuk. Csak nézzük meg, a vezetőjük Vona mekkora egy barom. Miket mondo? arab-magyar barátság, hozzuk ide az iráni gárdát, utolsó reménység az iszlám, az igazság az oroszok oldalán áll, az Eu rossz, a KGST egész jó volt, de most meg ne jöjjön ide egy migráncs se meg az iszlám = terrorizmus és mindezek után pár napja nekiállt Erdogan-t dicsőíteni, aki iszlámista( tehát utolsó reménység?) szarik a demokráciára és még sorolhatnám.


LMP = Nem lenne vészes, de annyira tutyi mutyik, hogy szerintem soha nem érnek el nagyobb eredményt.


Ha esetleg sokan gondolkodnának úgy, hogy szavaznak egy viccpártra, akkor az jó nagy fricska lenne a magyar politikának, megmutatnánk, hogy mit gondolunk az egészről, 2010-ben Izlandon is egy vicc párt nyerte a választásokat pont emiatt, az embereknek elege lett a politikából.



2016. aug. 9. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Más országban megtörtént, nem dőlt össze a világ. Itt nem fog, a közvélemény-kutatási adatokból látható, hogy még a "rendes" szavazók vannak többségben.
2016. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Többször megkérdeztem én is, hogy ez mennyire lenne etikus, de rendes választ nem kaptam és még én sem tudom. Kétségkíül lenne üzenetértéke, de közben meg mégsem komolyan állnak hozzá a dologhoz, és ha véletlenül nyernének vagy akár csak bejutnának, akkor egy veszélyeztetheti az ország irányítását (jó persze, tudom, most se sokkal jobb a helyzet).


Szóval még gondolkozok. Az izlandi példa alapján viszont akár jól is járhatunk:


[link]

2016. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért valljuk be, hogy a politikusi munka azért nem olyan hű de nehéz. Számos szakértő ad tanácsot, szóval ha az ember tud értelmesen/logikusan gondolkodni, akkor jó politikus is válhat belőle.


Összegezve szerintem nem attól lesz valaki jó politikus, hogy most jogász, közgazdász, vagy hasonló végzettsége van, hanem hogy épeszű gondolkodásra képes e és mennyire becsületes.

2016. aug. 9. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Le lehet értékelni, de pontosan ugyanezt gondolom. Az LMP vagy az MKKP.

Az LMP nem valami határozott, de annál komolyabb, az MKKP egyáltalán nem komoly, ellenben elég határozott.

Én '18-ban valamelyikre afogok szavazni a kettő közül, majd meglátom két év alatt melyik mit csinál. ( Mondanám, hogy majd meglátom a programokat, de az MKKP-nak az ingyen net meg ingyen sör mindenkinek...... Nem valami hihető, illetve egyáltalán nem komoly. )

2016. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

A Fidesz a legesélyesebb befutó.


A Fidesznek az az érdeke, hogy a kritikus szavazók ne menjenek el szavazni, érvénytelenül szavazzanak, vagy vesszen el a szavazatuk. Ezért is változtatták meg a választási törvényeket többek között az egyfordulós választás bevezetésével, kamupártok indulásával.


Van olyan pofátlan, hogy a mostani közfelháborodás sem érdekli, simán lop tovább, tehát a választási fricskák is hidegen fogják hagyni. Sőt, örül neki, hogy nem egy esélyes ellenzéki pártot erősítenek.


Magyarország nagyon a szakadék szélén áll, és a Fidesz, teljesen ellenérdekelt a változásban.


Egy viccpárttól nem lehet felelős döntést várni, így a kritikus helyzetekben csak súlyosbítanák a bajt. Nem mondom, hogy rosszindulatúak lennének, de mivel a viccre vannak kihegyezve, nincsenek szakpolitikus aktivistái, a külső szakértőkre meg nincs pénzük.


A népszerűséget el lehet érni poénkodással, az embereket meg lehet nyerni parasztvakítással, ez a Fidesznek is bejött, de a hatalom felelős és alázatos felhasználása, a köz szolgálata egy más kérdés.

Akkor már inkább egy felelős kis pártra szavazz, abban a reményben, hogy pont ezáltal jut be.


Annyiban igaza van az MSZP-nek, hogy kb. 2018 lesz az utolsó lehetőségünk, utána már visszafordíthatatlan károkat szenved az ország (már most is necces), szóval kár elpoénkodni, aminek a "fricskája" még két másodpercig sem lesz látható a médiában a választási tudósításon.

2016. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!