Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valaha ilyen Magyarország...

Lesz valaha ilyen Magyarország? Meddig kell még várnunk egy ilyen jövőre?

Figyelt kérdés

-Alkotmányba foglalják, hogy minden magyar embernek joga van ingyenesen hozzáférni egy helyhez, ahol aludhat, tisztálkodhat, üríthet, és ehet 21. századi körülmények között, ezt az állam be is tartja! Az alapvető életkörülmények természetes biztosítsa utat nyit a magasabb rendű szellemi fejlődés felé!


-Bevezetik a feltétel nélküli alapjövedelmet, mindenki annyi pénz kap havonta, mint amennyit egy utcaseprő megkeres Nyugat-Európában. Ha ennél többre vágyik, akkor továbbképzi magát mérnöknek, tudósnak stb. Népszerű lesz tanulni, és csiszolni az elmét!


-A következő Petőfi-idézet lesz az ország mottója, a Parlamentben is ki lesz írva a falra:


"Ha majd a bőség kosarából

Mindenki egyaránt vehet,

Ha majd a jognak asztalánál

Mind egyaránt foglal helyet,

Ha majd a szellem napvilága

Ragyog minden ház ablakán:

Akkor mondhatjuk, hogy megálljunk,

Mert itt van már a Kánaán!"



2016. aug. 24. 02:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire a Nap vörös óriássá duzzad és szénné égeti a Földet, addigra nagyjából minden általad leírt feltétel teljesülni fog Magyarországra.
2016. aug. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj de édes!


Esetleg ha találnak mondjuk plusz 100 milliárd köbméter kőolajat Magyarország alatt,akkor.

erre kicsi az esély.

2016. aug. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
A jövőre nem várni kell, hanem tenni érte.
2016. aug. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy utcaseprő nyugaton keres vagy háromszáz ezer forintot. Ha alapból kapnának az emberek ennyit, ki lenne az a hulye, aki dolgozna?
2016. aug. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még jó soká, de azért lesz. Még néhány évtized.
2016. aug. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Nemhogy Magyarországon, de sehol a világon nincs ilyen. Jó eséllyel túl sok helyen és/vagy tartósan nem is lesz.
2016. aug. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Soha. Az első felét még elképzelhetőnek is tartom, afféle kapitalistaként is (bár én sok teszt szerint középen állok, ezt én is így érzem, ezért csak "afféle").


++++++


Az alapjövedelem baromság. Mellesleg miből fizetnéd? A dolgozó ember adójából? Akkor tulajdonképpen elveszel, és átadod a lusta prolinak.

Vagy az állam pénzéből? Az konkrétan egy évig sem bírná ki.

A középút igazságtalan. Gondolom egy szociálisan érzékeny ezt megérti.


++++++


A magam részéről Petőfit bolondnak tartom.

2016. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én bízom abban(optimista ember lévén) hogy még magyarországon is lehet alapjövedelem.
2016. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 5

"""Még jó soká, de azért lesz. Még néhány évtized."""


Néhány évtized az túl sok.Annyit azért nem kell rá várni. A "néhány" az jóval több min a "pár" Ezért én inkáb "pár" évtizedet mondanék.Az pont 20év :-) Aktivista vagyok és napi szinten figyelem a nemzetközi alapjövedelmi oldalakat is.Fejlődő országokban (lásd; magyarország)is húsz éven belül mindenki számára elérhetővé válik az alanyi jogú feltétel nélküli alapjövedelem.


- Válasz a kérdezőnek.

Az hogy magyarországon mikorra válik "törvénybe foglalt alapjoggá" a lakhatáshoz való jog,

ez nem tudom megmondani.Látható a fideszbe nem sok szociális érzékenység szorult.Úgy is mondhatnám hogy ők a magyarok túlnyomó többségét vagyis az átlagnak nevezett réteget a bérből és fizetésből élő kétkezi réteget,munkanélkülieket,megváltozott munkaképességűeket, időseket,magasról leszarják.Nem támogatják sem a munkanélküliek munkába történő visszaintegrálását(mivel az országban gyakorlatilag nincs munkalehetőség) sem pedig a középfokú végzettségű alacsonyan képzett felnőtt munkanélküli réteg felsőfokú továbbképzését,Igy nem sok jót lehet josolni ennek a kormányak hosszútávon.

2016. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reméljük, még megérjük, én is híve vagyok az alapjövedelemnek, amióta meggyőző érveket hallottam róla, milyen jót tenne a társadalom fejlődése szempontjából.
2016. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!