Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a szegénység statisztiku...

Miért a szegénység statisztikus csökkentése az ellenzék #1 célja?

Figyelt kérdés
szerintem attól semmivel sem lesz nagyobb közjólét, hogy egy műanyag szám felett van a minimálbér, vagy hogy egy másik műanyag szám felett van az egy főre eső jövedelem
2016. aug. 24. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Én ellenzékiként annyit akarok, hogy amit most korrupcióra vernek el, azt adják az embereknek vagy csak szimplám hagyják náluk adócsökkentéssel és fizetésemeléssel.

Ennyit, nem többet. Ha ezt nem bírod megérteni, akkor nem tudok veled mit kezdeni.

2016. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ne maszatoljuk a témát

a baloldal hasonló mértékű (vagy még általánosabb) korrupcióval is teljesen más jellegű politikát folytatott

2016. aug. 24. 14:13
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

#2


És akkor én most mi a tökömet kezdjek azzal, hogy mit csinált a baloldal?

Vagy most, ha a dinoszauruszuk nem állították meg az aszteroidát, akkor mi se tegyük, ha esetleg erre tévedne egy, csak mert a dinoszauruszok sem tették?

Nem értem a logikát.

2016. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a kérdés róluk szól
2016. aug. 24. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Pedig ezek az úgymond műanyag számok épp, hogy a valóságot, tehát a közjólétet és nem a "47 ezer forintból meg lehet élni" rosszindulatú és ostoba mentalitást jelentik. Tudod ki lehet számolni, hogy egy egyedül élő embernek mennyi pénzre van szüksége, hogy normális élete legyen, neked ez műanyag szám, hát gratulálok.
2016. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet kiszámolni.


Most mondhatnám, hogy fundamentázni érdemes, meg államkötvényt venni, mégis nagyon sok mindenki a párnába tömködi meg a padló alatt tartja a megtakarításait, ahol kedvére rágja az infláció.

Helyes-e az, hogy az én kalkulációim alapján BÁRKI vehet házat x év után? Persze, ha rám hallgat, csak ha nem, akkor aztán full felesleges az egész.

Nem, hiszen egyáltalán nem mindenki él eszerint.


Szerinted a dolgozó szegények számolják a makrótápanyagokat, és távol tartják magukat a káros szenvedélyektől, és a nassolnivalókót? Mert a létminimum ezt gondolja.

A közigénytelenséget nem oldja meg az, hogy egy műanyag szám felett keres valaki.


A 47 ezer ftból meg lehet élni pedig nem rosszindulatú megjegyzés volt, hanem a korábbi 28 ezer ftos segéllyel állította szembe, és mostanra már bruttó 78 ezer, tehát családi adókedvezmény érvényesíthető belőle, valamint a nyugdíjjogosultsági időszakba is beleszámít. (gondoljunk csak arra a 60 évesekre, akiknek 1-2 év hiányzik ahhoz, hogy jogosultsági idő alapján nyugdíjazzák, de az előző rendszer még vegetáltatta segélyen meg alkalmi munkán.)


Akkor most melyik rendszer is az embertelen meg az aljas rosszindulatú?

2016. aug. 24. 15:39
 7/10 A kérdező kommentje:

de egyébként ez pont az a statisztikus szegénység amiről beszéltem


nem lesz jobb életük, mert elméletileg lehetséges

a kultúrális deprivációt meg nem méri

2016. aug. 24. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem megy kérdező, nem kell erőltetni, te nem érted, hogy miről szól a létminimum, akkor kár erről beszélni.


Meg úgy általában nem kéne minden Fidesz hazugságot benyalni.

2016. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
pont hogy te nyalod be a balos hazugságokat
2016. aug. 24. 23:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem,hiszen az egyértelmű,hogy statisztikában(pl.:munkanélküliség),a Fidesz verhetetlen.
2016. aug. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!