Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg tévhit hogy a baloldal...

Tényleg tévhit hogy a baloldal népszerű a melegek között?

Figyelt kérdés
Nekem sok meleg ismerősöm van és szinte egyikük sem szavaz MSZP/DK/EGYÜTT közül bármelyik, legtöbbüket nem is érdekli a politika, viszont LMP, FIDESZ szavazó van köztük, ez meglep.
2016. aug. 25. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Kevésbé függ össze a kettő. Elveiben biztos baloldali, de azt is nézi mi hasznos kis hazánknak, így alkot egy véleményt. LMP is baloldal amúgy
2016. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az LMP viszonylag súlytalan és jelentéktelen + nem egyértelműen baloldali.
2016. aug. 25. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
hát igen vicces egy kicsit, hogy szerintük aki meleg nem választja, de azért elvárják, hogy egy igazi meggyőződéses meleg csak balos lehet
2016. aug. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát biztosan közkedveltebb a baloldal náluk, mint a Jobbik.
2016. aug. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is vannak meleg ismerősei, és azt látom, hogy nem meggyőződésből azok (míg én pl. igen). A melegeket az sodorja a baloldal mellé, hogy az jobban kiáll a jogaikért. De kb. két évvel a melegházasság megszavazása után a fele átpártolna a Fideszhez meg LMP-hez, meg szanaszét, ahova a szíve húzza. Ez az USA-ban is így volt sokáig: amíg nem kapták meg, amit akartak, szinte mind demokraták voltak. Ma, hogy már általános az elfogadottságuk, republikánus meleg szervezetek alakulnak. Mondjuk én sokszor fel nem foghatom, miért pártol át valaki olyan szervezethez, amelyik ócsárolja és a jogai ellen harcol, de úgy látszik, ők sem csak a szexuális orientációjuk szerint szavaznak (ahogy heteroszexuálisként sem a nemi irányultságból következik a pártszimpátiád). Ezzel együtt kicsit visszás, szerintem...
2016. aug. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Normális társadalomban egyébként egy meleg nem szükségszerűen baloldali, hiszen pl. miért ne lehetne bizonyos kérdésekben konzervatív vagy akár szélsőségesen radikális.

Nyugat-Európában, ahol a melegek elfogadottsága nagyon magas, sokan támogatják a szélsőjobbot, hiszen éppen a bevándorlás (sok intoleráns muszlim) miatt féltik a jelenlegi "pozíciójukat".

Itthon viszont aki melegként pl. jobbikos vagy fideszes, az véleményem szerint totálisan maga alatt vágja a fát, hiszen ezek a pártok elég erőteljesen melegellenesek, ennek ellenére nekem is van olyan meleg ismerősöm, akik ezeket a pártokat támogatják. A többség azért inkább LMP-s (már ami a környezetemet illeti).

2018. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A melegek a legtöbb országban liberálisok, mivel a liberalizmus az egyén szabadságát hirdető-erősítő eszmerendszer. Mivel Magyarországon jelenleg nincs számottevő liberális párt, teljesen természetes, hogy az ismerőseid megpróbálnak valamilyen más, számukra szimpatikus pártra szavazni. Ezért nem furcsa, hogy egyesek bal-, mások jobboldaliak.

Az valóban tévhit, hogy a baloldaliság önmagában av ovo toleráns irányvonal. A szélsőbal általábn homofób, ne feledjük, hogy a kommunisták betegségként kezelték a homoszexualitást...

2018. febr. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a hagyományos munkásosztály egyre kissebb, jelentősége csökken, a baloldal kezdi felkarolni az "egyéb" kissebbségeket, hogy táborát fenntartsa...


De hát egyre kevesebb sikerrel...

2018. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!