Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene lecserélni a Thököly illetve Kossuth szobrokat a Hőtök teréről?

Figyelt kérdés

Thököly helyett mehetne vissza az eredeti és már restaurált Mária Terézia szobor, ami most Gödöllőn van, Kossuth helyére meg készíthetnének egy Görgei szobrot.

Szerintetek?



2016. aug. 28. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Értem, szóval neked mindegy, csak ne magyarnak legyen szobra.
2016. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Gotland ***** válasza:
94%

Mária Terézia? Sok jó dolgot tett az országért, de az ország érte többet. Ha a magyarok idióta módon nem állnak az osztrák örökösödési háborúban az oldalára, akkor elkerülhető lett volna 48, és talán minden más utána.


A kettős vámrendszerért sem hiszem, hogy szobrokat kellene ezer helyen állítani neki.

2016. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát,szerintem nem.Jó helyen vannak azok ott.
2016. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Oké, Mária Terézia Habsburg volt, de az ő szobra eredetileg is ott volt a téren, ráadásul már restaurálták is + egy nőnek sincs szobra a Hősök terén.

Görgei meg talpig magyar volt, ezerszer magyarabb a gyáva Kossuthnál.

2016. aug. 28. 21:30
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
De. I. Ferdinánd és I. Lipót kéne oda.
2016. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kell gúnyolódni. Nem minden Habsburg volt rossz. Mária Terézia mindig is népszerű volt a magyarság körében. Ellenben mondjuk Ferdinánddal.
2016. aug. 28. 22:30
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Te aztán jol megmondtad most Kossuthnak. Tökös egy gyerek lehetsz! Csak igy tovább.
2016. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
#6:Persze,népszerű volt,már amennyire egy Habsburg népszerű lehetett.
2016. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem gúnyolódtam, halál komolyan gondoltam.


Amúgy Ferdinánd bépszerű volt, Lipót meg nagy király volt.

2016. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Szerintem az is fontos szempont, hogy a mai átlag magyar miként "emlékszik" rájuk. I. Ferdinánd a magyar Szapolyai János ellenlábasa volt, II. Lipótról meg sokan azt sem tudnák, hogy ki a fene volt.
2016. aug. 29. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!