Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazság, melyik volt...

Mi az igazság, melyik volt előbb, a magyar címer, vagy a szlovák?

Figyelt kérdés
Mármint melyik származik a másikból? Az angol wikipédián a szlovák címernél a szlovákot írják korábbinak, a magyarnál meg sem említik a szlovákot.

2016. aug. 31. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Szlovákia sehol sem volt a rendszerváltásig.
2016. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 partizana ***** válasza:
69%
A magyar volt előbb, de szerintem ez elég evidens.
2016. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
99%

Hát az alapján amit én találtam, gyors átfutásra, a magyar címerből a kettős kereszt a 13. századból származik, a 15. századból van először bizonyíték a hármas halom+kettős kereszt kombóra. A szlovák címer a 16. századból származik, vagyis későbbi. Te hol találtál ennek ellentmondó információt?


#1, országként nem létezett, de attól még címere volt. Most is minden megyének, városnak van zázslója és címere.

2016. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én megnéztem az angol wiki oldalt erről sehol nem írja, hogy a magyar a szlovák címerből származna épp ellenkezőleg azt vezeti le, hogy III.Béla király korában hogyan honosodott meg az alapvetően bizánci jelkép, és hogyan lett aztán magyar majd szlovák jelkép.
2016. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak annyit írnak, hogy Cirill és Metód vitte a "szlovákoknak" a kettőskereszt szimbólumot Bizáncból. De ez is elég megdöbbentő, eddig nevetségesnek tartottam ezt az állítást. Annyira hasonlít a két címer belső része, hogy biztos az egyiket másolta le a másik. És a szlovákok hajlamosak érdekesen beállítani a történelmet, sok híres magyart szlováknak neveznek, stb.
2016. aug. 31. 16:57
 6/12 partizana ***** válasza:
51%
Hát most gondolj bele, mégsem taníthatják a történelem órák 95% más ország történelmét, írni kellett egyet gyorsba..
2016. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A szlovákok másoltak a Magyar címerből át részleteket,ez egyértelmű. Sokáig a szlovákok Magyarország részét képezték, lehet ezzel a címer hamisítással akartak ősibb és nagyobb nemzetnek tűnni.
2016. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

- Halló, városi könyvtár? Megvan önöknek a Szlovákia történelme című könyv?

- Természetesen!

- Jaj, de jó, akkor megyek és kikölcsönzöm!

- Ha gondolja, sms-ben is el tudjuk küldeni!

2016. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

A magyar címer alaposan megelőzte a majmokbolygója címerét, tehát ők kopiztak minket.


Szlovák kisgyerek hazaviszi évzáró után a bizonyítványát. Az apának nem tetszik, és emígyen korholja a fiát:

- Matematikából hármas, tudom, pikkel rád a tanár. Rajzból hármas, oké, az meg készségtárgy. De magyarázd már el nekem, hogy kaphattál történelemből kettest, amikor fél oldal az egész anyag!?

2016. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

A kettős kereszt a magyar címerben a királyi jelkép volt.

A hármashalom eredetileg egy háromlevelű lóhere volt, ami az akkori heraldikában szintén királyi jelképnek számított. Hármas halom akkor lett belőle amikor pajzson kezdték ábrázolni, mivel a lóhere nem fért ki, ezért összeszorították a leveleket és lett belőle "hármashalom". Az öreg Verbőczi pedig meg is ideológizálta, hogy Tátra-Mátra-Fátra.

Mellette mindig a királyt adó család címere volt látható. Az ezüst-piros csíkozás Árpádháziaké, Az ezüst-piros csíkozás oroszlánokkal Anjou, a holló, a Mátyásé.

2016. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!