Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik az ideális politikai...

Melyik az ideális politikai izmus, mely a legideálisabb az ember individuális kiteljesedéséhez?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
a liberális konzervativizmus
2016. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
libertarianizmus
2016. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bele kell nyugodnod, hogy ilyen nincs. Ehhez az kellene, hogy az "ember" egyféle legyen, és mind hasonlót akarjon, hasonló elképzelése legyen. Ilyen helyzet nem létezik, mert az ember sokféle (volt, van és lesz).


Izmusok nélkül, a tudás, empátia, türelem, segítőkészség és hasonlók azonban sokat segíthetnek. Ahogy az ilyen típusú emberből egyre több lesz, egyre könnyebben valósul meg az igényed. Ehhez neked is aktívan cselekedned kell a fentiekért.

2016. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Objektivizmus és/vagy a libertarianizmus.


Ez a két ideológia a végletekig individualista, gyakorlatilag bármit megtehet az egyén, amíg azzal más jogait nem sérti. A modern liberalizmussal ellentétben elutasítják a Big Governmentet; és alacsony adókat, minimális állami jelenlétet szeretnének egy szabadversenyes kapitalista keretben. Mindkét eszme az egyént tekinti a társadalom alapelemének, és mélyen elutasító a kollektivista gondolkodással szemben. Az objektivizmus (kisebb mértékben a libertarianizmus is) pedig konkrétan anti-altruista, tehát elítéli a közmunkaprogramot, szociális programokat és segélyeket (emögött az a logika áll, hogy ezeket a programokat magánemberek pénzéből finanszírozza az állam, ami rossz, mert egyrészt az állam igazságtalanul kisajátítja a munkád gyümölcsét anélkül, hogy neked cserébe ezért adna valamit, hisz a nincstelenekre megy a pénz, másrészt pedig a nem-önellátó embereket mindkét eszme parazitának tekinti).


Más kérdés, hogy ezek az eszmék mennyire működőképesek a valóságban, sok vita folyik róluk. Én személy szerint ajánlom a Bioshock 1 nevű videojátékot, ami egy elszigetelt objektivista társadalom történetét meséli el és részletesen kivesézi az izmus előnyeit és hátrányait.

2016. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ankap1975 ***** válasza:

"másrészt pedig a nem-önellátó embereket mindkét eszme parazitának tekinti). "


Ez nem igaz, ezek az eszmék csupán az államot tekintik parazitáknak. Az önmagukat ellátó embereket pedig önkéntes adományozással segítenék - amihez nem kell erőszakot vagy erőszakos fenyegetést alkalmazni (mint ugye az államnak az adószedéshez ).

2016. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 elárulom neked, hogy a mai neoliberalizmus (nagyon nem véletlenül) éppen az "alacsony adókat, minimális állami jelenlétet szeretnének egy szabad versenyes kapitalista keretben" valósítja meg. Hatására a multinacionális vállalatok profitéhsége a föld kizsigerelésén túl, legszívesebben az államot is megszüntetné a szabad verseny zavartalansága érdekében. De mivel realisták, megelégednek a minimalizálással. Lásd éppen a most tárgyalt Kanadai - európai egyezményt, amely a döntéseket az állam kezéből a multi kezébe adná. Csak persze ügyesen fogalmazva.


A mai nihilizmus és katasztrofális gazdasági egyensúlytalanság (röviden, tartós válság) éppen ezen eszmék térnyerésének következménye. Merthogy az ember kicsit másképp működik, és ezt nem profit, hanem természettörvény szabályozza. Megfellebbezhetetlenül.

2016. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!