Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Információhoz juthatok-e...

Információhoz juthatok-e arról, hogy hol vagyok személy szerint választási névjegyzékbe véve?

Figyelt kérdés
Mert én átjelentkeztem, de nem kaptam visszajelzést, és most nem tudom, hogy hova kéne mennem, hogy elfogadták-e.

2016. szept. 29. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz a Fidesz rendszere. Mi a múltkori választáson a mozgásában gátolt anyukámat szerettük volna akadálymentesített körzetbe átkérni. Nem mesélem el az egészet, de a végén nem tudott szavazni, már a mozgóurnára is legyintettünk a végén, annyira kiábrándító volt az egész. Bezzeg, ha határontúli, más országnak adót fizető magyar lennél bármelyik postahivatalban szavazhatnál, amikor te ráérsz éppen. Szép.
2016. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ügyfélkapun keresztül adtad be? Én is átjelentkeztem máshova, nekem e-mailt küldtek. Abban benne volt, hogy hova mehetek.
2016. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én is átjelentkeztem napokkal ezelőtt, azóta sem kaptam választ...
2016. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
felhívtam az információs számot, és azt mondták jelentkezzek még egyszer, azóta se semmi, de nem kéne legalább nyoma maradjpn egy ilyennek, ilyenkor egy válaszlevelet szoktak legalább, ami még nem elfogadás, csak egy autpmatikus visszajelzés, ez nem kötelező?
2016. szept. 30. 20:18
 5/6 anonim válasza:
Nekem a gmail spamként kezelte a válaszukat! Nézd meg ott!
2016. okt. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kaptál-e azóta értesítést, a # 5-ös válasz segítségét is figyelembe véve.


Abban tudok segíteni, hogy azon a helyen, ahova átjelentkeztél, ki tudd keresni, hogy melyik szavazókörben (cím, térkép) szavazhatnak az átjelentkezettek. Példaként azt mutatom be, ha valaki Debrecenbe jelentkezik át; természetesen más helységben is így kereshető meg.

[link]

② Hová menjek szavazni? (bal szélen található)

③ Településszintű lakcímmel rendelkezem: pipa. (Így kevesebb adatot kell kitölteni.)

④ MEGYE / FŐVÁROS legördülő menüből Hajdú-Bihar.

⑤ TELEPÜLÉS / KERÜLET –be írni: Debrecen (végig írás előtt felkínálódik, rá kell kattintani).

(Ha ④ = Budapest, akkor ehelyett, legördülő menüből, a kerület száma választható ki.)

⑥ Szavazókör megjelenítése ← erre kell kattintani.

⑦ A térkép alatt van egy mondat, amiben kék színnel kiemelten szerepel: szavazóköröket bemutató ← erre kell kattintani.

⑧ Magyarország térképe alatt van egy mondat, benne színes: települést neve ← erre kell kattintani.

⑨ A település kezdőbetűjére kell kattintani, a példa szerint ez D.

⑩ A listában, a példa szerint, Debrecen –re kell kattintani.

⑪ A listában az utolsó előtti oszlopban, ahol Igen van, az a szavazókör fogadja az átjelentkezetteket.

A sor elején levő színes számra kattintva, térkép-részleten is megnézhető.

Ha egy szavazókör van a településen, akkor az egyben az átjelentkezettek fogadója is; ott annál szerepel az utolsó előtti oszlopban az Igen.


Sajnos, a link a lépések során nem változik, ezért nem tudom megadni egyből a ⑨-es elérhetőségét.

2016. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!