Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes Magyarországon maradni...

Érdemes Magyarországon maradni vagy visszajönni?

Figyelt kérdés

A jövőben vajon az ország tud majd több embernek jobb életet biztosítani vagy egye réteg jobban jár ha külföldön próbál majd szerencsét?

Milyen jövőt vizionálnak,mutatnak a grafikonok és a jövőkutatók hazánknak?



2016. okt. 14. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%

Olyat még nem hallottatok: nem minden a pénz.'81-benKkanadában voltam mert a nővérem kiv kivitetett. Kb. másfél hónapot töltöttem kint.

Órabérem az itthoninak 15 szöröse volt a sógoromnál. A negyedik napon már sírógörcsöm volt a honvágy miatt.

Egyénileg tudható csak ki hogyan éli meg a kintlétet.

2016. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Ha teheted akkor lépni kell, itthon nincs jövő.

Ha itthon kérek netto 250 000 ft hülyének néznek, aztán 130-150 ezer forint egy lakás bérlése Budapesten ennyiért Berlinben kapok már lakást és ott 2000 Eurót keresnek átlagban a németek. Ausztriában 2 hét alatt megkeresem a netto 250 ezret ha dolgozok szombaton is, úgy hogy kapok 13-14 havi fizut is ami kapásból 800 000 Ft átszámolva. itthon 1 évben nem tudnék félre tenni otthon persze nyelvtudás kell. Aztán 10 év után jár már osztrák nyugdíj. Otthon Magyarországon nincs jövő, csak ha csókos vagy, vagy beleszülettél a jóba, azt viszont nem mondanám, hogy ez egyedül a kormány hibája, minden külföldi kézben van már a politikán kívül otthon, ez van vagy megszokod vagy megszöksz.

2016. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem!Ez egy fasiszta és csóró ország.
2016. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Csak itt érdemes élni. Magyarország Európa egyik leggazdagabb országa.
2016. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Az idei évre azt mondta a Kormány, hogy idén, már nem keresnek több idecsábítható munkáltatót.


Van valami eredmény az elmúlt 10 évhez képest a régiómban, de további eredményekre lenne szükség, amennyiben fenn akarják tartani a vidéki felsőoktatási központokat!


Ha nem lesznek további eredmények, szükséges lesz több vidéki egyetem "lekapcsolása".

2016. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

*: Plusz az eredmények csak a jövőben mutatkoznak meg, azaz pl. a BP is csak 2020-ig hozza létre az ígért 500 munkahelyet Szegeden.


Kérdés, addig a Mohácsra költöző Pick mennyit szüntet meg?


Másik kérdés, ezek milyen jellegű állások (nem hasonlóak)?


Harmadik kérdés, ha Szeged közelében nem jön létre komoly ipar, az SZTE képes lesz-e komoly profilváltásra?


Profilváltás alatt értem pl. a biológus, gyógyszerész, vegyész képzések mérséklését, a hallgatói létszámot tekintve a munkaerő piachoz igazítását. A másik, a szegedi MSc programozó szak, a számokat nézve úgy tűnik haldoklik. Azaz az IT szektor igényeihez is lehetne mit igazítani. Másik a főiskolából lett egyetemen a gépészmérnök BSc szak versenyképes-e a többivel?

Kell-e ennyi BSc élelmiszermérnök? Lásd elköltöző Pick...

Orvosból sok helyen kevés van (férfi szakorvos), aztán általános orvos, meg nem kell (a praxisokat nem adják el, 80 felett is praktizálnak a háziorvosok).


Sokadik kérés.: Az ELI-ALPS ténylegesen mit "hoz" a térségnek?


Azért megjegyezném, hogy amíg a fenti lézerközpont világszínvonalú, aközben vele szemben az ipari parkban hulladékfeldolgozó cég borul lángba...

2-3 km-re az ELI-ALPS-tól -ahol a szomszédos kisváros ex polgármestere is lakik- annyi mobilinternet nincs, hogy egy CV-t el tudj küldeni...


Költői kérdés.:

Mit ér a "high-tech" K/F szektor, ha a dolgozók "kunyhóból" járnak be?

2016. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Pl. durva, hogy van olyan szak, pl. a biológus, ahol jól elvégzett PhD doktori címmel, sok angol nyelvű cikkel sem lehet ma Magyarországon elhelyezkedni!
2016. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Sem otthon maradni, sem hazamenni nem érdemes!

Kintről nézve iszonyú rossz irányba mennek a dolgok, mérhetetlen a szegénység, a nyomor.

Ha a perspektívát nézem, akkor még az unokám sem fog hazaköltözni!

Széegyen, ami abban a gyönyörű országban folyik!

2017. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nekem idehaza, csak akkor lesz állásom, ha az egyik befolyásos ismerősöm segít. 30/F, diplomás, (jeles diplomával)


Én elismerem, "gyenge" vagyok, ez van. Nem elég a szorgalmam és nem elégségesek a képességeim, nincs elegendő fizikai erőm se. Fel nem adom, de Magyarországon jelenleg önerőből én nem, vagy csak küszködve élek meg. Ettől függetlenül legközelebb is a Fideszre tudok szavazni, így írom, hogy "tudok", mert a Fidesz még az aránylag elfogadható politikai erő.


Kellene több felelős ellenzék, hiányzik egy erős FKGP és egy erős MDF (nem a Torgyán, vagy Bokros féle).

Az a baj, hogy a Fidesz is Gyurcsányból és Sorosból él meg politikailag, mert ennyi a mozgásterünk... Saját magunknak gyárthatunk ellenségeket, akiket lehet szapulni szóval (mert tettek nincsenek, úgy érem, Gyurcsány nem vonult börtönbe és Sorost sem jelentettük fel az amerikai hatóságoknál, pedig Trump szervei megvizsgálnák ezt az ügyet). Ill. a migráció és a terrorizmus is túl van tolva, már nagyon régen! Amit lehet az állam megtesz, megtett és az adófizetők is, de az, hogy állandóan erről beszélnek, már nagyon fárasztó.


A heti tragikus londoni eset is ámokfutás volt, csak a törvények miatt lehet hivatalosan terrorcselekménynek nevezni, de valójában egy megzavarodott ember eszközökben, szervezésben szegény cselekedete. Azaz ámokfutás.


A terrorizmust meg lehet előzni, fel lehet deríteni (jórészt ez meg is történik), az ámokfutást sajnos nem!


Pl. autókat ezután is szabad bérelni, ill. konyhakést is vehetsz a közértben, sőt a kocsiddal haza is viheted.

Még a Westminster hídon is áthajthatsz!

2017. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizd a személyi igazolványodban, hogy Andy Vajnának hívnak e. Ha esetleg más nevet találsz, nem ajánlanám, hogy haza gyere.
2017. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!