Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért antiszemitizmus azt...

Miért antiszemitizmus azt mondani, hogy az ÁVH jelentős része zsidókból állt?

Figyelt kérdés

A kérdés iróniát nem tartalmaz, normális, szélsőségektől ,és zsidózástól mentes választ szeretnék!


Az utóbbi napokban sok dokumentumfilmet néztem 56-ról, és olvasgattam is.

A legtöbb személynek már a születési nevéből sejthető,hogy zsidó, de a legtöbbnek még a wikipédián is oda van írva (és a dok. filmekben is elhangzik)


Korábban hallottam híradóban, cikkekben,hogy antiszemita, hogyha ezeket a részleteket közlik.De miért?

Ha így volt így volt, én magyarként aláírom,hogy a háborúban magyar emberek öltek zsidókat, és nem tartom mondjuk magyarellenességnek ha ezt valaki kimondja.

Szeretek más fejével gondolkozni, szerintem komcsitól kezdve a neonáciig előtudnám adni magam normális érvekkel (már ha ezeknél van normális érv) de ebben most egy kicsit megakadtam,hogy ez miért minősülhet antiszemitizmusnak?


Az első mondatomhoz tartsa magát mindenki, köszönöm!


2016. okt. 26. 10:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Na jó én feladom, felesleges olyanokra pazarolni időt, aki csak egy-egy általa kiválasztott dolgot cáfol meg, a másik felett meg egyszerűen átugrik.


Amúgy sajnálom, hogy nem tudnak jobban fellépni ezek a magyarul beszélő román provokátorokkal szemben.

2016. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Mit csináljunk ha nem tudunk vitatkozni?

1.hülyézzük le a másikat=pipa

2.kérjünk forrást-> ha nincs nyertem (x) -> ha van kitalálok valamit, ami elsőnek kipattan a fejemből=pipa

3.Ha tőlem is forrást kérnek, akkor feladom a vitát arra hivatkozva,hogy a kérdező nem normális, és így hamis önérzettel eltűnök=pipa


Teljesítetted mindhárom pontot, igazából végig csak fejből irtkáltál dolgokat, semmi konkrét, még egy gyenge forrással sem tudtad alátámasztani azt amiket írsz.

Örülnék, ha valóban feladnád, mert az első hozzászólásodtól kezdve nem volt értelme annak amiket írsz.

Esetleg ha linkkekkel, és forrásokkal megtudod cáfolni amit írtam, és bemásoltam, akkor várom a hozzászólásod, hogy megváltozzon a véleményem.De a szavad nem fog annyi érni :)

2016. okt. 27. 06:08
 33/50 anonim ***** válasza:

Kérdező, figyelj csak:


"Hülyével vitatkozni olyan, mint galambbal sakkozni. Felborítja a bábukat, leszarja a táblát, és úgy járkál, mint ha győzött volna."

2016. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Amúgy Bauer, Csete, Hárs, Piros, ezekre a nevük alapján rámondtad, hogy zsidók.


Na ez az antiszemitizmus.

2016. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

"Miért antiszemitizmus azt mondani, hogy az ÁVH jelentős része zsidókból állt?"


Két okból:

1. Azok a zsidók, akik beálltak az ÁVH-ba szentül hitték, hogy azokat büntetik, akiknek köze volt at ő csaladjuk kiirtásához.

2. És mert az előző pont ellenére NEM IGAZ, hogy a kb. 5000 fős ÁVH állomanynak a jelentős része zsidó lett volna. Pld. voltak ott bőven volt NYILASOK is!

2016. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

"Bauer, Csete, Hárs, Piros"


Hol írtam,hogy ők zsidók?

A wikipédián 12 ávós tisztről lehet olvasni, ezt a 12 nevet beírtam, és odaírtam,hogy ezek alapján 50% zsidó, már ha csak ezt a 12 nevet vesszük.

Még Décsi más néven Damweber-t sem számoltam bele, mert nem szerepelt,hogy zsidó.De még az izraelita VALLÁSÚ Bálint István sincs benne az 50%-ban.


Ezek után mondjátok,hogy nincs kiforgatva a kérdés....

2016. okt. 27. 14:42
 37/50 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező,hogy hány ÁVH-s volt?

A megalakulásukkor 28 erez,de később ez felment 50-re.

Te meg azon pattogsz,hogy ebből az 50 ezerből volt 5 zsidó

Ez aztán a jelentős rész.

2016. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Hat volt zsidó, a 12-ből akiről van adat.

De mint írtam, ha a többi nem volt az, és hasonlóképpen egy forrással megjelölve leírsz nekem még 10-et, akkor aláírom,hogy tévedtem.

De az,hogy "mert én azt mondom" nekem sem, elég.

2016. okt. 27. 14:56
 39/50 anonim ***** válasza:
49%
Galamb vagy, kérdező, galamb vagy. Csoda, hogy senki nem akar sakkozni veled.
2016. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

A személyeskedés már ki lett merítve, attól senkinek sem lesz igaza.

Addig pedig várom a cáfolatot forrásokkal :)

2016. okt. 27. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!