Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz nem lopna, akkor...

Ha a Fidesz nem lopna, akkor tulajdonképpen semmi baj sem lenne velük?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 16:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A fidesz mióta hatalmon van a 2020 utáni időkre rendezkedik be, amikor is megszűnnek ezek a hatalmas úniós pénzek és megint jön a szenvedés. Emiatt centralizálta, majd újraosztotta a piac jelentősebb pillérjeit (dohánykereskedelem, építőipar, média) így ezek a csoportok akkor is megélnek, ha már nem ők döntenek a közbeszerzésekről. Emellett undorítóan belenyúltak az oktatásba (általános iskolás töri könyvben Orbán és a migránsok kérdése..), az egészségüggyel nem csináltak semmit, olyan mindenki életét érintő döntésekben nem kérdeztek meg minket, amiben kellett volna (kötelező hittan, boltbezárás, úniós kérdések), közben pedig egyre jobban ugat az únióra, ahelyett, hogy együtt működne ill. a közvéleményt is undorítóan befolyásolja.

A kommunikácó is gusztustalan, amit megengednek maguknak és szerintem olyan komoly gazdaságik károkat okoztak, amik legalább 5-10 évvel visszavetették a növekedést (majd akkor fog látszani, amikor a ksh végre végzi a dolgát, nem megrendelés alapján gyártja a statisztikákat). Szóval de, lenne/van baj velük bőven a milliárdos lopásokon és hűbéresi kör létrehozásán kívül is.

2016. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Pro Patria ***** válasza:

Néhány részlet kiigazítása:


A 17:05-ös válaszból

"Igen, csak vannak nagyságrendek. A Fidesz csak a manyup lenyúlással 3000 milliárd forintot lopott. Milliárd. Három. Ezer. MILLIÁRD."

- Annyi ponton lehetne ekézni a jelenlegi kormányzást, de az ellenzék olyan inkompetens, hogy csak egy többéves fals gumicsontot tud szopogatni még most is. Ez tartja kormányban a Fideszt, hogy az ellenzék nem jelent alternatívát.

Ez egyszerűen nem használható érv, senkinek nem tűnt el a nyugdíja, senkitől nem "lopták el", a magánból államiba való áthelyezés nem jelenti azt, hogy bárki számára és megszűnt volna. Vagy történt ilyen? Nincs ilyen ismeretem.


"Növelték az államadósságot."

- Máshol már előkerült, most kimásolom:

A rekordokat döntő államadósság hasonló torzítás. Igaz, hogy nőtt. Az is, hogy rekordmagas Magyarország történetében. Csakhogy ehhez kiegészítésként fel kell vázolni a teljes képet.

2002 és 2010 között az államadósság az indulópont szerinti 40520,1 millió euróhoz képest 78426,9 millió euróra nőtt. Azaz tulajdonképpen megduplázódott(!) két ciklus alatt. Mivel ilyen magas sosem volt, ezért ha csak tíz forintot teszünk hozzá, azzal is megdől már a mindenkori rekord, újabb csúcsot érünk el. Ténybeli állítás tehát, csak nem körültekintő.

2010 és 2016 között ugyanis, a hat évben az említett 78426,9 millió euróról alig növekedett, 80365,6 eurón áll most. Vagyis a növekedési pályája a stagnálás állapotához van közel. Legalábbis a KSH adatai szerint. (Tudom, a KSH csak akkor nem hamisít, ha negatív alátámasztást közöl, az infláció 0% közelisége és a költségvetési hiány szintén rekord alacsonysága nem hihető állítás. Az lehetetlen, hogy saját magam sorsával való elégedetlenségemben, ilyen, amit én a bőrömön nem tapasztalok, valós legyen.)


Ez GDP-százalékos arányban annyit jelent, hogy a 2010-es 80,6%-ról jelenleg 75,3%-ra apadt.


------


Illetve a 20:35-ös válaszból:


"általános iskolás töri könyvben Orbán és a migránsok kérdése.."

- Melyik rendszerváltás utáni miniszterelnök nem került bele? A tömeges migráció pedig olyan, ami már a jelenben is láthatóan fontos esemény, történelmi távlat szerint is.


"kötelező hittan"

-...vagy erkölcstan. Nem a hitéleten van a hangsúly. Választható.


"boltbezárás"

- Amit el is töröltek.


"úniós kérdések"

- ?


"közben pedig egyre jobban ugat az únióra, ahelyett, hogy együtt működne ill."

- Az együttműködés nem jelenti az érdekvédelem nélküli politizálást. Az önfeladás, és ez sosem célravezető.


"a közvéleményt is undorítóan befolyásolja."

- Azzal legyünk tisztában, hogy az, hogy a közmédia nem a saját véleményünkhez igazíthatóan adja át a híreket, az nem hírhamisítás. Demokratikusabb hozzáállás kellene ebben. És lehet mondani, hogy ez közmédia, "ésazénadómból", és "hogyeddigmégsohailyen", de én emlékszem a Napkeltés időkre Verebessel. A világ nem változik.

Amikor egy cikket olvastam a közmédia "tíz legnagyobb hazugságáról", abból talán három, négy volt _tényleges_ valótlan hírközlés, a többi pontot ötletszerű, általános megfogalmazásokkal töltötték fel, érzékelhetően a vége felé, amikor telnie kellett a soroknak, de példák nem jöttek. Ennyi pedig nem meglepő, Kálmán Olga is olvasott már be ennyi kiigazítást az Egyenes Beszédben, vagy itt van ez is:

[link]

Amire ez a dal született:

https://www.youtube.com/watch?v=PIcJkYAfYTo

"Valótlanul állítottuk, hogy függetlenek vagyunk

Valótlanul állítottuk, hogy igaz minden szavunk

[...]

Mi csak tájékoztatunk téged

Hogy te is értsd meg, mi itt a lényeg

Így lesznek véleményekből tények

Semmit nem kockáztatunk

Így rá se fázhatunk

[...]

Mi döntjük el minden reggel, ki a jófej és ki a tetű

Elnézést kérnünk soha nem is kell, de ha mégis: apróbetű"


Egyébként én hasonló véleményt írtam le az újságírással kapcsolatban ezen az oldalon már többször is korábban. A hírközlés nem véleményközlés. Az újságírás az előbbi, az utóbbi a blogolás szintje, amit internetes hírportálokra nem szabadna átvinni.


A közvélemény "undorító befolyásolására" itt van ez a cikk is:

[link]

Van ebben minden. British English kiejtéssel beszélő iraki kisfiú, ezzel kontrasztban nyelvtudás nélküli, bunkó katona, rasszista pénztáros néni, és egy "a beavatkozásnélküliséget előíró szigorú BBC-elveket emberségből áthágó", utolsó forintjait a menekülteknek vízre költő újságíró - ami olyan hatásvadász, hogy szinte hallom a hegedűszót a sorok olvasása közben, látom a szemeim előtt Spielberg filmjéből az utolsó, "gyűrűs" jelenetet.

Közben pedig az egész egy kiröhögnivaló valami. Ugyanazt a vizet kapják, mint amit a kerítésnél lévő honvédek is. Ugyanazt isszák. Hogy meleg? A szolgálatban lévőknek is az. Egyazon sátor alól van.

És a kétrészes cikk végén egy tenyérnyi terjedelemben "helyreigazítás" következik. Csakhogy azért már senki nem tér vissza, azt már senki nem fogja látni, vagy csak töredéke az olvasóknak.

Beszéltem valakivel, aki már szolgált ott, és konkrétan beszámolt róla, hogy valamiképp hírt kaptak az elszállásoltak, hogy a médiától jönnek ki, és előtte kezdtek el minden szemetet szétdobálni a szálláshelyen, halmokba.

Vagy épp azért panaszkodnak, mert édes a gyümölcsleves. Linkelem a képet a 444-es cikkből, amit ők maguk fotóztak, hogy milyen állapotok vannak:

[link]

Simán el tudom képzelni, hogy egyébként röhögnek, és azért fotózták le maguknak, hogy felnyomják instára a még otthonlévőknek, hogy gyertek ti is, nézzétek meg, miket adnak, alanyi jogon.


Havas beszélt róla egy műsorában, hogy mikor valamit írtak róla, és felhívta az újságot, hogy mégis mit képzelnek, egy szó nem igaz, és pert fog indítani, annyit válaszoltak neki: "Aj, Henrik. Most komolyan. Elkülönített pénzkeretünk van az ilyesmikre."


Ha valami nagyobb lapeladást/nézettséget/kattintást jelent, mint a várható perköltség, az nettó bevétel egy médiafelületnek.

2016. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

@ Előző


"Néhány részlet kiigazítása:


A 17:05-ös válaszból

"Igen, csak vannak nagyságrendek. A Fidesz csak a manyup lenyúlással 3000 milliárd forintot lopott. Milliárd. Három. Ezer. MILLIÁRD."

- Annyi ponton lehetne ekézni a jelenlegi kormányzást, de az ellenzék olyan inkompetens, hogy csak egy többéves fals gumicsontot tud szopogatni még most is. Ez tartja kormányban a Fideszt, hogy az ellenzék nem jelent alternatívát.

Ez egyszerűen nem használható érv, senkinek nem tűnt el a nyugdíja, senkitől nem "lopták el", a magánból államiba való áthelyezés nem jelenti azt, hogy bárki számára és megszűnt volna. Vagy történt ilyen? Nincs ilyen ismeretem."


Dehogynem. Csak ezt most még nem érzékeled.

Ha nem vagy még 50, de leszel még 65/70/75, egészen biztos, hogy fogod még érzékelni.

Ez nem egy fals gumicsont, hanem vagy két generáció jövőjének az eltékozlása.

És az, hogy ezt nem vagy képes belátni, sőt, hogy még hálás is vagy a miniszterelnök úrnak, hogy "megmentette", nagyon szomorú. Ez szerintem a szellemi fogyatékosság határa, és az a baj, hogy nem jár a közügyektől való végleges eltiltással.

2016. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a lopás még a legkisebb baj velük.


Én még annak is örülnék, ha kétszer ennyit lopnának, ha cserébe úgy igazán értenének a közgazdaságtanhoz (az abszolút nemhez képest), és meglenne bennük a feladatuk elvégzéséhez szükséges alázat.

2016. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Pro Patria ***** válasza:

"És az, hogy ezt nem vagy képes belátni, sőt, hogy még hálás is vagy a miniszterelnök úrnak, hogy "megmentette", nagyon szomorú."

- Szomorú, hogy érvek híján szalmabábot használsz. Sehol nem írtam, hogy ez bárminek a megmentése volt, sem azt, hogy hálás vagyok miatta.


"Ez szerintem a szellemi fogyatékosság határa, és az a baj, hogy nem jár a közügyektől való végleges eltiltással."

- Nekem pedig egyre inkább az az érzésem, hogy a demokrácia saját értelmezésetekben az, amit ti jelentetek. Amiből kitiltotok mindenkit, mert többséget másként nem tudtok szerezni. Nagy-Britanniában azért, mert az idősek megszavazzák a fiataloknak a kilépést, a határon túli magyarokat azért, mert megszavazzák a Fideszt úgy, hogy nem ide adóznak (a hazai nem adózók, vagy a tíz éve külföldre kitelepedettek esetén ez nem jön elő), most engem. Pedig a demokratikus annyit tesz, többségi akarat.

Nekem sosem volt szükségem, hogy hozzád hasonló személyeskedésbe süllyedjek, én érvekkel vitatkozok. Ebből következtethető, hogy veled - eztán - nem.


Ahogyan az EU politikai vezetése is dühös a Brexit kapcsán, vagy a mi migrációs népszavazásunk miatt, és azt mondja, vannak kérdések, amikről tilos volna szavazni.

Csakhogy az európai értékrendet miszerint határozzuk meg? Egy ötszáz milliós, egyáltalán nem homogén kultúrközegben mi jelenti az európai irányt? Azt, amit a német, luxemburgi, belga politika elgondol? Ezzel korántsem fedtük le a százmilliókat. Akiknek lehet totálisan más elgondolásuk ugyanazokról a kérdésekről.

A liberális önteltségnél diktatórikusabb gondolkodás nincs. Abba minden belefér - ha marad az általa meghatározott keretben. Más nem. Megvitathatóság szintjén sem.


Többséggel szerezzetek súlyt a szavatoknak, nem lépcsőzetes eltiltásokkal, kitiltásokkal. A kommunisták csinálták ezt, hogy előbb a társadalom egy hatalmas részének választójogát vonták meg általános fogalmakra ráhúzható gumijogszabállyal, majd neveztek meg népellenesnek jobboldali polgári pártot, és semmisítették meg a rájuk adott szavazatokat, és még ehhez hozzátett választási csalással sem tudtak többségi támogatást szerezni.

Pedig a világmegváltó küldetéstudat bennük ugyanolyan felülírhatatlan elhivatottságot adott, mint a liberálisokban.

2016. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A megmentést maga a miniszterelnök úr mondta.

Bocsánat, azt hittem, hogy elhiszed neki.


A "senkinek nem tűnt el a nyugdíja" pedig OBJEKTÍVEN nem igaz.

Tizenöt év múlva ez lesz az ország legnagyobb problémája, csak addigra orbán már rég a történelem szemétdombján lesz, és nincs az az erő, aki ezt a kárt vissza tudná csinálni.


De tudod mit. Legyen igazad. Az országnak olyan vezetői vannak, amilyet megérdemel. Csak akkor senki ne panaszkodjon, hogy csúszik le az ország.

2016. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pro Patria ***** válasza:

"A megmentést maga a miniszterelnök úr mondta.

Bocsánat, azt hittem, hogy elhiszed neki."

- Tudom, viszont mondtam korábban is, hogy nem érdekel, ki mit mond, magam alakítom ki a véleményemet.


"A "senkinek nem tűnt el a nyugdíja" pedig OBJEKTÍVEN nem igaz."

- Meglátjuk, mi lesz tizenöt év múlva. Viszont nem csak az összeg az, ami különbözik a nokiás dobozos, és a magánnyugdíjból állami keretbe való átrakás között.

Hanem az is, hogy előbbi egy korrupciós ügy volt, míg utóbbi gazdasági megfontoltságú lépés. A hasznosságát, a kiválthatóságát, sok szempontot lehet vitatni. De nem saját gazdagodást jelentő bűntény - ezért nem is olyan érzékeny vele a közhangulat, mint az előbbivel.

Ettől függetlenül van elég korrupciós ügylet is, viszont a magánnyugdíj témájánál már tényleg nagyon ciki nem tudni tágabbra tekintő megfogalmazásokat kialakítani hat - lassan hét - év után.

2016. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!