Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó kormány a...

Szerintetek jó kormány a FIDESZ vagy rossz kormány?

Figyelt kérdés
Szerintem az alapból hátrány, hogy mivel jobboldali párt, mint minden jobboldali párt, csak saját magáért politizál, a nép hidegen hagyja. Ennek ellenére rengeteg hasznos dolgot tettek már Magyarországon. Gyurcsányéknál egyértelműen jobb, a többi párt meg ugye jelentéktelen. És bár néha hoznak olyan törvényeket, amelyeket nem kellene, szerintem mégis összeségében azt lehet mondani, hogy a FIDESZ inkább jó kormány. Legalábbis a többi magyar pártnál biztosan jobb. Szerintetek?

2016. nov. 3. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Miután már kijelentetted a saját kérdésedre az egyetlen propagandaválaszt amit elfogadsz, minek írjunk ide bármit?


Egy hasznos dolgot tettek körülbelül az országban, Feriék meg kettőt. A párszáz rossz döntés fejenként meg mit számít?

2016. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
2016. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Az eddigi legkártékonyabb párt.
2016. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 BlodDrunk ***** válasza:
91%

Kíváncsi lennék mi volt az a rengeteg hasznos dolog.?

Legalább 3at sorolj fel amitől jobb lett valakinek az élete.

2016. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
2016. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Első nekifutásra az a problémám, hogy nem volt olyan sok kormánypártunk. A Fidesz és Mszp váltogatták egymást az elmúlt 20 évben, szóval fogalmam sincs, hogy pl. a Jobbik, Lmp, vagy akár egy kisebb liberális párt, hogyan kormányozna.


Ha a programjukat nézem, akkor a Fidesz egy semmi...rengetek ötletet loptak el a Jobbiktól, s ezen túl a 2010-es programlistájuk is csak egy merő közhely volt. Azért mondom ezt, mert nagyon sok minden kimásoltak az Uniós követelményekből pl. hogy a mentő 15 percen belül érjen a helyszínre. Ez kérem szépen nagyon jól hangzik, de egész Európában ez a szabály él, és nem eredeti.


És most itt van az elmúlt 6 év kormányzás. Lelkem rajta a Fidesz alatt a gazdaságunk nem romlott, ámbátor ennek is több árnyalata van, de maradjunk a fő mutatószámoknál.

Ami viszont nem tetszik az az, hogy milyen áron stagnálunk. A Fidesz sem volt elég tökös, hogy bármit kezdjen az egészségüggyel, az oktatást is csak bürokratikusabbá tették, nemtovábbá pedig romlott a hírünk a külpolitikában.


A Fidesznek voltak lényeges döntései még kormányzásuk elején a 2010-es évektől kezdve (pl. egykulcsos adózás, manyup), de azóta nem csinálnak semmit. Már többször feltettem a kérdést: "Mit tett a Fidesz, milyen gazdasági döntéseket hozott, hogy fejlődünk?"

Egy nagy büdös semmit kaptam válaszul, mert az igazság az, hogy nem csinálnak semmit.


Szóval összességében, aki biztonságba akarja érezni magát, még kicsivel rosszabb körülmények között is, az a Fideszre szavazzon. Aki ennél kalandvágyóbb, és jobb életet akar, annak kell másra szavaznia (hogy kire, az szíve ügye). Ez a válaszom kérdező, a Fidesz csak annyira jó, amennyire lejjebb visszük az elvárásainkat.

2016. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát a "jó kormány" jelzőn én hevesen vitatkoznék.


Könnyű úgy "jó kormánynak" lenni, hogy:


- Szinte az összes médium már az ő zsebükben van.

- Nem merik sokan nyíltan kritizálni a Fideszt, főleg vidéken, mert félnek, hogy nem kapnak emiatt munkát.

- EU-s pénzek az ő zsebükbe mennek

- 2010-2015 között 2/3-os többségűk volt, de a Jobbik mindig is a csatlósuk volt. Szóval ilyen többséggel azt csinál egy párt amit akar. Ha úgy dönt valami Fideszes, hogy holnaptól az "Én elmentem a vásárba" lesz a himnusz, ezt is megszavazhatják. Azt írnak törvénybe amit akarnak. Olyan alkotmányt írnak, amit akarnak.

- Szinte minden hatalmi ág az ő kezükben van

- Statisztikával azt lehet kihozni amit akarunk.


Pont azért nincs komolyan vehető ellenzék, mert ott van Gyurcsány, aki a Fidesz szekerét tolja. Ha Gyurcsány nem lenne, máris erős ellenzék lenne.

2016. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
ha ezek kozul kell valasztani akkor csak a fidesz. bar ez se mondhato jonak csak a partok kozul a legjobb. amugy nagyon nrm jo
2016. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Rossz kormány
2016. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Egyszerű kérdésre egyszerű válasz: rossz.
2016. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!