Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az USA-ban megszokott...

Csak az USA-ban megszokott dolog, hogy 70 év körüliek az elnökjelöltek, vagy máshol is?

Figyelt kérdés
Csak azért jutott ez eszembe, mert nálunk, mintha az lenne a felfogás, hogy az ilyen korú emberek, örüljenek, hogy élnek, "unokázzanak", stb., nem az, hogy elnökségért induljanak, végigtolva egy kőkemény kampányt.
2016. nov. 11. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan volt már 60-70 éves életkor máshol is, de ésszerűen történnek ezek is, nyilván egy 80 éves már nem fog indulni, ha van némi belátása a jövőre nézve. Trump még tipikusan egy 50-es életszakaszát éli, tehát nem egy remete fazon.
2016. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, ez világos, csak kicsit furcsa volt elsőre, hogy mindkét jelölt 70 éves(illetve Clinton, csak majdnem). Igaz, Reagen is ekörül lett először elnök, éppen ezért feltűnő, hogy náluk, mintha máshogy gondolkodnának a életkorról. Hiszen a magyar parlamentben, gyakorlatilag minden "élvonalbeli" politikus, jóval fiatalabb.
2016. nov. 11. 22:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy magyar párt, kiálljon ma, egy 70éves miniszterelnök-jelölttel a választásokon.
2016. nov. 11. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Orbán is lesz 70 éves nyugi.
2016. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted nálunk hány évesek voltak az elnökök átlagban? Az Áder még fiatal, de ő is lassan 60.
2016. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Magyarországon pl már egy 40 éveset elkapálnak a munkaerőpiacon meg egyébként is. De már olyat is olvastam itt hogy a 30 éveseket is leöregezik.

Főiskolán volt 40 éves évfolyamtársam és kapta a könnyítéseket hogy ezt meg azt nem kell megtanulnia a hajlott korára való tekintettel.

Akkor mihez kezdene ebben az országban egy 60-70 éves "matuzsálem"?


De ott náluk az USA-ban eleve jobb a korhoz való hozzáállás. De tényleg. Kezdjük ott hogy mindenkit tegeznek :o)

2016. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé nagy a szórás 43-as kortól 70 éves korig.

Ott nem szokás, hogy egyetemről valaki egyből a legfelsőbb törvényhozói testületbe ül be, hanem végig járják a politikai ranglétrát. (Trumpot kivéve). Amúgy én egyáltalán nem néztem hetvennek őket.

2016. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az szép.

Őszintén nem is tudtam, hogy Trump 70 éves, nem néz ki annyinak szerintem.

Csak a kérdésed miatt néztem meg és bumm, tényleg annyi :D

2016. nov. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Orbán még 80 fölött is kormányozni fog ha teheti, nyugi... Hoznak addig pár száz új törvényt ami a végtelen indulást lehetővé teszi és már meg is van oldva..
2016. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy teljesen jól lássa a kérdező. Idehaza van ez a nagy a "fiatalságban a jövő" meg hasonló fahszságok. A fiatalság önmagában nem érdem és nem hatalmazza fel az illetőt semmire. A munkaerőpiacon is többnyire a fiatalokat keresik, de ennek az a fő oka, mert ő velük lehet jobban kicseszni és csicskáztatni őket, mert a bizonyítási kényszer miatt úgy is bevállalnak mindent. Ez jellemző idehaza sajnos a munkáltatók részéről meg úgy általában is.
2016. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!